Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri ye dair her şey burada. Kayseri Kent Haberleri kayseri firmaları kayseri spor. KAYSERİ KENT PORTALI / Başkan Gülsoy: 'Salgın; İnsan Sağlığının, Dijitalleşmenin Ve Kendi Kendine Yeten Ülke Olmanın Ne Kadar Önemli Olduğunu Gösterdi'
Başkan Gülsoy: 'Salgın; İnsan Sağlığının, Dijitalleşmenin Ve Kendi Kendine Yeten Ülke Olmanın Ne Kadar Önemli Olduğunu Gösterdi'

     Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) Mayıs ve Haziran Meclis Toplantısı'nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy; "Salgın; insan sağlığının, dijitalleşmenin ve kendi kendine yeten ülke olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi" dedi.

   Oda Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda gündem maddeleri okunarak oylandı. Daha sonra üyelere hitap eden KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy; Şubat ayının ardından ilk kez yüz yüze toplantı gerçekleştirdiklerini kaydederek bu dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Gülsoy; "Dört ay aradan sonra meclis salonumuzda sosyal mesafe, maske gibi kurullara uyarak da olsa, bizi yüz yüze bir araya getiren Rabbim'e şükrediyorum. Değerli arkadaşlarım; hepinizin bildiği gibi yüz yüze son toplantımızı Şubat ayında yapmıştık.

   Martın ortasından itibaren bütün dünyayı esir alan Covid-19 adlı virüs nedeniyle mart ve nisan meslek komiteleri ve meclis toplantımızı Sayın Valimizin de katılımı ile video konferans yoluyla gerçekleştirdik. Mayıs ayında il ilçe Oda/Borsa Genişletilmiş Müşterek Meslek Komitesi toplantımızı ise hatırlayacağınız gibi odamızın organizasyonunda yine aynı metotla değerli hemşehrimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla, şehrimizdeki 5 oda ve borsamızın meslek komiteleri ortak toplantısı olarak yapmıştık. 124 yıllık tarihi ile Kayseri’nin en büyük meslek örgütü olan Ticaret Odamız, emin olun üç aylık pandemi sürecinde daha yoğun ve hassas bir çalışma dönemi geçirdi.

   İnsan sağlığına önem vererek üyelerimize kaliteli ve daha iyi hizmet verebilmek için esnek çalışma ve online çalışmaya özen gösterdik. Üyelerimizin taleplerini de ağırlıklı online olarak karşıladık. Özellikle hafta sonları veya resmi tatil günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması olduğu dönemde, faaliyetlerini sürdürmesi gereken tüm işyerlerine ve çalışanlara gerekli belgelerin verilmesi adına valiliğimiz ve Pandemi Kurulu ile yakın çalışma içerisinde olduk. Valiliğimize ve kaymakamlıklarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı huzurunuzda teşekkür ediyorum" dedi.

   Oda olarak pandemi sürecinde tüm imkanları seferber ettiklerinin altını çizen Başkan Gülsoy; "Pandemi sürecinde oda olarak imkanlarımızı seferber ettik. Nefesimiz yetene kadar üyelerimizin yanındayız dedik. Nefes kredisi için şu ana kadar odamızdan 788 üyemize 40 milyon 900 bin TL kredi kullandırıldı. Küçük İşletme Cansuyu kredisinde de 855 üyemiz 21 milyon lira kredi kullanmıştır. İşe Devam Kredisinde 3 bin 500 kişiye yaklaşık 2 milyar 500 milyon TL Kayseri’de kullanım sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

    Sicil Affı'nın ivedi olarak genele ve tabana yayılmasını istediklerini belirten Gülsoy; "Söz bankalardan açılmışken biliyorsunuz hükümetimiz öncülüğünde kamu katılım finans kuruluşları yeni normale dönüş sürecinde ekonomik ve sosyal hayatı canlandırmak için 4 yeni finansman paketini devreye aldı. İçinde bulunduğumuz bu süreçte konut, otomobil, tüketici ve tatil için düşük faizli kredi paketi önemli bir adım.

   Bu imkanların sağlanması ile vatandaşlarımızın ertelediği alımlarla birlikte iç piyasada ciddi bir hareketlilik oluştu. Sektörlerimizin daha da güçlü bir şekilde canlanacağına inanıyorum. Nefes kredisinde de, bankaların diğer uygulamalarında da geçmişte kısmi ödeme zorluğuna düşmüş bulunan işletmelerimize maalesef yeterince destek olunmuyor. Biz Anadolu’daki meslek örgütleri olarak iflas etmiş, batmış-bitmiş işletmelere kredi verilsin demiyoruz. Ancak, çarkını iyi kötü döndüren, küçük çaplıda olsa ara ara ödeme güçlüğü çeken işletmelerimize bir tık nefesle verilecek destek, emin olun onların ekonomimize daha fazla katkı vermesini sağlayacak. Bunun için mutlaka işletmelerimizle ilgili ‘Sicil affı’ nın ivedi olarak gündeme alınmasını bekliyoruz.

   Bu destek ve kredilerin gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmesi gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. 2017’de çıkan ‘Sicil affı’nın ivedi olarak genele ve tabana yayılmasını istiyoruz. Ufak tefek aksaklıkların görmemeleri gerekir diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.Covid-19'un meslek hastalığı kabul edilmesi gerektiğini de vurgulayan Gülsoy; "Bir diğer sıkıntımız ise Covid-19’un işyerleri için meslek hastalığı olarak kabul edilmemesi. Bu sıkıntımızı ilgili bakanlarımızla yaptığımız tele konferans bağlantılı toplantılarımızda da ifade ettik. Çalışma Bakanlığımız Covid-19’un işyerlerimizde çalışanlar için bir meslek hastalığı olarak kabul edilmeyeceğini Resmi Gazete’de bir genelge olarak yayınladı.

   Yeni normalleşme sürecinde biz tüm enerjimizi işimize vermek istiyoruz. Mahkeme kapılarında enerjimizin düşmesini istemiyoruz. Bunun için TBMM’nin açılmasından sonra bir torba yasaya bu endişemizi giderecek bir madde eklenmesi ve bunun kanun haline getirilmesini arzu etmekteyiz. Büyüklerimiz ‘Allah devlete çok versin’ derdi. Elbette her devletin ekonomik imkanları bir değil. Virüsü insan sağlığı ve ticari hayat açısından çok daha ağır atlatan bazı ülkeler, ekonomik güçleri nedeniyle daha erken toparlanabilirler.

   Hazine ve Maliye Bakanımız geçtiğimiz hafta yaptığı değerlendirmede Ekonomik ve İstikrar Kalkanı Paketi’nin maddi tutarının 280 milyar lirayı bulduğunu söyledi. Hatta, Bakan Albayrak, 'Bu rakama ekonomik büyüklük olarak bakarsak, 600 milyar lirayı buluyor. Bu da milli gelirimizin yüzde 11’ine tekabül ediyor’ dedi. Yeri gelmişken bu vesile ile ifade edeyim ki, bir süredir yeniden gündeme gelen işsizlik fonu ve tazminat konusu ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda, işveren payının artırılması zaten zor günler geçiren işletmelerimizi tümden darboğaza sürekler. Biz her iki tarafında hak kaybının olmamasından yanayız. Bu konuda hükümetimizin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

   "Salgın insan sağlığının, dijitalleşmenin ve kendi kendine yeten ülke olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi"Gülsoy konuşmasına şöyle devam etti;"Dünkü bakanlar kurulu toplantısından sonra sayın cumhurbaşkanımızın iradeleriyle pandemiden etkilenen çalışanlarımıza verilen Kısa Çalışma Ödeneği’nin 1 ay daha uzatılmasını yerinde bulduğumuzu ifade etmek isterim. 1 ay sonra kısa çalışma ödeneğinin yeniden uzatma konusunu sayın cumhurbaşkanımızın günün şartlarına göre yeniden değerlendireceğini düşünüyorum.

   Sanayimizin teknolojik dönüşüm, kaynak ve yatırım sorunu bulunuyor. İnsan kaynağımızın kaybedilmemesi, işçi-işverenin karşı karşıya bırakılmaması, fabrikaların açık olması, işletmelerin faaliyetlerini yürütmesi ve pazarlarımızın korunması büyük önem taşıyor. Doğru önlemleri almak zorundayız. Devletimiz açıklamış olduğu önlem paketleriyle ekonomimizde çarkların daha hızlı dönmesi için yeni ilave tedbirlere ihtiyaç olabilir. Pandeminin bize verdiği mesajları iyi okumamız lazım. Bu salgın insan sağlığının, dijitalleşmenin ve kendi kendine yeten ülke olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Pandemi sürecindeki iki ayda e ticaret bir önceki bir yıl gibi yüzde 47 oranında artış gösterdi.

   Vatandaşların alışkanlıklarını da dikkate alarak, e ticaret ve dijital dönüşüme hepimizin ayak uydurması gerekiyor. Saha araştırmaları online ticaretin, 7 yıllık hayalini 7 haftaya sığdırdığını gösteriyor. Bu dönemde ambalaj, eve servis, kargo hizmetlerinin önemi bir kez daha görüldü. Üretim alanlarımıza göre hepimizin yeni stratejiler geliştirmesi lazım. Elbette bundan sonra milli savunma sanayimiz gibi, milli sağlık-medikal, milli tarım politikalarımız olacak, olmalı. Devletimizin bu noktada müteşebbisleri önümüzdeki günlerde teşvik edici kararlar alacağına inanıyorum. Bu süreçte daha önce vergi , SGK borçlarının yapılandıran işletmelerimizin bir bölümünün nakit akışının bozulması nedeniyle bu ödemelerini aksattığını biliyoruz.

    Bunun için yeni bir vergi affı demiyorum; ancak yapılandırmaların, yeniden bir ödeme takvimine bağlanması, yine bu süreçte öz kaynaklarını kullanarak vergi ve diğer ödevlerini gününde yerine getiren işletmelere de belli oranlarda teşvik, indirim ve iade uygulaması yapılması gerektiğine inanıyoruz."Öte yandan, toplantıya katılan Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik de, korona virüsle ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit15
Oluşturma 01 Temmuz 2020 Çarşamba 08:38

 

Firma Tanıtımı
BAKIRKÖY PSİKOLOG GÜLCEM YILDIRIM BAHÇELİEVLER PSİKOLOG BEYLİKDÜZÜ PSİKOLOG İSTANBUL
bakırköy psikolog , bahçelievler psikolog seçeneklerin çok olduğu bir bölge. Bahçelievler psikolog olarak 8 yıldır bu bölgede, özel bir klinikte danışanlarıma hizmet vermekteyim. Psikoterapi yaklaşımım bütüncül psikoterapi tekniğidir. beylikdüzü psikolog
DECORATIVE PROFILE MANUFACTURER MNF PLASTIC
Decorative profile manufacturer. Mnf Plastik sells d ecorative profiles at home and abroad. Wooden decorative profile,chromium decorative profile,aluminum decorative profile manufacture in Turkey.
ÖZ GAZİANTEP ÇELİKOĞLU BAKLAVALARI KAYSERİ
Öz Gaziantep Çelikoğlu Baklavaları uzun yıllar Gaziantep de hizmet verdikten sonra ailenin bir üyesiyle Kayseri de yeni şubesiyle hizmete devam etmektedir. Kayseri gaziantep baklavası ildemde Çelikoğlu baklavalarında. Kayseri Baklavacı
KAMELYA İMALATI DIŞ MEKAN FİTNESS ALETLERİ ÜRETİCİSİ HASPARK NEVATA
Kamelya imalatı ile insanların site bahçelerinde, parklarda, kulüplerde, okul ve dershane bahçelerinde oturabileceği bir alan sağlanmış olur. Üstelik bu kadar kullanışlı olmasının yanında son derece şık durur. Kamelyalarla birlikte çocuk oyun parkları ya da açık alan dış mekan fitness aletleri kullanılarak görünüm tamamlanmış olur.
MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİ KAYSERİ AXEM MERKEZİ SÜPÜRGE VİLLA
Axem merkezi süpürge sistemi yeni ve devrim niteliğinde bir temizleme sistemidir. Geleneksel taşınabilir elektrikli süpürgelerin yerine, herhangi bir daire veya inşa halindeki evde, depoya, garaja, bodrum veya kilere yerleştirilebilecek güçlü bir merkezi toz emme cihazının kurulması esasına dayanır. kayseri merkezi süpürge sistemi
KAYSERİ DÜĞÜN SALONU İDEAL DÜĞÜN SALONLARI KAYSERİ KIR DÜĞÜN SALONU
Kayseri düğün salonu İdeal Garden tesislerinde 5 farklı düğün salonları kayseri de hizmet vermektedir. kır düğün salonu kayseri , kına gecesi salonları, mezuniyet baloları, gala yemekleri, içerisinde çok farklı elit, güzel mekanlar.
BİTKİSEL TEDAVİ İSTANBUL OZON TEDAVİSİ AKUPUNKTUR TEDAVİSİ İSTANBUL TIBBİ HACAMAT DR ZAFER YILMAZ
Ozon Tedavisi istanbul : Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında en yeni ve en modern kliniklerden birisi olan Dr. Zafer Yılmaz Kliniği muayene ve teşhis için Meridyen Tarama, İrisdiagnosis, Karanlık Alan Mikroskopisi ve Foton Tarama yöntemlerinden faydalanılmaktadır. Bitkisel Tedavi İstanbul , Akupunktur Tedavisi istanbul

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2019 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 

E-Posta: bilgi@kayserikent.com