Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / KIRMIZIGÜL: BEYAZ MELEK FİTİLİ ATEŞLEDİ
KIRMIZIGÜL: BEYAZ MELEK FİTİLİ ATEŞLEDİ

İlk kez yönetmen koltuğuna oturduğu 'Beyaz Melek'le 2007'nin en çok izlenen filmine imza atan Mahsun Kırmızıgül, "Benim kitabımda başarısızlığa yer yok. 'Beyaz Melek'in yaşlılarla ilgili sosyal bir yasanın fitilini ateşlemesi, gişe rekorundan daha önemli" dedi. Yapım haklarının Sinan Çetin'de olduğu söylenen 'New York'ta Beş Minare' projesinin kendisine ait olduğunu da vurgulayan Kırmızıgül, "Sinan Abi çok sevdiğim bir insandır ama bu projeyi yaparsam, benim için riske girmeyi göze alan yapım şirketi Boyut Film'le yaparım" diye konuştu.

TAHMİN EDEMEDİK
* İşin başında 2007'nin en çok izlenen filmini çekeceğinizi tahmin ediyor muydunuz?
Hayır hiç tahmin etmiyordum. Bu iş her şeyden önce 'iyi bir sonuç alırız' konusu düşünülmeden yapılan bir işti. Bu kadar büyüyeceğini, bu kadar başarılı olup ses getireceğini hiçbirimiz tahmin edemedik. Yapımcılar gişeyi 1.5 milyon gibi tahmin ediyordu. Gişesi ve etkisi onların tahmininin bile üzerine çıktı.

* Amacınızı aştınız mı yani bu filmle?
Bu benim ilk filmim, hedefim gişe değildi. Bu filmle ulaşmak istediğim noktaya bugün gelebildim. 'Beyaz Melek'i çekme nedenimiz; insanların kendine, sevdiklerine, anne ve babalarına sahip çıkmasıydı. Gündemdeki sosyal konularla ilgili yasa 'Beyaz Melek Yasası' olarak çıkarsa; bu benim ve ekibin ömrünün sonuna kadar kalbinde olacak. Filmimin böyle bir yasaya önayak olması gişeyle filan ölçülemez. Sevginin karşılığı olmaz. Dünyada her kapıyı açabilirsin ama sevgi kapısını açmak zordur.

YASAYA KATKIMIZ YÜZDE YÜZ!
* Hasta, sakat ve bakıma muhtaç aile bireylerine bakanlara, devletin maddi yardımda bulunmasıyla ilgili yasa; sizin filminiz sayesinde mi çıkıyor? Yasaya yüzde kaç katkısı vardır?
Yüzde yüz! Film olmasaydı yasa çıkar mıydı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla; sayın Başbakanımız çok etkilenmiş. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu çok etkilenmiş. Zaten Çubukçu bu konularda çok hassas. Sorunun bilincindeler ama 'Beyaz Melek' fitili ateşledi, yasa kaçınılmaz oldu. Yasadan benim hiç haberim yoktu. Sayın Erdoğan ile Çubukçu'nun katkılarıyla oluştu. Sabah sekizde bana bir mesaj geldi; gazetelerde yasayla ilgili haberler 'Beyaz Melek Yasası' olarak adlandırılmış, manşet olmuş. Çok duygulandım. Bütün oyuncu arkadaşlarımla konuştum, onlar da çok duygulanmıştı.

OĞLUMLA YAŞAMAK İSTERİM
* İlk filminizde mesaj verme, devletin yaşlı sorununa dikkatini çekme gibi kaygılarla mı yola çıkmıştınız?
Tabii yıllardır içimde büyüttüğüm bir aşk vardı. Bu canavarı çıkartmam lazımdı, 'Beyaz Melek' de vesile oldu. Topladığım öykülerin hepsini yazmaya başladım. Samimi ve insana dair hikayeli filmler, bütün dünyada mutlaka yerini buluyor. 'Beyaz Melek' de hala uçmaya devam ediyor. Yeni çıkan birçok film var ama haftalık gişe rakamlarında 'Beyaz Melek' hala en üstte. Bizden önce oynayan birçok filme baktığınızda; onların 40 haftada yaptıkları gişe ortada. Biz daha sekizinci haftamızdayız.

* Filminizin adının verileceği yasayı eleştirenler, bunun 'sosyal devlet ilkesine aykırı' olduğunu yazdı. "Gelişmiş ülkeler, rahat huzurevlerinin olmasıyla övünür" denildi...
Bu eleştiriyi yapanlar herhalde anne-babalarını bir köşeye atmışlar. Hiç arayıp sormuyorlar sanırım! Ben annemi babamı götürüp, başka bir yere bırakamam. Benim gibi düşünen milyonlarca insan var bu ülkede. Seni doğuran anayı nasıl bırakırsın yahu! Gelişmiş ülkelerdeki örneği, Türkiye'ye uyarlamamak lazım. Gelişmiş ülkelerde kim mutlu? Almanya'da, Fransa'da huzurevlerinde kalan insanlar mutlu mu sanıyorsunuz. Yaşlılık onların da en büyük sorunu. Çünkü yalnız kalıyorlar.

* Siz annenizi yanınızdan ayırmıyorsunuz, onunla mutlu olduğunuzu söylüyorsunuz. Siz de yaşlanınca oğlunuz Mahmut'un yanında mı kalacaksınız?
Hep kalmak isterim. Eğer ben arkadaşlarımı görmek istersem gündüzleri gider görürüm. Sonra yine evime dönerim. Oğlumun yaşadığı evde yaşamak isterim.

Bize yer bulamayan 'Kabadayı'yı izliyor

* Gişede 'Kabadayı' filmiyle yarışıyorsunuz. Kim önde bitirir?
'Kabadayı'nın bize dezavantajı olmuyor. Bence iki filmin birbirine katkısı oluyor. Seyirci 'Beyaz Melek'e yer bulamadıysa, 'Kabadayı'ya giriyor. Onlarda bilet yoksa, bizim filmi izliyor. Bizde yoksa, onları...

* Yılın en çok izlenen filmini yapmak size nasıl bir rahatlık getirdi?
Ben kendimden çok, oynayanlara önem veriyorum. Çünkü onlar her şeye layık. Nejat Abi (Uygur) şu an hastanede yatıyor. Yıldız Kenter, Anadolu'da bir yerlerde 'Ben Anadolu'yu oynuyor. Erol Günaydın tekerlekli sandalyeyle setlere, tiyatro sahnelerine koşuyor. Başarı onların başarısı...

* 'Beyaz Melek' kötü bir gişe yapsaydı ve çok kötü eleştiriler gelseydi; bir daha film yapma cesareti bulabilir miydiniz?
Film yapmak zaten çok büyük risk. Biz bu riski göze alarak çıktık. Yapımcılar her türlü riski aldı, bu onların sorunu. Benim için çok kötü olabilirdi ama hayatımda başarısız olacağım hiçbir işin içine girmedim. Çünkü inanmak başarmaktır. İnandığım her projenin arkasında sonuna kadar durdum ve mutlaka başardım. Benim kitabımda başarısızlığa yer yok!

 
Başarımızı kıskananlar beni karalamak istiyor
 
* 'Beyaz Melek'in Doğu'yu iyi, Batı'yı kötü gösterdiği şeklinde eleştiriler oldu...
Hiç ilgisi yok. Filmi seyredenler herhalde o anda telefonla filan konuşuyorlardı! Benim filmimdeki karakterlerin yüzde doksanı Batılı. Hepsi de çok iyi. Neresi kötü görünüyor ki? Biz 'Doğu' demiyoruz, 'Anadolu' diyoruz. Filmin en sonunda "Anadolu'da bulunan huzurevleri" deniyor.

* Filminize yöneltilen eleştiriler sizi kızdırıyor mu?
Ben yaptığım filmin her karesine, her milimetresine kadar arkasındayım. Eleştiriler yeter ki bu yönde olsun, kim ne derse tartışmaya hazırım. Son günlerde film yeniden ivme kazanınca; internette benim Kuzey Irak bayrağının önünde çekilmiş resmim dolaşmaya başladı! PKK bayrağı diye gösteriyorlar. 'Aşka Sürgün' dizisinin çekimi için gitiğimizde, sınır kapısında pasaport işlemlerimiz yapılırken çekilen resim bu! Namussuzlar beni hedef haline getiriyor. Allah onları bildiği gibi yapsın! Bunu yapan da 'Beyaz Melek'in başarısını kıskanan, bu filmle uğraşan insanlar.

* Sizi ayrımcı gibi mi göstermeye çalışıyorlar?
Ne yapmaya çalışıyorlar bilemem. Ben bu ülkede kardeşlik, barış türküleri söyleyen, halkların kardeşliğinden yana olan şarkılarla tanınan bir insanım. Hayatım boyunca ayrımcılık yapmadım. Ama böyle saçma şeylerle beni yıpratacağını sanan zavallılar var.
 
'New York'ta Beş Minare' Sinan Abi'nin projesi değil!
 
* Bundan sonra nasıl bir film yöneteceksiniz?
Ben de bilmiyorum. İki sene önce başka bir film projemiz vardı... O filmle yatıp kalktık ama çekemedik. Adı 'New York'ta Beş Minare'. Öyküsü benimdi, Sinan Çetin'e götürmüştüm. Sonra öyküyü Galip Tekin'e anlattım. Galip konuyu geliştirdi ama senaryonun yarısı yine benim. Noterden de üzerime tasdikli. Ben senaryoyu sonra çok değiştirdim. Bendeki hali bitmiş durumda ama şu an onu çeker miyim, bilmiyorum.

* O filmin yapım haklarının Sinan Çetin'de olduğu söyleniyor...
Yapım hakları bende! Nasıl onda oluyor? Benim imzamı almadı ki! Sadece senaryosunu Galip Tekin'in yazdığı bölümler onda. Öykü benim, senaryonun yarısı benim. Bu arada Galip Tekin de çok sevdiğim bir senarist, iyi bir arkadaşımdır.

* Bugüne kadar neden çekilmedi bu film? Sinan Çetin'le konuştunuz mu?
Gönlünü almak için konuştuk tabii. Senaryonun bir kısmı Galip Tekin'in elinde. O da, o bölümün haklarını satın almış.

* Anladığım kadarıyla Sinan Çetin'le aranızda o filmin senaryosuyla ilgili bir anlaşmazlık var!
Hayır yok, Sinan Abi'yi çok severim. Bu proje başından beri benim. Benim de şimdi çalıştığım bir yapım şirketi var; Boyut Film. Başka bir şirketin yapımcılığı altında bu filmi niye çekeyim? Yaparsam Boyut Film'le yaparım. Sinan Çetin de zaten "Bu film senindir" dedi ve hiçbir zaman sahiplenmedi. Bana Galip Tekin'in haklarını devredeceğinin sözünü verdi.
 
* Bir şarkıcının film çekmesi veentelektüel bir alan olarak görülen sinemayael atması; çevrenizde bir kıskançlık ortamıyarattı mı?
Önce şarkıcıyı, ses sanatçısı olarakdüzeltmek lazım. Ben ses sanatçısıyım. Benimsinemaya el atmam konusuna gelince; birkıskançlık sezmedim. Herkes alkışlıyor. Söyleyecek söz yok, durum ortada. Benieleştiren eleştirsin ama Atilla Dorsay gibisinemayı bilen insanlar eleştirsin. Daha dünköşe yazarı olmuş insanlar beni eleştirmesin.Dünkü köşe yazarı kalkmış Yavuz Turgul'ueleştiriyor... Kardeşim sen kimsin, durbakalım! Eğer 'Eşkıya' gibi bir film olmasaydı,şu an Türk Sineması diye bir şey olmazdı...
 
* Sizin içinize sinema ateşini düşüren filmler hangileri peki?
Yılmaz Güney'in ve Şerif Gören'in bütün filmleri... Zeki Ökten, Nesli Çölgeçen, Ertem Eğilmez filmleri...

* Sinan Çetin'in yönettiği filmler etkilemedi mi sizi?
Sinan Abi'nin son iki filmini 'Propaganda' ve 'Komser Şekspir'i beğendim. Zaten ona da 'bunlar tutar' diye söylemiştim. Ama tabii 'Beyaz Melek' gişede onun iki filmini de geçti. Diğer yaptığı filmler hakkında da fikir almıştı, 'Tutmaz!' demiştim.
Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 06 Ocak 2008 Pazar 19:57

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri