Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KATEGORİLER > FİNANS / Başkan Büyüksimitci: “4. OSB İçin Çalışma Yapıyoruz”
Başkan Büyüksimitci: “4. OSB İçin Çalışma Yapıyoruz”

     Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

   AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

   Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Baloğlu, aşılanma sürecinin hızlı bir şekilde devam etmesinin sanayide verimliliği artıracağına dikkat çekerek, meclis üyelerin aşı konusunda titizlik göstermeleri yönünde çağrıda bulundu.

   Daha sonra söz alan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, toplantıya katılımlarından dolayı AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a teşekkür ederek, “Sayın Bakanımız bir telefon kadar uzağımızda. Ne zaman arasak kendisine rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Kendisi konulara hakim olduğu için sıkıntılarımızı anlatmakta zorluk çekmiyoruz. Bu güne kadar hep yanımızda oldular. Sanayicimize verdikleri desteklerden dolayı bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

   Terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Büyüksimitci, Devletimizin terörle mücadelesinin sonuna kadar yanında olduklarını bir kez daha vurguladı.

   Geçen yıl mart ayındaki ilk tam kapanmadan sonra en hızlı toparlanmanın sanayide yaşandığını ifade eden Büyüksimitci, “Sanayi sektöründe faaliyetlerin artarak devam etmesi ekonominin ayakta kalmasını ve büyümenin devam etmesini sağladı. Konteyner sıkıntısı başta olmak üzere emtia, ara mal ve yarı mamul ürünlerde döviz bazındaki artışlar sanayicinin üretim gücünü önemli ölçüde etkilese de, hükümetimizin de aldığı tedbirlerle bugün çok daha iyi durumda olduğumuzu söyleyebiliriz” dedi.

   Kayseri sanayicisinin pandemi koşullarına rağmen üretim ve istihdamdan taviz vermeden büyük fedakârlık örneği sergilediğini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Kayserili sanayiciler olarak Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sunma çabasındayız. Büyüme rakamlarından da görüldüğü gibi etkin aşılama ile hizmetler ve turizm sektörünün de katkıları ile 2021 yılını sürpriz bir büyüme ile kapatacağımız inancındayım. 2022 yılının da çok daha iyi olacağı düşüncesindeyim” dedi.


   4. OSB için çalışma yaptıklarını açıklayan Büyüksimitci şunları söyledi;

   Kayserili sanayicilerimizin yatırım iştahı devam ediyor. İncesu OSB’mizde genişleme çalışması yapıyoruz. Sanayicilerimizden ve yeni yatırımcılarımızdan ilave organize sanayi bölgesi açılması için gelen talepler üzerine 4. organize sanayi bölgesi içinde çalışma yapıyoruz. İlk etap 6 milyon metrekare olacak şekilde. Bildiğiniz gibi Kayseri’de toplam 43 milyon metrekare OSB ve serbest bölgede alanımız var. OSB’lerimizde doluluk oranımız ise %85.”

   Bir ülkenin geleceği için üretimin çok önemli olduğunu vurgulayan Büyüksimitci, “Sanayiciler olarak her zaman altını çizdiğimiz bir konu var. Üretim ülkemizin olmazsa olmazlarından. Üretimi asla ve asla bırakmamamız gerekiyor. ISO 500’deki ve ihracatta ilk bindeki firmalarımızın sayısını artırmamız gerekiyor. Bunun içinde Kayseri'mizde yeterli güç, azim ve girişimcimiz var. Bizlerde Kayseri Sanayi Odası olarak ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan tüm üyelerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ülkemizin geleceği için emek verip gayret gösteren herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

   Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 büyüdüğünü ifade eden başkan Büyüksimitci, “Bu aynı zamanda 2018 ilk çeyreğinden bu yana en yüksek büyüme rakamı olurken, Türkiye dünyada Çin ve Tayvan’ın ardından ilk çeyrekte en hızlı büyüyen ülke olma başarısını gösterdi. Özellikle sanayi sektörü birinci çeyrekte yüzde 11,7’lik büyüme ile itici güç olmaya devam ediyor.

   İnşallah yılın ikinci çeyreğinde çift haneli bir büyüme hep birlikte göreceğiz. 2021 ve sonrasında büyümenin sürdürülebilir olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ekonomideki zorlu şartlara rağmen ülkemizin büyümesine katkı veren tüm üyelerimize, sanayicilerimize, işadamlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.


   İSO İlk 500 verilerini değerlendiren Başkan Büyüksimitci, “İSO ilk 500’de bu sene 15 firmamız var. Kayseri olarak büyük illeri saymazsak Anadolu’da Gaziantep’ten sonra ikinci iliz. Tüm Türkiye genelinde ise yedinci sıradayız. Geçen yılda yedinci sıradaydık. İnşallah ikinci 500’de daha fazla firmamızın yer almasını ümit ediyoruz. Ben bu vesile ile listede yer alan tüm firmalarımızı, bir kez daha tebrik ediyorum. Yöneticisinden en alt kademedeki çalışanlarına kadar, ülkemiz ekonomisi, ihracatı ve istihdamına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

   Sanayide kullanılan doğalgaz ve elektrik tüketimlerinin arttığına dikkat çeken Büyüksimitci, üç OSB ve bir serbest bölgede kullanılan doğalgaz tüketiminin geçen yılın nisan ayına göre yaklaşık yüzde 85, elektrik kullanımının ise yaklaşık yüzde 66 oranında arttığını belirterek, bu verilerin ilk çeyrek büyüme rakamlarını da desteklediğini söyledi.

   İhracat rakamları hakkında da bilgiler veren Başkan Büyüksimitci, Kayseri olarak Türkiye’nin artış hızının üzerinde bir ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, “Nisan ayı ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 134,7'lik artışla, 298,9 milyon dolara ulaşarak yıllık bazda bir rekora imza attı. Aynı dönemde Türkiye’nin ihracatı yüzde 109 oranında arttı. 2021 yılı ilk dört aylık artışımız ise geçen yılın ilk dört ayına göre yüzde 47 oranında artarken, Türkiye’nin ihracatı 33,1 oranında artmış durumda. İnşallah 3 milyar dolarlık hedefimizi revize ederek 3,5 milyar dolar yapmak için gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.


   Daha sonra sanayicilerden gelen; Yeniden Yapılandırma Kanunu, plastik atıkların ithaline getirilen kısıtlama, OSB’lerin genişlemesi ve sanayide yaşanan hammadde ve konteyner sorunları gibi talepleri dinleyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, tüm bu konularla ilgili notlarını aldığını ve ilgili bakanlarla görüşeceğini söyledi.

   Elitaş, “Milletvekilliği dönemimizde sizlerin de faydasına olacak birçok olumlu işe imza attık. Benim görevim sizin sözcünüz olmak. Benim görevim sizin hukukunuzu makul çerçeveler içinde savunmak. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Sıkıntıların birçoğu pandemi kaynaklı. İnşallah sıkıntılarımızı aşacağız. Bu gemiyi hep birlikte yürüteceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde daha geniş katılımlı bir toplantıda yine sizlerle beraber olacağız. Meclis toplantısına davetlerinden dolayı sayın başkanımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit174
Oluşturma 01 Haziran 2021 Salı 14:17

 

Firma Tanıtımı
Yerden Isıstma Hakenerji Yerden Isıtma İstanbul Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Temel olarak yerden ısıtma yakıt tüketimi için güneş enerjisi, doğalgaz, katı veya sıvı yakıtlar tercihler yer almaktadır. Yani yerden ısıtma neyle çalışır sorusu için de birçok farklı cevap verilebilir. Yakıt tüketimi sayesinde elde edilen enerji yerden ısıtma istanbul sulu sistemlerde ısı enerjisine dönüşür ve ortamdaki ısınma ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Genel olarak homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirdiği için ev veya işletme içerisindeki her noktada aynı ısınmanın ve sıcaklığın elde edilmesi mümkün olurken, klasik sistemlerde görülen ısı birikmesi rehau yerden ısıtma ile bu sistemlerde neredeyse hiç görülmez.
Freeze Dry Makinesi Gökçe Soğutma Dondurarak Kurutma Sistemleri
Freeze dry makinesi dondurarak kurutma dondurulmuş gıdaları bir başınç altında dehidre etme işlemidir. Bu teknoloji ile gıda içerisinde ki su süblimleşme yoluyla katı halden gaz formuna geçerek dışarı atılır. Liyofilizasyon teknolojisi ile dondurularak kurutuma ile gıdalar doğru ambalajlama sayesinde 25 yıla kadar saklanabilir. İşlem sırasında gıdaların orjinal özellikleri tamamen korunurken yiyecekler ilk gün ki gibi taze kalır. dondurarak kurutma makinesi
Plastik Market Arabası Market Rafı Depo Raf Sistemleri Somçelik
plastik market arabası , market rafı ve depo rafı ihtiyaçlarınız için tek adres. Somçelik raf sistemleri kendi üretimi olan raf sistemlerini tüm Türkiye ye satmaktadır. Projenize özel raf imalatı ve montajı nı uzman ekiplerimiz yapmaktadır.
Cam Balkon Kayseri Giyotin Cam Balkon Doruk Cam Balkon Sistemleri
Kayseri cam balkon , cam balkon kayseri , giyotin cam balkon satış montaj ve imalatını yapan Doruk cam balkon tüm Türkiye ye hizmet vermektedir. Isıcamlı ve tek camlı olarak üretilen cam balkonlar, motorlu ve kumandalı olarak iki çeşidi vardır.
Kahvaltı Evi Kayseri En İyi Serpme Kahvaltı Talas Acuka Kahvaltı
Kayseri kahvaltı ve kayseri en iyi kahvaltı mekanları Acuka Kahvaltı Evi Talas'ta kayseri serpme kahvaltı , el yapımı ve doğal lezzetleri ile siz değerli misafirlerimize butik kahvaltı keyfini yaşatıyor
Kayseri Restaurant Kayseride Ne Yenir Kanatçı Bahadır Talas Restoranlar
Kayseri de ne yenir, kayseri restaurant arıyorsanız Kanatçı Bahadır tam size göre. talas restoranlar ızgara sınırsız meze kebap ve tavuk kanat talas da. Kanatçı Bahadır Talas'ın kalbinde, misafirlerinin kıymetli vaktini eşsiz lezzetleri sayesinde unutulmaz bir anıya dönüştürüyor.
Ankara Düğün Salonları Gölbaşı Düğün Salonu Alyans Ankara Kır Düğün Salonları
Ankara düğün salonları Alyans Garden gölbaşı düğün salonu ve ankara kır düğün salonları ile hizmetinizdedir. Tercihiniz ister samimi bir bahçe konsepti isterse şık bir gölbaşı düğün salonu olsun, güzel bir zaman geçirmeniz için herşeyi kapsayan Alyans Garden Gölbaşı, ihtişamıyla yükselen tesisinde sizler için unutulmaz bir gün sunuyor.
Übersiedlung Wien Entrümpelung Räumung
In diesem Blog finden Sie Informationen zum Thema Umzug in Wien, übersiedlung wien, Entrümpelung und Räumung. Hier erfahren Sie alles, was Sie zum Thema Übersiedlung, umzug entrümpelung in wien, Räumung und entrümpelung räumung in wien wissen müssen:
Ön Muhasebe Programı Servis Takip Programı SA Yazılım Perakende Satış Programı
 SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Ön muhasebe programıServis takip programı arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Perakende satış programı
Yerden Isıtma Mı Petek Mi?
Evlerde standart olarak doğalgaz yakıt kullanımı göz önünde bulundurulması ile birlikte ısıtma sistemi tercihleri açısından son yıllarda yerden ısıtma sistemleri ve petekli kalorifer sistemleri sıklıkla karşılaştırılmaktadır.
Çocuk Oyun Grubu Kamelya İmalatı Haspark Dış Mekan Fitness Aletleri
Tek bir ürünle başladığımız bu sektördeki üretimimiz, bugün kamelya imalatı & çocuk oyun grubu olarak anılan geniş yelpazeye hitap etmektedir. Hızla gelişen yenilikleri takip ederek, siz değerli kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerini karşılamak için tecrübeli ve başarıya inançlı kadromuzla hizmetinizdeyiz. Dış mekan fitness aletleri
Ucuz Çelik Kapı Modelka Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı İmalatı
Yıllardır kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkesi ile Kayseri ve Türkiye genelinde boy gösteren Modelka ucuz çelik kapı sürekli yenilediği ürün ağında, fonksiyonelliği ön planda tutarak sektörde önemli bir yer edindi. Çelik kapı fiyatları alanında kendini kanıtlayan Modelka ,Kayseri ve tüm Türkiye'de hizmetlerine devam etmektedir. Yangın kapısı fiyatları müşteri her zaman haklıdır prensibi ile yola çıkan Modelka ,bu ilkesini ilk gün gibi halen korumaktadır.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri  yerden ısıtma  www.hakenerji.com.tr  www.vatanpor.com


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri