Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

menu 1
Kültür - Sanat
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KAYSERİ KÜLTÜR & SANAT > Genel Kültür & Maneviyyat / İslâm'ın gurbeti
<<Önceki  Sonraki>>
İslâm'ın gurbeti
Hüseyin Hatemi

hhatemi@yenisafak.com.tr

Yüce Sevgili buyurdu: -Din garîb idi, garîb başladı, yine garîb olacağı bir dönem gelecek, o zamanda, İslâm'ın gurbeti döneminde, garîblere ne mutlu!

Yüce Sevgili; “garîb olacak” buyurdu; “garîb gidecek” buyurmadı. Deşt-i Kerbelâ'da İslam garîb idi. Tûs'da, Horasan'da, İmam-ı Rıza ve İslam garîb idi. Emîr-ul-Mü'minîn'den sonra İslâm garîb kaldı. İmam Hasen-i Muctebâ Medîne'de garîb göçtü. Sâmıra'da İmam Hasen-i Askerî garîb olarak ve diğer garîbler gibi şehîd olarak göçtü. Yüce Sevgili ne güzel, ne doğru buyurdu: -Gariplere ne mutlu! Mesih de bunu söylememiş mi idi? Ne mutlu adalete teşne olanlara!

Bugünlerde de İslâm'ın gurbetinin hüznünü duyanlara ne mutlu! Müslüman halka, Sultanahmet'de, Eyüp'de, Ramazan kutluluğunu ve mutluluğunu nezîh bir şekilde teneffüs etme imkânını bile çok görenler var! Allah ıslah etsin ve içinde oldukları mutsuzluktan kurtarsın! Ne var ki onların da mutsuzluklarının farkına varıp Allah'a dönmeleri lâzım! -Bre Allah'ın beşer kulu, Sultanahmed'de Ramazan gecelerini görüp de hamd edecek yerde, hangi mantık ve sezgiyle “İran'da ve Suudî Arabistan'da dahî olmayan görünümden” bahsedersiniz? Hiç değilse Eyüp'ü ve Sultanahmed'i hazzını duyanlara bırakıp sizler de Beyoğlu'nun yan sokaklarında kafanızı bulamaz mısınız? Müslümanların Ramazan hazzını duyabilmeleri için illâ kantocu tiyatrolarına mı doluşmaları lâzım?

Millet'e bir huzur içinde soluk almak bile çok görülüyor. Alemdaroğlu/Gürüz ittifakıyla, başörtüsünün Anayasa Mahkemesi Anayasası'yla yasak edilmiş olduğu keşfedilinceye kadar, aynı Devlet Anayasası yürürlükte değil mi idi?

Miting nağmeleriyle darbe çağıranlar, şimdi de aradan elli yıl geçtikten sonra, Başbakan'ı, Merhum Menderes gibi hırçınlaştırmaya çalışıp ardından da “vaay! Bize karacübbeliler demek istedin! Âbime söyleyeyim de pastırmanı çıkarttırayım!” sürecini başlatma düşlerindeler! Düş değil kâbus! Karabasan! Fakıyr bir tarihde şöyle demiş idim: -Şair! Şair! Gür sevgiyle/Kutsal Ruh'dan güçlen! Söyle: Sisler; kâbuslardan pus mu?/Şair! Her ölüm Şeb-i Arus mu?

Heyhât! Her ölüm Şeb-i Arûs olabilir mi? Millet'e sevginin adaleti ve huzuru özlemi içinde bir rahat nefes almayı çok görenler, Şeb-i Arûs olmayan bir ölüm karşılarında durmakta iken, nasıl rahat ve vurdumduymaz, nasıl bunca sorumsuz olabiliyorlar?

Bunlar; Mussolini İtalyası, Hitler Almanyası devrinde İtalya'da, Almanya'da “aydınlanıp” gelenler de değil! Bunlara, “tahammül mülkünü yıkan Hülâgû Han bozuntuları” olmayı kim öğretti? Frenkçe tekellüm eder, Frenk tarlasının ürünü olduklarını söyleyerek şişinirler, hiç değilse Sarkozy kadar dahî iç yüzlerinin çifte standardla dışa vuran sefaletini gizleyemezler. “İngilizce'yi, daha doğrusu: Amerikanca'yı tam Amerikan ağzıyla homurdanamayanı ben aydından saymazsam!” derler, yine Bush kadar dahî sefalet ve zulmetlerini örtemezler. Mazlûmu savunacak yerde zalimin dalkavukluğunu tercih ederler. Müslüman veya hristiyan, inanç sahiplerini ezmek isterler.

Ey Azîzan, ben niceyim? Karşımda Şeb-i Arus mu var? (Şeb-i urs ümîdi olmazsa sonuçta vâh ölümden!/Bu sadef ne inci bağlar, ne şiir doğar dilimden!)

Ey Azîzan, kendimi övmeye elbette hakkım ve mecâlim yok, ne var ki haksızlık ve zulüm karşısında -çıkar sağlama amacıyla veya çıkarının zarar göreceği endişesiyle- susanın “dilsiz şeytan” olduğunu unutacak kadar da akl-ı selîm ve kalb-i selîmden yoksun değilim elhamdulillah! İçeride kopartılan bu yorgan kavgasının ardında yine büyük ölçüde Şer İttifakı var. İran ile yapılmış olan anlaşma feshedilirse, Ermeni mazlûmlar için dökülen yalancı yaşlar derhal kollarının tersiyle silinecek ve yine “Ebedî Zalim ve Ebedî Mazlûm olma imtiyazı sadece bizdedir, bu ermeniler kim oluyorlar da bizimle Holocaust pazarında haksız rekabete kalkışıyorlar?” denecek. Türkiye de yine muvakkaten “nice Schindler'ler yetiştirip katolik zulmünden de mazlûmluk tekelini kurtarmış ülke” olacak!

Şer İttifakı'nın hizmetkârlığını çıkarına uygun görerek seçmiş olanlara ne diyebilirim? Ne var ki bir de eblehler var. Bunlara da ne diyebilirim? Bunlar kendi insanlık onurlarının ve hürriyetlerinin mücadelesini vermiş olsalar; onların yanında olurdum. Oysa başkalarının onurunu kırma peşindeler! Allah kurtarsın, selâm! Sözüm sersemletilmiş, yabancılaştırılmış olanlaradır:

Ey Azîzanın serâsîme kılınmış olanları! Kendinize eksik bahâ biçmeyin! “İman etmişseniz üstünsünüz” demektir. İman nedir? İlâhî sevgiye gark olmak demektir, sevgi ehli olmak demektir. İlâhî sevgiye tam anlamıyla gark olan bir kimsenin, Yüce Sevgili'yi ve Ehl-i Beyt'i, “Garîbler”i sevmemesine imkân yoktur. Sevince de, Gaybet ve Gurbet devrinde Emîrul-Mü'minîn ve diğer Ehl-i Beyt imamları gibi, sık sık Garîbler'e ağlasa dahî, sevgiyle ümîdi birdir, Sevgili'den ümîdi tam ve kâmildir, Nûr'u, Sevgi'yi, Adalet'i özler ve bekler.

Ey Azîzan bu da geçer yâhûûû! Hayırlar feth ola, şerler def' ola! Garîbleri sevenler ve onlara ağlayanların gülecekleri zaman tez erişe! “Son gülen iyi güler” sırrı âşikâr ola! Âmin!


 

Firma Tanıtımı
Bal Satışı Çörek Otu Yağı Lavanta Yağı Üzeyir Yaylası Online Satış Sitesi
Üzeyir Yaylası, doğal ve sağlıklı ürünler sunan bir firmadır. çam balı satışı , çörek otu yağı , lavanta yağı konusunda uzmanlaşmıştır. Ürünlerimiz tamamen doğal katkısız ve kendi üretimimizdir.
Kayseri Avukat Serkan Yılmaz Boşanma Avukatı Kayseri Ceza Avukatı
Kayseri Avukat Serkan Yılmaz Boşanma Avukatı Kayseri Aile hukuku, medeni kanun kapsamında yer alan nişanlanma, evlenme ve boşanma hukukunu içine alan geniş bir düzenlemeyi içinde barındırmaktadır. Kayseri ceza avukatı; ceza yargılamalarında şüpheli ve sanık müdafi, mağdur açısından da katılan sıfatı ile yargılama sürecinde hukuki destek sağlar.
Cam Balkon Kayseri Karacalar Alüminyum Doğrama Kayseri Cam Balkon
Cam balkonlar, evlerinizi daha fazla açık hale getirirken, aynı zamanda dışarıdan manzarayı iç mekanlara getirir. Bu nedenle, cam balkon kayseri evleriniz için estetik ve pratik bir seçenek olabilir. Kayseri cam balkon için üretici konumunda olan firmamız Karaca Alüminyum tüm ürünlerinde uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet vermektedir. Alüminyum doğrama kayseri ile ilgili ihtiyaç ve taleplerinizde fiyat alabilirsiniz. Sizlere alüminyum doğrama üzerine özel ölçü ve özel üretim imkanı sunmaktayız.
Yerden Isıtma Hakenerji Yerden Isıtma İstanbul Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Temel olarak yerden ısıtma yakıt tüketimi için güneş enerjisi, doğalgaz, katı veya sıvı yakıtlar tercihler yer almaktadır. Yani yerden ısıtma neyle çalışır sorusu için de birçok farklı cevap verilebilir. Yakıt tüketimi sayesinde elde edilen enerji yerden ısıtma istanbul sulu sistemlerde ısı enerjisine dönüşür ve ortamdaki ısınma ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Genel olarak homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirdiği için ev veya işletme içerisindeki her noktada aynı ısınmanın ve sıcaklığın elde edilmesi mümkün olurken, klasik sistemlerde görülen ısı birikmesi rehau yerden ısıtma ile bu sistemlerde neredeyse hiç görülmez.
Freeze Dry Makinesi Gökçe Soğutma Dondurarak Kurutma Sistemleri
Freeze dry makinesi dondurarak kurutma dondurulmuş gıdaları bir başınç altında dehidre etme işlemidir. Bu teknoloji ile gıda içerisinde ki su süblimleşme yoluyla katı halden gaz formuna geçerek dışarı atılır. Liyofilizasyon teknolojisi ile dondurularak kurutuma ile gıdalar doğru ambalajlama sayesinde 25 yıla kadar saklanabilir. İşlem sırasında gıdaların orjinal özellikleri tamamen korunurken yiyecekler ilk gün ki gibi taze kalır. dondurarak kurutma makinesi
Plastik Market Arabası Market Rafı Depo Raf Sistemleri Somçelik
plastik market arabası , market rafı ve depo rafı ihtiyaçlarınız için tek adres. Somçelik raf sistemleri kendi üretimi olan raf sistemlerini tüm Türkiye ye satmaktadır. Projenize özel raf imalatı ve montajı nı uzman ekiplerimiz yapmaktadır.
Cam Balkon Kayseri Giyotin Cam Balkon Doruk Cam Balkon Sistemleri
Kayseri cam balkon , cam balkon kayseri , giyotin cam balkon satış montaj ve imalatını yapan Doruk cam balkon tüm Türkiye ye hizmet vermektedir. Isıcamlı ve tek camlı olarak üretilen cam balkonlar, motorlu ve kumandalı olarak iki çeşidi vardır.
Kahvaltı Evi Kayseri En İyi Serpme Kahvaltı Talas Acuka Kahvaltı
Kayseri kahvaltı ve kayseri en iyi kahvaltı mekanları Acuka Kahvaltı Evi Talas'ta kayseri serpme kahvaltı , el yapımı ve doğal lezzetleri ile siz değerli misafirlerimize butik kahvaltı keyfini yaşatıyor
Kayseri Restaurant Kayseride Ne Yenir Kanatçı Bahadır Talas Restoranlar
Kayseri de ne yenir, kayseri restaurant arıyorsanız Kanatçı Bahadır tam size göre. talas restoranlar ızgara sınırsız meze kebap ve tavuk kanat talas da. Kanatçı Bahadır Talas'ın kalbinde, misafirlerinin kıymetli vaktini eşsiz lezzetleri sayesinde unutulmaz bir anıya dönüştürüyor.
Ankara Düğün Salonları Gölbaşı Düğün Salonu Alyans Ankara Kır Düğün Salonları
Ankara düğün salonları Alyans Garden gölbaşı düğün salonu ve ankara kır düğün salonları ile hizmetinizdedir. Tercihiniz ister samimi bir bahçe konsepti isterse şık bir gölbaşı düğün salonu olsun, güzel bir zaman geçirmeniz için herşeyi kapsayan Alyans Garden Gölbaşı, ihtişamıyla yükselen tesisinde sizler için unutulmaz bir gün sunuyor.
Übersiedlung Wien Entrümpelung Räumung
In diesem Blog finden Sie Informationen zum Thema Umzug in Wien, übersiedlung wien, Entrümpelung und Räumung. Hier erfahren Sie alles, was Sie zum Thema Übersiedlung, umzug entrümpelung in wien, Räumung und entrümpelung räumung in wien wissen müssen:
Ön Muhasebe Programı Servis Takip Programı SA Yazılım Perakende Satış Programı
 SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Ön muhasebe programıServis takip programı arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Perakende satış programı

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri  yerden ısıtma  www.hakenerji.com.tr  www.vatanpor.com


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri