Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri ye dair her şey burada. Kayseri Kent Haberleri kayseri firmaları kayseri spor. KAYSERİ KENT PORTALI / Kayseri'de 8 Yerde Kazı Çalışması Sürdürülüyor
Kayseri'de 8 Yerde Kazı Çalışması Sürdürülüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 5. Uluslararası Kültepe Toplantısı ve Bellek Kültepe Sergisi açılış törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Büyükkılıç, “Tam sekiz yerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Bakanlığı iş birliği ile kazı çalışmaları sürdürülüyor” dedi.

     Tarihi Kayseri Kalesi’nde yer alan Arkeoloji Müzesi içerisindeki serginin açılışı ile başlayan 5. Uluslararası Kültepe Toplantısı’na, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Vekili Dr. Abdullah Kalkan, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanlarından AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ilçe belediye başkanları, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şükrü Dursun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ile Asuriolog Prof. Dr. Cecile Michel, Kültepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, Proje Koordinatörü ve Küratör Siret Uyanık, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. İstiklal Marşı, saygı duruşu ve mehteran gösterisi ile başlayan programda konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’deki kazı çalışmaları hakkında bilgiler verdiği açıklamalarında, iş birliği içerisinde çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi açık hava müzesi olarak niteleyerek, “Kayseri’miz gerçekten açık hava müzesi. İçerisinde bulunduğumuz Roma Bizans dönemine ait olan bu kalemiz de dahil olmak üzere ne tarafa başınızı çevirseniz ya bir Roma Bizans döneminin, ya Selçuklu döneminin, ya Osmanlı döneminin ya da Cumhuriyet dönemindeki değişik, gerçekten anlamlı ve önemli, ‘ben buradayım’ diye çağırışan ve bizlere her yeri adeta tarih kokan bir şehirden söz ediyoruz. Biz bu değeri gün yüzüne çıkartmak, onu bir bakıma müze yoluyla da kamuoyunun ilgisine sunmak üzere gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Ben her şeyden önce kültür müdürümüze yerelde, genelde de Kültür Bakanlığımıza bizlerle olan işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Daha doğrusu biz onlarla iş birliği yapıyoruz” diye konuştu. Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde sekiz yerde kazı çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydederek şunları paylaştı;

     “Şu anda şöyle bir sıralayacak olursak Kültepe Kaniş-Karum başta olmak üzere, 7 buçuk milyon yıl önce yaşamış olan fosillerle ilgili çalışmalarımız, Keykubadiye Sarayımız, Kızıl Köşk’ümüz, yine Seyyid Burhaneddin Hazretleri’nin yanındaki yeni bulduğumuz Selçuklu dönemine ait eserin çalışmaları, mozaikle ilgili İncesu bölgesindeki yine Roma Bizans dönemine ait olan çok önemli bir mozaik çalışmasının, aynı zamanda şu anda Aziz George ve diğer konuyla ilgili Soğanlı’daki yaptığımız çalışmaların yanında Yeşilhisar Erdemli bölgesindeki kazı çalışmalarıyla adeta tam sekiz tane yerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Bakanlığı iş birliği ile kazı çalışmaları sürdürülüyor. Bakanlığımız bu çalışmalarla ilgili desteklerini esirgemiyor. Kazıları 12 aya çıkarttı. Bu konuda da biz kendilerine teşekkür ediyoruz.”

     Kayseri’de hemen her alanda yaptıkları çalışmalarla iyi bir noktada olduklarının altını çizen Büyükkılıç, “Malumunuz Kültepe Kaniş-Karum UNESCO’nun miras listesinde bulunmasından dolayı daha da önem arz ediyor. Kayseri, elbette bir endüstri ve ticaret merkezi, zaten bunu çıkan tabletlerden anlıyoruz. Anlaşmalardan da görüyoruz. Anayasası Kayseri’mizde yazılmış Asurlar döneminden beri. Fakat bunun yanında son süreçte Kayseri sportif alanda, turizm alanında, kültürel alanda, sosyal alanda, mistik turizm alanında, değişik konuları ile ilgili ön plana çıkartacak gayretlerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İyi bir noktadayız, daha iyisini yapma yönünde de iş birliğimizle çalışıyoruz. Ben Fikri hocama ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu çalışmayı tabi ulusal bazdan öte uluslararası baza taşımak suretiyle yapmış olmaları da ayrıca şehrimizin tanıtımı bağlamında önem arz ediyor” açıklamasında bulundu. Kayseri’nin özellikle yalnızca sanayiyle, ticaretle, siyasetle değil, aynı zamanda kültürel ve tarihi varlıkları ile bölgenin ve ülkenin seçkin bir şehri olduğunun anlaşıldığını dile getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanlarından AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Kültepe Kaniş-Karum’un kurumsal hafızaya büyük katkı sağladığını ve elde edilen bulguların heyecan verdiğini vurgulayarak gerek kazı çalışmalarında gerekse sergi gibi tanıtım çalışmalarında emeği olan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.

     Konuşmasına, programa katılamayan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in selam ve başarı dileklerini ileterek başlayan Vali Vekili Dr. Abdullah Kalkan da Kültepe Kaniş-Karum’da kazıların 75 yıldır devam etmekte olduğunu ve bundan dolayı da buranın, dünyanın en tarihi Karum’u olarak nitelenebileceğini ifade etti. Kaya, Kayseri’nin ticaret ve tarih geçmişine de değinerek, dünya medeniyet tarihinin önsözünün Kayseri’de yazılmış olduğunu kaydetti. 5’incisi düzenlenen konferansın bu yıl Türkiye, Avusturya, Brezilya, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nden 45 konuşmacıyı misafir etmekte olduğunu dile getiren ve Kültepe’nin önemi hakkında bilgiler veren Asuriolog Prof. Dr. Cecile Michel, yapılanların sponsor ve destekçi olanlar olmadan gerçekleştirilemeyeceğini vurguladı. Michel, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Kayseri Valiliği, Türk Tarih Kurumu, Ankara Üniversitesi ve esasen Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne en içten teşekkürlerimizi ve minnet duygularımızı, burada, herkesin önünde ifade etmek istiyorum. Kültepe, Türkiye Cumhuriyeti, İç Anadolu Bölgesi ve Kayseri için bir hazinedir. Şu an burada bulunan son derece seçkin katılımcılar ve konuklar da Kültepe’nin önemini çok açık bir şekilde göstermeye zaten yeterlidir. Toplantımıza göstermiş olduğunuz yakın ve samimi ilgi ve vermiş olduğunuz destek bizim için çok önemli” diyerek teşekkürlerini iletti. Konuyu, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile sergi ve çıkarılan katalog, tüm plastik sanatçılarının konunun esin kaynağından tarihin binlerce yıl ötesinden günümüze bağ kuran ve bugünü de yarına aktaracak olan bir sergi projesidir” diyerek özetleyen Proje Koordinatörü ile Küratör Siret Uyanık ise sergide usta ve genç sanatçılar tarafından oluşturulan 35 resim, 3 heykel, 11 seramik olmak üzere 49 eserin yer aldığını dile getirdi. Uyanık, konuşmasının sonunda “Kültür ile sanat hayatına büyük katkılar sunan, serginin burada gerçekleştirilmesini sağlayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve değerli ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

     Vatandaşların da katılarak kurdele kestiği sergi açılışında, eserler hakkında bilgi alan Başkan Büyükkılıç ve davetliler sergiyi gezdi. Büyükkılıç ve davetliler, yabancı turistlerle de görüşerek sohbet etti.

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit27
Oluşturma 30 Temmuz 2022 Cumartesi 13:46

 

Firma Tanıtımı
Kahvaltı Evi Kayseri En İyi Serpme Kahvaltı Talas Acuka Kahvaltı
Kayseri kahvaltı ve kayseri en iyi kahvaltı mekanları Acuka Kahvaltı Evi Talas'ta kayseri serpme kahvaltı , el yapımı ve doğal lezzetleri ile siz değerli misafirlerimize butik kahvaltı keyfini yaşatıyor
Kayseri Restaurant Kayseride Ne Yenir Kanatçı Bahadır Talas Restoranlar
Kayseri de ne yenir, kayseri restaurant arıyorsanız Kanatçı Bahadır tam size göre. talas restoranlar ızgara sınırsız meze kebap ve tavuk kanat talas da. Kanatçı Bahadır Talas'ın kalbinde, misafirlerinin kıymetli vaktini eşsiz lezzetleri sayesinde unutulmaz bir anıya dönüştürüyor.
Ankara Düğün Salonları Gölbaşı Düğün Salonu Alyans Ankara Kır Düğün Salonları
Ankara düğün salonları Alyans Garden gölbaşı düğün salonu ve ankara kır düğün salonları ile hizmetinizdedir. Tercihiniz ister samimi bir bahçe konsepti isterse şık bir gölbaşı düğün salonu olsun, güzel bir zaman geçirmeniz için herşeyi kapsayan Alyans Garden Gölbaşı, ihtişamıyla yükselen tesisinde sizler için unutulmaz bir gün sunuyor.
Übersiedlung Wien Entrümpelung Räumung
In diesem Blog finden Sie Informationen zum Thema Umzug in Wien, übersiedlung wien, Entrümpelung und Räumung. Hier erfahren Sie alles, was Sie zum Thema Übersiedlung, umzug entrümpelung in wien, Räumung und entrümpelung räumung in wien wissen müssen:
Ön Muhasebe Programı Servis Takip Programı SA Yazılım Perakende Satış Programı
 SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Ön muhasebe programıServis takip programı arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Perakende satış programı
Yerden Isıtma Mı Petek Mi?
Evlerde standart olarak doğalgaz yakıt kullanımı göz önünde bulundurulması ile birlikte ısıtma sistemi tercihleri açısından son yıllarda yerden ısıtma sistemleri ve petekli kalorifer sistemleri sıklıkla karşılaştırılmaktadır.
Çocuk Oyun Grubu Kamelya İmalatı Haspark Dış Mekan Fitness Aletleri
Tek bir ürünle başladığımız bu sektördeki üretimimiz, bugün kamelya imalatı & çocuk oyun grubu olarak anılan geniş yelpazeye hitap etmektedir. Hızla gelişen yenilikleri takip ederek, siz değerli kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerini karşılamak için tecrübeli ve başarıya inançlı kadromuzla hizmetinizdeyiz. Dış mekan fitness aletleri

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2021 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri