Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KAYSERİ FİRMA REHBERİ / YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ ALTTAN ISITMA ZEMİNDEN ISITMA UYGULAMA MONTAJ SERVİS
YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ ALTTAN ISITMA ZEMİNDEN ISITMA UYGULAMA MONTAJ SERVİS

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma, zemin betonu üzerine straforla ısı yalıtımı sağlanmış borularla ısı kaynağından kombi yada kazandan aldığı enerjiyi zemine yayarak dağıtan, zemini dolayısı ile ortamı ısıtan bir sistem bütünüdür. Günümüzde yerden ısıtma sistemleri elektrikli ve sulu yerden ısıtma olarak iki şekilde uygulanabilmektedir. Isınan hava yükselir fizik kuralı ile düşük ısıyla verimli sıcaklık elde edilmektedir. Bu sayede önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanır. Daha az fatura ödeyerek konforlu bir ısınma elde edebilirsiniz. İstanbul da zemin ısıtma sistemlerini uyguladığımız noktalar arasında konutlar, apartmanlar, villalar, müstakil yapılar, hamamlar, stadyumlar, halı sahalar, alışveriş merkezleri, devlet kurumları, okullar, hastaneler veya camiler gibi onlarca farklı yapı yer almaktadır. Firmamız bu yapılarda alttan ısıtma sistemleri için tesisat ve mekanik işler konusunda uzman bir kadro ile hizmet vermektedir.

Yaşam alanlarında ve çalışma alanlarında sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte ısınma, en büyük ihtiyaçların başında yer almaktadır. Klasik seçimler olarak kalorifer, klima, soba ve ısı pompası gibi ısınma sistemleri halen kullanılan sistemler olsa da bugün yerden ısıtma giderek daha popüler bir hale gelmekte ve ısınma ihtiyacını karşılamak için daha fazla tercih edilmektedir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen yerden ısıtma sistemi sadece profesyonellerin elinden çıkabilecek bir yapıyla daha geniş yüzeylerde uygulanırken, daha verimli bir ısıtma sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Nedir?

Bir alan içerisinde yaşanabilecek ısı kaybını alabildiğine düşürecek şekilde zemin altında döşenmiş borularla dağıtan ve zeminden yükselen ısı ile ortamda ısıtma sağlayan sistemlerdir cevabı, yerden ısıtma nedir sorusu için aranan cevabı sağlayabilir. Ülkemizde bu sistem çok eski bir yere sahip olmasa da firmamız hizmetleri ile Rehau yerden ısıtma veya benzer markaların güvencesi sayesinde uzun yıllardır Türkiye'nin birçok kentinde uygulanan bir sistem haline gelmeye de başarmıştır.

Rehau ve Danfoss bayiliğinde Hak Enerji olarak uyguladığımız en iyi yerden ısıtma sistemleri yaklaşık 30 yıldır Türkiye'de giderek yaygın bir hale getirirken, bugüne kadar binlerce metrekare yerleşim alanında ve çalışma alanında ısıtma sistemlerinde büyük bir değişim elde edilmesine yardımcı olduk. Bu sistemlerde ısınmanın sağlanabilmesi için üç temel yöntem yer almakla birlikte bunlar;

• Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

• Elektrikli Yerden Isıtma

Üç farklı sistem arasından herhangi birinin tercih edilmesi ile birlikte 40 ile 50 santigrat derece ılık su bağlantısı veya elektrik kablolarının sağladığı ısı enerjisi ile ortamda gereken ısınma elde edilmektedir. Ancak özellikle firmamız uygulamalarına da bakıldığında, sulu yerden ısıtma en fazla tercih edilen sistemlerden birini oluşturmaktadır.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Enerji

Temel olarak yerden ısıtma yakıt tüketimi için güneş enerjisi, doğalgaz, katı veya sıvı yakıtlar tercihler yer almaktadır. Yani yerden ısıtma neyle çalışır sorusu için de birçok farklı cevap verilebilir. Yakıt tüketimi sayesinde elde edilen enerji sulu sistemlerde ısı enerjisine dönüşür ve ortamdaki ısınma ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Genel olarak homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirdiği için ev veya işletme içerisindeki her noktada aynı ısınmanın ve sıcaklığın elde edilmesi mümkün olurken, klasik sistemlerde görülen ısı birikmesi bu sistemlerde neredeyse hiç görülmez.

Aslında yerden ısıtma ne demek sorusu kapsamında da konforlu bir şekilde ısıtma elde edebilmek için seçilen zeminden ısıtma sistemi, zemin betonu içerisinde uygulanan bir sistemdir. Sulu ve elektrikli gibi sistemler ile zemin içerisinde bir ısıtma sistemi yerleşimi sağlanır. Bu ısıtma sistemi, ısı kaynağı üzerinden aldığı enerji ile birlikte zemin altında homojen bir dağılım ile ısının zeminden yukarıya doğru yayılmasını sağlar.

Sistemde ısı sahaya doğru şekilde yayıldığı için çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ısıtma elde edilmesi mümkün hale gelmektedir. Ekonomik ısınma temini gerçekleştirmek açısından da çoğu zaman merkezi sistem yerden ısıtma gibi yöntemler ile bu sistem en ideal olarak görülen sistemlerden birisidir. Özellikle konutlarda kalorifer petekleri ya da klima gibi hantal eşyaların kullanılması gerekliliği bulunmadan ısınma avantajı elde edilmesi de yer ısıtma sistemlerini daha estetik ve ideal bir konuma ulaştırmaktadır.

Yerden Isıtma Sistemleri Hangi Zeminler İçin Uygundur?

Zemin tiplerine bakıldığında yaşam alanları veya çalışma alanları açısından hiç bir zemin tipinde ev yerden ısıtma sistemleri uygulanması için bir sakınca bulunmamaktadır. Yani örnek olarak evinizde parke döşeme, seramik, fayans, doğal taş döşemeleri, mermer zemin veya ahşap kaplama gibi uygulamaların tümünün alt bölgesinde yerden ısıtma uygulamaları döşenerek kullanım sağlanabilir.

Gerçekleştirilecek yerden ısıtma sistemi döşemelerinde Hak Enerji olarak en çok önem verilen konuların başında iyi bir proje ile zemine uygun bir planın gerçekleştirilmesi yer alır. Örnek olarak parke zemin altında veya mermer zemin altında doğru yükseklikte doğru malzeme kullanımı ve dengeli bir uygulama gerçekleştirilmesi ile bahsedilen şekilde homojen ve düşük yerden ısıtma maliyeti ile ısıtma sağlamak mümkün olacaktır.

Zeminde kullanılan ahşap veya mermer gibi döşeme malzemelerinin her biri kendine has bir ısı iletim katsayısı göstermektedir. Bu nedenle projelendirme gerçekleştirirken seçilen yerden ısıtma malzemeleri hangi zeminde uygulanacaksa, buna göre boru çapı, döşeme sıklığı ve zemin derinliği gibi her nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktalara bağlı olarak zeminde yapılacak döşemede malzeme çeşitliliği de farklı noktalara ayrılabilecektir.

Yerden Isıtma Sisteminin Sağlığa Uyumu

Döşeme altından gerçekleştirilen güneş enerjisi ile yerden ısıtma gibi bu sistemler aslına bakıldığında yüzyıllardır uygulanan bir sistem oluşturmak ile birlikte bugün dahi aynı mantığa sahiptir ve değişen malzemeler ya da projeler ile daha modern bir şekilde uygulanmaktadır. Aslında Rehau başta olmak üzere farklı yerden ısıtma markaları tarafından da uygulanan bu sistem, fizik kuralları gereği insan anatomisi için de en uygun ısıtma sistemini oluşturmaktadır. Bu konuda rahatlıkla birçok farklı platformda yerden ısıtma kullanıcı yorumları incelenerek, daha net karar verilebilir. Zira insan vücudu için ısıtma en iyi şekilde ayakların altından yani zeminden gelen ısı ile sağlanır.

Genellikle konutlarda kalorifer ile ısınma gerçekleştirilirken, her odada yer alan petekler, ısının homojen bir şekilde yayılmasından ziyade belirli bir alanda kısıtlı kalmasına neden olabilir. Ancak zeminden doğalgaz yerden ısıtma sağlandığında yukarıya doğru homojen bir şekilde hareket eden ısı, ortamda çok daha konforlu ve sağlıklı bir ısıtmaya ortaya çıkarır. Hele ki klima ile gerçekleştirilen ısıtmaya göre çok daha yüksek bir konfor elde etmek mümkündür.

Radyatör veya klima ısıtma sistemleri kullanılırken, belirli bir yükseklikten ortama doğru ısının yayılması amaçlanır ve bu ısı direkt olarak tavana ulaşarak sonrasında tekrar aşağıya inmeye çalışır. Bu nedenle genellikle kalorifer kullanılan konutlarda ve işletmelerde ısı ayak seviyesine doğru çok zor ulaşır ve ayak bölgesinde serin yani rahatsız edici bir esinti gibi sıcaklık hissi ortaya çıkar.

Hissedilen bu rahatsız edici ısıtma sistemi, aslında en soğuk kış mevsimlerinde evin doğru ısınmadığını hissettirebilir. Bu nedenle yer ısıtma sistemi taban sıcaklığını tavana doğru ulaştıracak şekilde en ideal ısıtmayı oluşturduğundan dolayı da radyatörler veya klimalara göre çok daha konforlu ve huzurlu bir ısıtma sistemine imkan sağlar.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Kontrollü Isınma

Bugün sistematik olarak ev için yerden ısıtma sistemleri döşeme altı ısıtma veya zemin ısıtma gibi farklı isimler ile de bilinmektedir ve mekanın, zeminden başlayarak tavana doğru daha homojen bir şekilde ısıtılmasını ifade eder. Ortam içerisindeki hava akımını engelleyen bir sistem olduğu için alternatif enerji kaynakları ile birlikte giderek dünyada daha fazla yaygın bir hale gelen sistem, bu yapısıyla da Türkiye'de de 81 vilayette uygulama avantajı sağlamaktadır.

Yaşam ve çalışma alanlarınızda uygulanan proje ile birlikte yerden ısıtma kontrol sistemleri Rehau veya Danfoss tercihi de gerçekleştirildiğinde, ısının kontrolünü kendi konutlarınıza çok daha güvenilir bir şekilde sağlamanız mümkündür. Ayrıca en uygun yerden ısıtma fiyatları sayesinde yakıt kullanım maliyetlerinizi, ısınma ihtiyaçlarınızı ve yaşam alanlarınızın sıcaklık ihtiyacını göz önünde bulundurduğunuzda da en ideal sıcaklık aralığında kullanma şansı elde etmeniz mümkün olacaktır.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Düzenli Bakım Nasıl Yapılır?

Düzenli bir şekilde yıllık bakımları gerçekleştirildiğinde yerden ısıtma sistemleri, kalorifer sistemleri veya klimalarda olduğu gibi düzenli çalışmaya devam eder. Örneğin, İstanbul kentinde gerçekleştirilmiş bir proje için Rehau sayesinde düzenli yıllık bakımlar gerçekleştirildiğinde, sistem aynı homojen ve kaliteli ısıtma sistemini sağlamaya devam edecektir.

Temizlik ve bakım işlemleri çok pratik bir yapıya sahip olmakla birlikte yer ısıtma sistemlerinde aralıklı bakımlar gerçekleştirmek açısından mobil sistem temizleme makineleri gibi yapılar kullanılmaktadır. Farklı odalar içerisinde kullanılan boruların tek tek temizlenmesi ve temizlik işlemi içerisinden çamur tabakasının uzaklaştırılması gibi bir işlem bulunmaktadır. Bu sayede en az 1 yıl boyunca tekrar kireç ve yabancı atıklar birikmeden borular sağlıklı ısıtma gerçekleştirilmesini sürdürecektir.

Yerden Isıtma Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Zeminden ısıtma sistemleri bugün birçok farklı alanda uygulanan sistemler olmak ile birlikte öncelikli olarak konutlarda ısınmanın konforlu bir şekilde elde edilmesi için tercih edilmektedir. Ekonomik yönden konutlarda kalorifer ve klima ısıtma sistemlerine göre önemli bir alternatif oluştururken, kullanım noktasında yerden ısıtma detayı açısında da bakıldığında, yapıların çatı bölgelerinde de kar ve buzlanma gibi tehlikelere karşı uygulanmaktadır.

Yaşam alanları dışında çalışma alanları açısından da düşünüldüğünde yerden ısıtma cami uygulamaları ön plana çıkarken, hamamlar, oteller veya alışveriş merkezleri gibi birçok noktada da uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca ticari işletmelerde, endüstriyel yapılarda ve tarım uygulamaları gibi noktalarda da yerden ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Bazen stadyumlarda ve otoyollarda dahi zemin altında bu sistemlerin uygulanması tercih edilmektedir.

www.hakenerji.com.tr

0212 531 97 26

 

Yerden Isıtma Sistemleri

Alttan Isıtma Sistemleri

Zemin Isıtma Sistemleri

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit1065
Oluşturma 13 Ocak 2021 Çarşamba 02:22

 

Firma Tanıtımı
KAYSERİ AVUKAT OĞUZ HOLAT BOŞANMA AVUKATI KAYSERİ TRAFİK KAZASI AVUKATI
Kayseri avukat Oğuz Holat kayseri boşanma avukatı,iş avukatı,mal paylaşım ve miras avukatı,kayseri trafik kazası avukatı gibi birçok alanda yılların verdiği tecrübe ile hizmet vermektedir. Oğuzlar hukuk bürosu, hem yerli ve yabancı hem de gerçek ve tüzel kişileri temsil etmekte olup ; müvekkillerinin amaçları ve talepleri doğrultusunda davalarında avukatlıklarını üstlenmekte ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.
KAYSERİ KEPENK OFİS BÖLMESİ ALTUNYILDIZ ALÜMİNYUM DOĞRAMA KAYSERİ
Kayseri kepenk ofis bölmesi alüminyum doğrama imalatçısı Altunyıldız alüminyum yılların vermiş olduğu tecrübe ile sektöründe lider firma konumundadır. Altunyıldız alüminyum kayseri ve civar illere hizmet vermektedir.
KAYSERİ LAZER EPİLASYON LİMA ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ KAYSERİ CİLT BAKIMI
Kayseri lazer epilasyon, demapen, plazma çatlak tedavisi, hi-fu leke tedavisi kırışıklık ,kayseri cilt bakımı ve daha fazlası için buradayız. Kayseri güzellik merkezi
KAĞITHANE DİŞ POLİKLİNİĞİ ALL ON FOUR ÇENE AĞRISI TEDAVİSİ İSTANBUL İMPLANT AKADEMİ
Kağıthane diş polikliniği All on four tedavisi çene ağrısı tedavisi istanbul İmplant Akademi etik ilkelere en üst seviyede değer vererek, etik ilkelerden ödün vermeden; güncel tıbbi yaklaşımları güvenilir ve en ileri koşullarda hastalara sunmayı, koruyucu sağlık hizmetlerini topluma kazandırmayı görev edinmekte ve Türkiye’de ve dünyada referans gösterilen bir kurum olmayı hedeflemektedir.
HASTA BAKICI İSTANBUL ÇOCUK BAKICI BEBEK BAKICISI HİZMETİ ALYA DANIŞMANLIK
Hasta Bakıcı istanbul, çocuk bakıcı istanbul, bebek bakıcı istanbul Alya Danışmanlık olarak kendi yaşlımız için bakıcı ararken çıktığımız bu yolda 2000'li yılların başlarında, birçok şirket ile çalışma yaptık.
FOTOSELLİ KAPI KAYSERİ BİNA GİRİŞ KAPILARI ALTUNYILDIZ ALÜMİNYUM
Fotoselli kapı kayseri Bina giriş kapıları Sistemleri sektöründe hizmet veren Altunyıldız Alüminyum Kayseri ve çevre illere hizmet vermektedir.
YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ ALTTAN ISITMA ZEMİNDEN ISITMA UYGULAMA MONTAJ SERVİS
Yerden ısıtma, zemin betonu üzerine straforla ısı yalıtımı sağlanmış borularla ısı kaynağından kombi yada kazandan aldığı enerjiyi zemine yayarak dağıtan, zemini dolayısı ile ortamı ısıtan bir sistem bütünüdür. Günümüzde yerden ısıtma sistemleri elektrikli ve sulu yerden ısıtma olarak iki şekilde uygulanabilmektedir. alttan ısıtma uygulama montaj ve servis hizmeti. zemin ısıtma

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2021 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri