Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KATEGORİLER > FİNANS / Başkan Gülsoy: “İşletmeler Üzerinde Devlet Desteğinin Sürmesi Şart”
Başkan Gülsoy: “İşletmeler Üzerinde Devlet Desteğinin Sürmesi Şart”

     Kayseri Ticaret Odası (KTO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Tam kapanmayla birlikte hizmetler sektörümüzün içinde yaşadığı sıkıntılı süreç devam ediyor. Bu konuda biraz daha sabra ihtiyacımız var.

   Temel hedefimiz sağlığımızı kaybetmeden işimizi devam ettirebilmek. Çarkları döndürebilmektir. İşletmeler üzerinde devlet desteğinin sürmesi şart ” dedi. Gülsoy, üyelerinin çıkarlarını savunmayı şov malzemesi yapmaktan da özenle kaçındıklarının da altını çizdi.

   Kayseri Ticaret Odası (KTO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Covid-19 pandemisinde düşen vaka sayıları sonrası yüz yüze gerçekleştirildi. Toplantıya Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu üyeleri, Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri, Kadın Girişimciler Kurulu, İcra Kurulu Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanlık Divan üyeleri ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından görüşülen gündem maddeleri kabul edildi. Toplantıda, ay içerisinde yapılan faaliyetlere de yer verildi.

   Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Tam kapanmada gösterdiğimiz sabır meyvesini vermeye devam ediyor. Düşüşü sürekli kılacak olan yine bizleriz. Tedbirleri elden bırakmak isek vaka sayılarının ve buna bağlı ölümlerin azalacağını düşünüyorum” dedi.

   Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak’ta hain terör örgütü PKK’ya karşı başlatmış olduğu Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonlarına değinen Başkan Gülsoy, “Terörle mücadele elbette yıllardır ülkemizin en önemli meselesidir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarıyla yürüttüğü operasyonlarda Teröristlerin inleri başlarına yıkılmaya devam ediyor. 1 Ocak’tan bugüne kadar 1107 terörist etkisiz hale getirilmiş. Bir tek terörist kalmayıncaya, o bataklık kurutuluncaya kadar bu mücadele sürecek. Rabbim askerimizin ayağına taş değdirmesin” ifadelerini kullandı.

   Konuşmasında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendiren Başkan Gülsoy, “Ne yazık ki tam kapanmayla birlikte hizmetler sektörümüzün içinde yaşadığı sıkıntılı süreç devam ediyor. Bu konuda biraz daha sabra ihtiyacımız var. Temel hedefimiz sağlığımızı kaybetmeden işimizi devam ettirebilmek. Çarkları döndürebilmektir. Başlayacak yaz sezonu ile birlikte hizmetler sektöründe ciddi bir iyileşme trendine gireceğini inşallah umut ediyoruz. Hizmetler sektörüne hayat verecek bir yaz sezonunu kaybetmemek için tedbirlere uymamız gerekiyor“ dedi.

   Kademeli normalleşme ile birlikte 1 Haziran’dan itibaren turizmde de gerekli katkıyı almayı düşündüklerini ifade eden Başkan Gülsoy, “Bacasız sanayiyi daha üst noktaları çıkarmamız gerekiyor. Anadolu’da ‘gurbetçi mevsimi’ diye tabir ettiğimiz günler yaklaşıyor. Turizm sektöründe çalışanlarımızın aşılanma süreçlerinin başlamış olması ve Avrupa'da aşılanan kişi sayısının da artmasına paralel olarak yaz döneminde Avrupa'dan Türkiye'ye yönelik seyahatlerin önünün açılacağını düşünüyoruz. Türkiye, Avrupalı dostlarımız için uzun yıllardan bu yana vazgeçilmez bir tatil destinasyonu. Tatil severlerin de ülkemizi çok özlediğini biliyoruz.

   Yaz sezonu başına kadar tüm turizm çalışanlarımızın da aşılanmasıyla birlikte misafirlerimizi ülkemizde sağlık ve güvenlik içine ağırlayacağımıza inanıyorum. Ümit ediyorum ki gurbetçi sezonuyla Çarşı-Pazar hareketlenecek. Aynı zamanda esnafımızın ve iş insanımızın yüzü gülecektir“ diye konuştu.

   Kayseri Ticaret Odası olarak üyelerden gelen sorunları takip ettiklerini ve sektörlerin nabzını tutmayı sürdürdüklerini belirten Başkan Gülsoy, “Salgından önemli oranda etkilenen ve sıkıntı yaşayan başta turizm, yeme içme, hizmetler sektörü, yolcu taşımacılığı, eğlence, perakende mağazacılığı ile ilgili girişimlerden bulunduk. Pandemi nedeniyle dayanacak gücü olmayan üyelerimiz için acilen destek verilmesinin elzem olduğunu söyledik. Üyelerimiz ve işletmelerimiz için Direk nakdi destek, faizsiz kredi ötelenmesi, faizsiz yeni kredi, Vergi ve SGK Borçlarının silinmesi, Kamuya mal ve hizmet sağlayan firmaların ödemelerin yapılması konularında taleplerde bulunduk.

   Bütün işletmelerimiz için yeni destek paketi oluşturulmasını istedik. En az altı ay ödemesiz düşük faizli, KGF destekli yeni kredi imkanlarının sunulmasını, vadesi gelen kredi ödemelerinin de 6 ay süreyle ertelenmesini, Yaralarını sarmak için özellikle KOBİ’lerimize yönelik yeni desteklere ihtiyaç olduğu talebimizi yineledik. Nefes Kredisini de dile getirdik. İnşallah bu krediler ve Nefes Kredisi de önümüzdeki günlerde netleşecek. Eminiz ki bu krediler reel sektörü rahatlatıp, taze güç verme imkanı bulacaktır“ dedi.

   Başkan Ömer Gülsoy, salgın boyunca üyelerinin haklarını güçlü ve etkili bir şekilde savunan, yüksek sesle dile getiren ve sonuç alan bir meslek örgütü olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Bütün süreçleri her zaman olduğu gibi mevzuata uygun olarak yürütmeye özen gösteriyoruz. Kanunun bize verdiği, tahammüllerimizin bize yüklediği sorumlulukları sınırlarımızı aşmadan en aktif biçimde savunmaya çalışıyoruz. Sahip olmadığımız yetkilere sahipmiş gibi davranarak açıklamalar yapmaktan, üyelerimizin çıkarlarını savunmayı şov malzemesi yapmaktan özenle kaçınıyoruz. Allah rızası için çalışıyoruz. Mevzuattan kaynaklanan tüm yetkilerimizi de medeni bir şekilde kullanıyoruz. Bu sayede de gündeme getirdiğimiz konuların önemli bir kısmından sonuç alma imkanını buluyoruz. Canla başla çalışıyoruz. Halik bilmez ise malik bilsin yeter” diye konuştu.

   Konuşmasında hükümet tarafından açıklanan ekonomik paketlere de değinen Başkan Gülsoy, “Mikro ve küçük işletmelere yönelik destek süreci başlatıldı. Esnaf ve Sanatkar ile Gerçek Kişi Tacirlere verilecek Hibe Desteği hakkında kararda yürürlüğe girdi. Tüccar, sanayici, büyük şirketler için de Nefes Kredisi adımı atıldı. Detayları tam netleşmedi. Görüşmeler yapılıyor. KGF garantili düşük faizli kredi talebimizdi. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Sizlerden ricam ekonomik paketlerden faydalanalım, işimize ve çalışanlarımıza sahip çıkalım. Bu arada destek kapsamında olmayan işletmeler içinde adım atılmasını bekliyoruz“ ifadelerini kullandı.

   Pandemi sürecinde işletmeler üzerinde devlet desteğinin sürmesinin şart olduğunun altını çizen Başkan Gülsoy, “Bu işletmelerimize moral olacaktır, çarşı pazarda hareketlilik getirecektir. Ancak teşviklerin devam etmesini istiyoruz. Çünkü çok net anlaşıldı ki COVİD’in kontrol altına alınması daha zaman alacak gibi görünüyor. Buna birde dünyada artan emtia fiyatları, maliyet kalemleri karşısında oluşan yüksek seviyedeki işletme sermayesi ihtiyacını eklediğimizi kabul edersek bu ihtiyaçların yüzde 20’leri aşan ticari kredi faizleriyle karşılanması gerçekten güç“ dedi.

   İnşaat Sektörünün sorunlarını da dile getiren Başkan Gülsoy, “İnşaat malzemelerine gelen zamlar, Kamu müteahhitlerinin artan fiyat farkı ve süre verilmesi, Konut kredi faizlerinin düşürülmesi, yapı denetim uygulamasındaki aksaklıklar, kentsel dönüşüme hız verilmesi gibi konularda istişarelerde bulunarak taleplerimizi ilettik. Birlik Başkanımız tarafından dikkate alınıp çözüm noktasında başarılı olacağımızı düşünüyorum. Birçok ülke keskin bir ekonomik toparlanmanın yaşanacağı pandemi sonrasına hazırlanıyor. Ciddi planlamalara dayalı yeni politikalar geliştiriliyor. Uzmanlar, küresel ekonomideki toparlanma eğiliminin Türkiye’nin dış ticaretine olumlu yönde etkisinin olacağını söylüyorlar.

   2021’deki büyümenin yüzde 5-6 aralığında olacağı öngörülüyor. Turizmin cari dengeye olumlu katkısının da ancak 2021’in sonunda ve 2022’de olacağı öngörülüyor. Sanayi üretiminin vaka sayısının düşmesiyle daha da toparlanma olacağını öngörüyoruz. İhracatta hızlı bir artışımız var. Burada geçen senelere göre ciddi bir artış gündeme geliyor. Bu da pandemi sonrası en iyi çıkış yapan ülkelerden olma ümidimizi artırıyor. Haziran ayıyla birlikte yeniden normalleşmeye geçiş döneminin iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Hazırlıklarımızı acilen ve etkili bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bu dönemde kredi imkanlarının genişletilmesi, üretime ve ihracata ivme kazandırılması ve kapalı kalan işletmelerin finansal desteklerle ayakta kalabilmesi için kapsamlı teşvikler uygulamaya devam etmeliyiz. Bunu yaparsak karşılığını mutlaka alacağız. Buna hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

   Başkan Gülsoy, meclis konuşmasında Oda faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi. 2013 yılından ‘birliktegüçlüyüz’ sloganının her yerde kullanıldığını belirten Gülsoy, “Bu bağlamda Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruda bulunarak ‘KTO Birlikte Güçlüyüz’ sloganın marka tescilini Odamız adına aldık. Kayseri olarak Aşı ve ilaç sektöründe yer almak istiyoruz. İç Anadolu’nun tam ortasında bulunan şehrimizde ilaç sanayiinin kurulmasını arzu etmekteyiz. Aşının Kayseri’de imal edilmesi için bütün altyapıya sahibiz. Müteşebbisi ve girişimcisi bol olan şehrimize çok ta yakışır diye düşünüyorum. Arzumuz bu yöndedir” ifadelerini kullandı.Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit183
Oluşturma 26 Mayıs 2021 Çarşamba 12:10

 

Firma Tanıtımı
Yerden Isıstma Hakenerji Yerden Isıtma İstanbul Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Temel olarak yerden ısıtma yakıt tüketimi için güneş enerjisi, doğalgaz, katı veya sıvı yakıtlar tercihler yer almaktadır. Yani yerden ısıtma neyle çalışır sorusu için de birçok farklı cevap verilebilir. Yakıt tüketimi sayesinde elde edilen enerji yerden ısıtma istanbul sulu sistemlerde ısı enerjisine dönüşür ve ortamdaki ısınma ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Genel olarak homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirdiği için ev veya işletme içerisindeki her noktada aynı ısınmanın ve sıcaklığın elde edilmesi mümkün olurken, klasik sistemlerde görülen ısı birikmesi rehau yerden ısıtma ile bu sistemlerde neredeyse hiç görülmez.
Freeze Dry Makinesi Gökçe Soğutma Dondurarak Kurutma Sistemleri
Freeze dry makinesi dondurarak kurutma dondurulmuş gıdaları bir başınç altında dehidre etme işlemidir. Bu teknoloji ile gıda içerisinde ki su süblimleşme yoluyla katı halden gaz formuna geçerek dışarı atılır. Liyofilizasyon teknolojisi ile dondurularak kurutuma ile gıdalar doğru ambalajlama sayesinde 25 yıla kadar saklanabilir. İşlem sırasında gıdaların orjinal özellikleri tamamen korunurken yiyecekler ilk gün ki gibi taze kalır. dondurarak kurutma makinesi
Plastik Market Arabası Market Rafı Depo Raf Sistemleri Somçelik
plastik market arabası , market rafı ve depo rafı ihtiyaçlarınız için tek adres. Somçelik raf sistemleri kendi üretimi olan raf sistemlerini tüm Türkiye ye satmaktadır. Projenize özel raf imalatı ve montajı nı uzman ekiplerimiz yapmaktadır.
Cam Balkon Kayseri Giyotin Cam Balkon Doruk Cam Balkon Sistemleri
Kayseri cam balkon , cam balkon kayseri , giyotin cam balkon satış montaj ve imalatını yapan Doruk cam balkon tüm Türkiye ye hizmet vermektedir. Isıcamlı ve tek camlı olarak üretilen cam balkonlar, motorlu ve kumandalı olarak iki çeşidi vardır.
Kahvaltı Evi Kayseri En İyi Serpme Kahvaltı Talas Acuka Kahvaltı
Kayseri kahvaltı ve kayseri en iyi kahvaltı mekanları Acuka Kahvaltı Evi Talas'ta kayseri serpme kahvaltı , el yapımı ve doğal lezzetleri ile siz değerli misafirlerimize butik kahvaltı keyfini yaşatıyor
Kayseri Restaurant Kayseride Ne Yenir Kanatçı Bahadır Talas Restoranlar
Kayseri de ne yenir, kayseri restaurant arıyorsanız Kanatçı Bahadır tam size göre. talas restoranlar ızgara sınırsız meze kebap ve tavuk kanat talas da. Kanatçı Bahadır Talas'ın kalbinde, misafirlerinin kıymetli vaktini eşsiz lezzetleri sayesinde unutulmaz bir anıya dönüştürüyor.
Ankara Düğün Salonları Gölbaşı Düğün Salonu Alyans Ankara Kır Düğün Salonları
Ankara düğün salonları Alyans Garden gölbaşı düğün salonu ve ankara kır düğün salonları ile hizmetinizdedir. Tercihiniz ister samimi bir bahçe konsepti isterse şık bir gölbaşı düğün salonu olsun, güzel bir zaman geçirmeniz için herşeyi kapsayan Alyans Garden Gölbaşı, ihtişamıyla yükselen tesisinde sizler için unutulmaz bir gün sunuyor.
Übersiedlung Wien Entrümpelung Räumung
In diesem Blog finden Sie Informationen zum Thema Umzug in Wien, übersiedlung wien, Entrümpelung und Räumung. Hier erfahren Sie alles, was Sie zum Thema Übersiedlung, umzug entrümpelung in wien, Räumung und entrümpelung räumung in wien wissen müssen:
Ön Muhasebe Programı Servis Takip Programı SA Yazılım Perakende Satış Programı
 SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Ön muhasebe programıServis takip programı arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Perakende satış programı
Yerden Isıtma Mı Petek Mi?
Evlerde standart olarak doğalgaz yakıt kullanımı göz önünde bulundurulması ile birlikte ısıtma sistemi tercihleri açısından son yıllarda yerden ısıtma sistemleri ve petekli kalorifer sistemleri sıklıkla karşılaştırılmaktadır.
Çocuk Oyun Grubu Kamelya İmalatı Haspark Dış Mekan Fitness Aletleri
Tek bir ürünle başladığımız bu sektördeki üretimimiz, bugün kamelya imalatı & çocuk oyun grubu olarak anılan geniş yelpazeye hitap etmektedir. Hızla gelişen yenilikleri takip ederek, siz değerli kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerini karşılamak için tecrübeli ve başarıya inançlı kadromuzla hizmetinizdeyiz. Dış mekan fitness aletleri
Ucuz Çelik Kapı Modelka Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı İmalatı
Yıllardır kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkesi ile Kayseri ve Türkiye genelinde boy gösteren Modelka ucuz çelik kapı sürekli yenilediği ürün ağında, fonksiyonelliği ön planda tutarak sektörde önemli bir yer edindi. Çelik kapı fiyatları alanında kendini kanıtlayan Modelka ,Kayseri ve tüm Türkiye'de hizmetlerine devam etmektedir. Yangın kapısı fiyatları müşteri her zaman haklıdır prensibi ile yola çıkan Modelka ,bu ilkesini ilk gün gibi halen korumaktadır.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri  yerden ısıtma  www.hakenerji.com.tr  www.vatanpor.com


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri