Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri ye dair her şey burada Kayseri Kent Haberleri kayseri firmaları kayseri spor / Başkan Büyükkılıç, 85 Yıllık Pazarören Öğretmen Okulu'nu İnceledi
Başkan Büyükkılıç, 85 Yıllık Pazarören Öğretmen Okulu'nu İnceledi


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesi Pazarören Mahallesi’nde İlkmektep, Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Anadolu Lisesi ve şimdi de Fen Lisesi olarak 85 yıldır eğitim veren Pazarören Öğretmen Okulu’nu ziyaret edip, restorasyonuna başlanan tarihi Pazarviran İlkmektebi binasını inceledi.

Başkan Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesi Pazarören Mahallesi’nde 1939-1940 Eğitim-Öğretim yılında iki katlı 5 sınıflı yatılı bölge okulu olan taş binada Köy Enstitüsü olarak açılan, Pazarören Köy Enstitüsü, İlk Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak 85 yıldır hizmet veren Pazarören Mimar Sinan Fen Lisesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, restorasyon çalışmaları devam eden, bir eğitim müzesine dönüştürülecek olan ve Köy Enstitüleri’nin kurucusu İsmail Hakkı Tonguç’un hatıratında anlattığı tarihi eğitim binasında incelemelerde bulundu.

Okul yerleşkesi ve yapılabilecek çalışmalar konusunda Okul Müdürü Hayrettin Acet ve Müdür Yardımcısı Yakup Arslan tarafından bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Bir zamanlar Pazarören Öğretmen Okulu, bir dönem Pazarviran İlkmektebi derken bugün Mimar Sinan Fen Lisesi olarak hizmet verecek bir okuldayız” dedi.

“BURADA KAYSERİ VE BÖLGE İNSANLARININ ÇOK BÜYÜK ANISI VAR”

Bu okulun Kayseri ve bölge insanlarında çok büyük anıları olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Benim ağabeylerimden ikisi, enişte, amca çocuklarından bazıları, büyüğümüz teyzemizin eşi de buradan mezun. Köylü çocuklarının gelip, yatılı olarak okuduğu, çok yönlü yetiştiği eğitim müessesesidir.

Hafta sonu bine yakın mezunun gelip, geçmişi yâd ettiğini öğrendim, keyif aldım. Ağabeyimi de aradım, 1965 yılında buradan yüksek öğretmen okuluna ayrılmıştı, o açıdan burasının hepimizde bir etkisi, bu bölgenin insanlarda anısı söz konusudur” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, buradaki yapılan çalışmaları müdür ve müdür yardımcılarından öğrendiğini ve keyif aldığını belirterek, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak ivedi olan konularda yardımcı olma yönünde irade göstereceklerini ifade etti.

“FEN LİSESİ STANDARTINDA, EĞİTİM KALİTESİ ÜST DÜZEYDE OLACAK”

Burasının Fen Lisesi’ne dönüşeceğini ve eğitim kalitesinin üst düzeyde olacağını belirten Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah değişik zamanlarda burada hocalarımızla görüşüp, burada neler yapılabileceğine kafa yorma gerekiyor. 116 dönümlük bir alanı içeriyor, 17 bina var.

Restorasyon çalışmaları yapılanlar var. Burasının tekrar hayat bulması ve ayakta kalması önemlidir. Burasının Fen Lisesi standardında eğitim kalitesinin üst düzeyde olacağı bir anlayış içerisinde eğitim camiamız için hayata geçirileceğine inanıyorum.

Etkilendik, duygulandık, burası ile ilgili daha önce bana hediye edilen, mezun olmuş öğretmenlerin anılarını içeren kitabı okumuştum.

Yozgat, Sivas, Nevşehir’imizden gelen bu bölge insanına hitap eden, o günün koşullarında yaya olarak gelip, burada yatılı olarak eğitimini sürdüren öğretmenlerimizin anılarını okuyunca da duygulanmıştım. Burası insanı etkiliyor, burası ile insanların buluşmasını sağlamak lazım.”

Başkan Büyükkılıç, bu okulun eğitim boyutunu hiç kaybetmediğini, tarihe ve eğitime ışık tuttuğunu vurgulayarak, “Burası İlkmektep eğitim yuvası olarak işe başlıyor, sonrasında Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi derken eğitim ile ilgili boyutunu hiç kaybetmiyor.

Bir köprü oluşturuyor, tarihe, eğitime ışık tutuyor. Hem o günün koşullarındaki alet, edevatlar ile ilgili insanların bir bakıma geçmişini canlandırıyor hem de hangi koşullarda bugünlere gelindiğini anımsatıyor. Zenginliklerle dolu bir alan” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, burasının çevre düzeni ile ilgili gerekli talimatları verdiğini, idareciler ile istişare yaparak, burada neler yapılabileceğine kafa yoracaklarını sözlerine ekledi.

PAZARÖREN MİMAR SİNAN FEN LİSESİ TARİHİ 100 LİSE ARASINDA YER ALIYOR

Pazarören Mimar Sinan Fen Lisesi, 85 yılda onlarca bakan, bilim adamı, yazar, hukukçu ve on binlerce öğretmen yetiştiren, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan “Ülkemizdeki Tarihi 100 Lisemiz” içerisinde yer alıyor.

TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ KAMPÜSÜNE SAHİP LİSE

Okul, 116 dönümlük kampüsü ile Türkiye’nin en geniş kampüsüne sahip lise olarak dikkat çekerken, okul yerleşkesi içerisinde 21 sınıflı derslik binası, pansiyon binası (erkek yatılı), idari bina, konferans salonu, spor salonu, müzik salonu, tam donanımlı fizik-kimya-biyoloji laboratuvarı, iki adet kütüphane ve lojmanlar ile ormanlık ve meyvelik araziler bulunuyor.

PAZARÖREN ESNAFINA ZİYARET

Öte yandan Başkan Büyükkılıç, Pazarören Mahallesi’ndeki esnafları da ziyaret ederek, hayırlı, bereketli işler temennisinde bulundu. Esnaflara istek ve taleplerini soran Büyükkılıç, alışveriş yapan vatandaşla da sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç’a inceleme sırasında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı İbrahim Özçekiç de eşlik etti.

(Editör: Mert Kandemir)Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 07 Ağustos 2023 Pazartesi 12:05

 

Firma Tanıtımı
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.
Kayseri Yüzme Havuzlu Fitness ve Spor Salonu İyc Spor Merkezi
kayseri fitness arayanlar için İYC kayseri spor salonu, mükemmel bir seçenek. Tesis, şehir merkezinde, ulaşım açısından kolay bir konumda yer almaktadır. kayseri yüzme havuzuna ve diğer spor olanaklarına sahiptir.
Çatılı Piknik Masası Parmosan Piknik Masası
Piknik yapmak, açık havada keyifli vakit geçirmenin harika bir yoludur. Ancak güneşin veya yağmurun sizi rahatsız etmesini istemiyor musunuz? Parmosan çatılı piknik masası devreye giriyor! Çatılı piknik masaları, açık hava etkinliklerinizi daha keyifli hale getirmenin mükemmel bir yolunu sunar.
Ahşap Köpek Kulübesi Parmosan Köpek Kulübeleri
Evcil dostlarımız, ailelerimizin vazgeçilmez üyeleridir ve onların mutluluğu ve rahatlığı bizim için önemlidir. Onlara sağladığımız konforlu bir yaşam alanı, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olabiliriz. Ahşap köpek kulübesi, bu ihtiyacı karşılamak için mükemmel bir seçenektir. Bu makalede, ahşap köpek kulübelerinin neden popüler olduğunu ve evcil dostlarınız için neden mükemmel bir seçenek olduğunu inceleyeceğiz.
Çocuk Oyun Grupları Parmosan Çocuk Oyun Grubu
Çocuk oyun grupları, parklar, bahçeler veya oyun alanları gibi açık hava ortamlarında yerleştirilen Parmosan tarafından özel tasarlanmış oyun alanlarıdır.
Otobüs Durağı Fiyatları Parmosan
Otobüs durağı fiyatları dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüne göre değişebilir. Kullanılan malzemelere bağlıdır. Kaliteli bir otobüs durağı fiyatı, en dayanıklı malzemelerin kullanılarak tasarlanır.
Kayseri Avukat Duran Hukuk Kayseri Boşanma Avukatı
Hukuk dünyası her geçen gün daha karmaşık hale geliyor ve bu nedenle Kayseri avukat ve Kayseri boşanma avukatı hizmeti veren Duran Hukuk Bürosu sizlere en iyi avukat hizmetini sağlıyor. Hukuki sorunlarla karşılaştığınızda, size rehberlik edecek deneyimli bir hukuk bürosu. Bu makalede, Kayseri avukatlarına ve hukuki sorunlarınıza nasıl çözüm bulabileceğinize dair önemli bilgiler bulacaksınız.
Kayseri Cam Balkon Ertek Alüminyum Doğrama Kayseri Alüminyum Korkuluk
Kayseri'de cam balkon, alüminyum doğrama ve alüminyum korkuluk hizmetleri sunan Ertek Alüminyum firması estetik, dayanıklılık ve işlevselliği bir araya getirerek iç mekanlara daha fazla doğal ışık ve ferahlık sağlar. kayseri cam balkon açılır kapanır cam panellerle donatılmıştır ve hava koşullarına karşı koruma sağlar. kayseri alüminyum doğrama, inşaat sektöründe dayanıklılığı ve estetiği bir araya getiren bir malzeme olarak tercih edilir. kayseri alüminyum korkuluk ise yüksek yerlerde güvenlik sağlamak için kullanılır ve hafif, dayanıklı ve bakımı kolay alüminyum malzemesiyle üretilir.
Kayseri Vinç Kiralama Afoğulları Grup Platform Kiralama Kayseri Vinç
Kayseri vinç kiralama ve kayseri platform kiralama ihtiyaçlarınız için doğru adrestesiniz. İnşaat, taşımacılık ve endüstriyel projelerinizde güvenilir ve etkin çözümler sunuyoruz. Hem ağır yükleri kolayca taşımak hem de yüksekten güvenli çalışmak için kayseri vinç hizmetlerimiz sizleri bekliyor. İşiniz için en uygun ekipmanı bulmak ve projelerinizi verimli bir şekilde yönetmek için Afoğulları Grup vinç ve platform kiralamanın avantajlarına hemen göz atın!
Autoglas Wien Windschutzscheibe
autoglas wien sind wir Ihre vertrauenswürdigen Experten für Windschutzscheiben-Reparatur und -Austausch. Unsere modernen Techniken ermöglichen es uns, die Integrität Ihrer autoglas wiederherzustellen, ohne sie komplett austauschen zu müssen. Das spart Ihnen Zeit und Geld. autoglas services in Wien ist Ihre verlässliche Wahl für Windschutzscheiben-Reparatur und -Austausch.
Bakırköy Psikolog Gülcem Yıldırım Ataköy Psikolog Bahçelievler Psikolog
bakırköy psikolog servisi olarak hizmet veren kliniğimiz birçok farklı alanda çalışabilmektedirler. ataköy Psikolog Gülcem Yıldırım farklı alanlarda çalışabilmektedir. bahçelievler psikolog hizmetini sizlere en iyi şekilde veriyoruz.
Ozon Tedavisi Dr Zafer Yılmaz Klinik Bitkisel Tedavi ve Hacamat
ozon tedavisi, hacamat istanbul ve bitkisel tedavi alanlarında uzmanlaşmış olan Dr Zafer Yılmaz tüm Türkiye'ye hizmet vermektedir.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri