Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri ye dair her şey burada. Kayseri Kent Haberleri kayseri firmaları kayseri spor. KAYSERİ KENT PORTALI / 'her Caminin Bir Depremzede Ailesi Olsun'
'her Caminin Bir Depremzede Ailesi Olsun'

'Asrın felaketinin' yaraları sarılmaya devam ederken Kayseri İl Müftülüğü koordinesinde Kocasinan İlçe Müftülüğü de tüm imkanları ile depremzedelere hem maddi hem de manevi desteğini sürdürüyor.

  Kocasinan İlçe Müftülüğü tarafından yapılan desteklerle, hayırseverlerin yardımları depremzede ailelere ulaştırılmaya devam ediyor. 'Her caminin bir depremzede ailesi olsun kampanyası' ile deprem bölgelerinden gelen vatandaşlar din görevlilerinin bire bir ilgi ve alakaları ile yeni yuvalarına yerleştiriliyor. Kayseri İl Müftülüğü Koordinesinde özel bir proje başlatan Kocasinan İlçe Müftülüğü 'Her caminin bir depremzede ailesi olsun' diyerek depremzede vatandaşlara, aileleri ile birlikte kalacakları ev tahsis ediyor, maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılıyor.

  Sancaktepe, Boztepe ve Barbaros mahallerinde yeni yuvalarına yerleştirilen depremzede aileler, ayrıca din görevlileri tarafından ziyaret edilerek maddi ve manevi ihtiyaçları giderilmeye devam ediyor. Bu çerçevede depremzede aileler, evlerine en yakın caminin ya da Kuran kursunun görevlileri tarafından ziyaret edilerek ayni ve nakdi yardımların yanı sıra manevi hizmetler ile de destekleniyor. Ahmet Koyuncu Cami İmam Hatibi Hacı Bozdağ yaptığı açıklamada; "Kocasinan İlçe Müftümüz 'Her caminin bir depremzede ailesi olsun' projesi çerçevesinde biz de depremzede olan Mevlüt amcamız ile tanıştık. Ev araştırdık ve Sancaktepe mahallemizde bulunan bu evi bulduk. Buraya yerleştirdik. Kaymakamlığımıza kayıtlarını yaptırdık.

  İhtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Büyük bir imtihandan geçiyoruz. Devletimiz milletimiz el ele" dedi. Depremzede Mevlüt Ekici ise; Kahramanmaraş’ın Yeniyapan mahallesinden Kayseri’ye geldiklerini ve Kocasinan İlçe Müftülüğü’nün destekleri ile yeni yuvalarına kavuştuklarını ifade etti. Ekici; depremin olduğu ilk günlerde yaşadıklarını anlatırken göz yaşlarına hakim olamazken "Allah kimseyi böyle felaketler ile karşı karşıya bırakmasın" dedi.

  Boztepe’de bulunan bir başka depremzede aile olan Aydın ailesi de Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinden Kayseri’ye gelerek Boztepe mahallesinde kendilerine tahsis edilen evlerinde yaşamlarına devam ediyor. Depremzede Celal Aydın da; "Depremden bir gün önce işlerimden dolayı Zonguldak’a gitmiştim. Ailem Kahramanmaraş’ta depreme yakalandı. Hemen geri döndüm ailemin yanına. Tabi evimiz yıkılmak üzere ağır hasarlı. Allah’a şükür can kaybımız yok. Kayseri’ye geldik, birkaç gün akrabalar yanında kaldık. Sonra Allah razı olsun devletimiz bizlere yardım elini uzattı.

   Din görevlilerimiz her zaman yanımızda idi. Ev sahibi bizlere ücretsiz olarak bu evi verdi. Kaymakamlığımız, müftülüğümüz bizleri hiç yalnız bırakmadı. Allah ülkemize milletimize bir daha böyle felaketler yaşatmasın inşallah" ifadelerini kullandı.
Bir başka depremzede ailesi ise, Barbaros mahallesinde yeni yuvalarında Kocasinan İlçe Müftülüğü görevlileri tarafından ziyaret edilerek ayni ve nakdi yardımları haftalık düzenli periyotlarda kendilerine ulaştırılıyor. Kahramanmaraş’ın merkezinden gelen Şeref Temel; "Kahramanmaraş’ın Doğukent mahallesinde oturuyorduk.

   Depremin olduğu anda canımızı zor kurtardık. Evimiz içine dahi girilemeyecek durumda ağır hasarlı. Çok canımız gitti. Akrabalardan kaybettiğimiz canlarımız var. Allah böyle felaketleri bir daha yaşatmasın. Çok şükür Kayseri’ye gelir gelmez yetkililer bizlerle iletişime geçti. Elimizden tuttu, bizlere her türlü yardımcı oldu ve olmaya da devam ediyorlar. Sağ olsunlar bize bu evi tahsis ettiler. Neye ihtiyacımız olduysa hepsini getirdiler. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

  Barbaros mahallesi Fatih Sultan Mehmet Cami İmam Hatibi Burhan Güngör; "Depremin olduğu ilk andan itibaren sürekli sahadayız. Elimizden ne geliyorsa yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Depremzede ailesi olan Şeref Temel ile muhtarlıkta tanıştık. Barbaros mahallemizde şuana kadar 450 depremzedemiz var. Hepsine ev bulundu ve yerleştirildi. Hepsi ile ayrı ayrı ilgileniyoruz" şeklinde konuştu. Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun da yaptığı açıklamada; "Kocasinan İlçe Müftülüğü olarak bir proje başlattık. Bu proje her camimizin ve her Kur’an kursumuzun bir depremzede ailesi olsun projesi.

  Bu projeye Kocasinan’da bulunan din görevlisi hocalarımız katıldı. 113 ailemiz bu proje çerçevesinde yardımlardan faydalanıyor. Bu ailelerimize maddi ve manevi destekler veriyoruz. Öncelikle depremzede bu ailelerimize hayırseverlerimizin yardımları ile evler tutuluyor. Evlerin içine eşyalar temin ediliyor. Çocukları varsa okul kayıtları yaptırılıyor. Kaymakamlığımıza bilgileri veriliyor. Kısacası Kayserimiz bir ensar diyarı gibi. Buraya gelen kardeşlerimiz de birer muhacir gibidir ve şefkat ile davranmak bizlerin asli görevidir" dedi.


Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit17
Oluşturma 18 Mart 2023 Cumartesi 13:35

 

Firma Tanıtımı
Bal Satışı Çörek Otu Yağı Lavanta Yağı Üzeyir Yaylası Online Satış Sitesi
Üzeyir Yaylası, doğal ve sağlıklı ürünler sunan bir firmadır. çam bal satışı , çörek otu yağı , lavanta yağı konusunda uzmanlaşmıştır. Ürünlerimiz tamamen doğal katkısız ve kendi üretimimizdir.
Kayseri Avukat Serkan Yılmaz Boşanma Avukatı Kayseri Ceza Avukatı
Kayseri Avukat Serkan Yılmaz Boşanma Avukatı Kayseri Aile hukuku, medeni kanun kapsamında yer alan nişanlanma, evlenme ve boşanma hukukunu içine alan geniş bir düzenlemeyi içinde barındırmaktadır. Kayseri ceza avukatı; ceza yargılamalarında şüpheli ve sanık müdafi, mağdur açısından da katılan sıfatı ile yargılama sürecinde hukuki destek sağlar.
Cam Balkon Kayseri Karacalar Alüminyum Doğrama Kayseri Cam Balkon
Cam balkonlar, evlerinizi daha fazla açık hale getirirken, aynı zamanda dışarıdan manzarayı iç mekanlara getirir. Bu nedenle, cam balkon kayseri evleriniz için estetik ve pratik bir seçenek olabilir. Kayseri cam balkon için üretici konumunda olan firmamız Karaca Alüminyum tüm ürünlerinde uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet vermektedir. Alüminyum doğrama kayseri ile ilgili ihtiyaç ve taleplerinizde fiyat alabilirsiniz. Sizlere alüminyum doğrama üzerine özel ölçü ve özel üretim imkanı sunmaktayız.
Yerden Isıtma Hakenerji Yerden Isıtma İstanbul Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Temel olarak yerden ısıtma yakıt tüketimi için güneş enerjisi, doğalgaz, katı veya sıvı yakıtlar tercihler yer almaktadır. Yani yerden ısıtma neyle çalışır sorusu için de birçok farklı cevap verilebilir. Yakıt tüketimi sayesinde elde edilen enerji yerden ısıtma istanbul sulu sistemlerde ısı enerjisine dönüşür ve ortamdaki ısınma ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Genel olarak homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirdiği için ev veya işletme içerisindeki her noktada aynı ısınmanın ve sıcaklığın elde edilmesi mümkün olurken, klasik sistemlerde görülen ısı birikmesi rehau yerden ısıtma ile bu sistemlerde neredeyse hiç görülmez.
Freeze Dry Makinesi Gökçe Soğutma Dondurarak Kurutma Sistemleri
Freeze dry makinesi dondurarak kurutma dondurulmuş gıdaları bir başınç altında dehidre etme işlemidir. Bu teknoloji ile gıda içerisinde ki su süblimleşme yoluyla katı halden gaz formuna geçerek dışarı atılır. Liyofilizasyon teknolojisi ile dondurularak kurutuma ile gıdalar doğru ambalajlama sayesinde 25 yıla kadar saklanabilir. İşlem sırasında gıdaların orjinal özellikleri tamamen korunurken yiyecekler ilk gün ki gibi taze kalır. dondurarak kurutma makinesi
Plastik Market Arabası Market Rafı Depo Raf Sistemleri Somçelik
plastik market arabası , market rafı ve depo rafı ihtiyaçlarınız için tek adres. Somçelik raf sistemleri kendi üretimi olan raf sistemlerini tüm Türkiye ye satmaktadır. Projenize özel raf imalatı ve montajı nı uzman ekiplerimiz yapmaktadır.
Cam Balkon Kayseri Giyotin Cam Balkon Doruk Cam Balkon Sistemleri
Kayseri cam balkon , cam balkon kayseri , giyotin cam balkon satış montaj ve imalatını yapan Doruk cam balkon tüm Türkiye ye hizmet vermektedir. Isıcamlı ve tek camlı olarak üretilen cam balkonlar, motorlu ve kumandalı olarak iki çeşidi vardır.
Kahvaltı Evi Kayseri En İyi Serpme Kahvaltı Talas Acuka Kahvaltı
Kayseri kahvaltı ve kayseri en iyi kahvaltı mekanları Acuka Kahvaltı Evi Talas'ta kayseri serpme kahvaltı , el yapımı ve doğal lezzetleri ile siz değerli misafirlerimize butik kahvaltı keyfini yaşatıyor
Kayseri Restaurant Kayseride Ne Yenir Kanatçı Bahadır Talas Restoranlar
Kayseri de ne yenir, kayseri restaurant arıyorsanız Kanatçı Bahadır tam size göre. talas restoranlar ızgara sınırsız meze kebap ve tavuk kanat talas da. Kanatçı Bahadır Talas'ın kalbinde, misafirlerinin kıymetli vaktini eşsiz lezzetleri sayesinde unutulmaz bir anıya dönüştürüyor.
Ankara Düğün Salonları Gölbaşı Düğün Salonu Alyans Ankara Kır Düğün Salonları
Ankara düğün salonları Alyans Garden gölbaşı düğün salonu ve ankara kır düğün salonları ile hizmetinizdedir. Tercihiniz ister samimi bir bahçe konsepti isterse şık bir gölbaşı düğün salonu olsun, güzel bir zaman geçirmeniz için herşeyi kapsayan Alyans Garden Gölbaşı, ihtişamıyla yükselen tesisinde sizler için unutulmaz bir gün sunuyor.
Übersiedlung Wien Entrümpelung Räumung
In diesem Blog finden Sie Informationen zum Thema Umzug in Wien, übersiedlung wien, Entrümpelung und Räumung. Hier erfahren Sie alles, was Sie zum Thema Übersiedlung, umzug entrümpelung in wien, Räumung und entrümpelung räumung in wien wissen müssen:
Ön Muhasebe Programı Servis Takip Programı SA Yazılım Perakende Satış Programı
 SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Ön muhasebe programıServis takip programı arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Perakende satış programı

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri  yerden ısıtma  www.hakenerji.com.tr  www.vatanpor.com


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri