Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

menu 1
Kültür - Sanat
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ YENİ KİTAP DAHA
BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ YENİ KİTAP DAHA

Kültür hayatına kazandırılan kitap sayısı 73'e ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yayın hayatına kazandırılan 3 yeni kitap, düzenlenen programla tanıtıldı. Bu kitaplarla birlikte kent ve kent kültürüne dair yayınlanan kitap sayısı 73'e çıkmış oldu.

'Kayseri Ansiklopedisi', 'Kayseri-Kunuri Hattı' ve 'Keşke O Deli Ben Olsaydım' adlı üç yeni kitap için Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen tanıtım kokteyline Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın yanısıra meclis üyeleri, yazarlar, edebiyat dünyası ve davetliler katıldı. Törende ayrıca 'Kayseri-Kunuri Hattı' kitabında hayatları anlatılan Kore Gazileri de aileleriyle birlikte hazır bulundu.

Kitap tanıtım kokteylinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kendilerinin sadece yıllarca süren emeğin ortaya çıkmasına vesile olduklarını belirterek, "Bu birbirinden değerli üç kitabın ortaya çıkmasında yılların emeği var. Yazarlarımız yıllarını verdiler, araştırdılar, peşinde koştular. Biz sadece bunların ortaya çıkmasına, bir kitap olarak yayın hayatımıza kazandırılmasına vesile olduk. Bu yüzden asıl teşekkürü hakedenlerin, kitapların yazarlarının olduğunu düşünüyorum. Biz Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin değerlerini ortaya çıkarmaya, tarihi ve kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Binlerce yıllık tarihi olan bir şehiriz. Bundan evvel yayın hayatına kazandırdığımız Kayseri Tarihi Eserler Envanteri ile Kayseri'deki tüm tarihi eser hüviyetine sahip yapıları üç ciltlik bir çalışmayla biraraya getirmiştik. Bu, somut olanların korunmasına yönelik bir çalışmaydı denilebilir. Bir de somut olmayan değerlerimiz var, kültürümüz var, yaşam şeklimiz var. Bunların da korunması, kollanması ve özümsenip gelecek nesillere aktarılması gerekiyor. Kendi değerlerimize sahip çıkma konusunda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bu konuda gayretli olmaya devam edeceğiz" dedi.

Programda ayrıca kitapların yazarları ve yayın kurulu temsilcileri de birer konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini izleyicilerle paylaştı.

Kayseri Ansiklopedisi Genel Koordinatörü Fatih Gökdağ, Türkiye'de ilk kez bir belediye tarafından bir şehir ansiklopedisi çıkartıldığına dikkat çekerek, "İlk cildin yayına hazırlanması yaklaşık 2 yıl sürdü. Kayseri ile ilgili her konuya yer verildi. Bu yüzden tematik özellikler de taşıyan bir ansiklopedi oldu. Türkiye'de buna benzer çalışma bir iki şehirde yapıldı ancak ilk defa bir belediye, bir şehir ansiklopedisi yayınlıyor. Bu fikre sahip çıkıp destek olan sayın Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür ediyorum" dedi.

Kitabın Denetleme Kurulu adına konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür Danışmanı-Tarihçi Mehmet Çayırdağ da önemli bir iş yaptıklarına vurgu yaparak, "Bu tür eserlerin ortaya çıkartılması zordur. Kültür Bakanlığı İstanbul için 15 yılda 8 ciltlik bir çalışma yapabildi. Türkiye'de bu anlamda ikinci eser de bu oldu. Ancak burada bir fark var. O da bir belediye tarafından böyle bir eserin ortaya çıkartılması ve Türkiye'de bir ilk olması. Bu kitaba yüze yakın insan emek verdi. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum ve en başta da bu konuya destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özhaseki'ye şükranlarımı sunuyorum" dedi.

KAYSERİ ANSİKLOPEDİSİ (1. CİLT/A-D Maddeleri)

Kayseri Ansiklopedisi bir belediye tarafından yayımlanan ilk şehir ansiklopedisi olma özelliğine sahip. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kayseri Ansiklopedisi'nin 1.cildi 600 maddeden oluşan ve 480 sayfalık hacmi ve niteliği ile önemli bir eser oldu. Yaklaşık iki yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıkan bu eserde 100'den fazla yazar, sanatçı, akademisyen ve araştırmacı çalışırken, ansiklopedinin Denetleme Kurulunda Genel Sekreter Mustafa Yalçın, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan ile Kültür Danışmanı Mehmet Çayırdağ görev aldı. Kayseri Ansiklopedisi'nin tamamının  6-7 ciltlik bir çalışma olması ve 3 yılda bitirilmesi hedefleniyor.

Daha sonra kürsüye gelen 'Kayseri-Kunuri Hattı' adlı kitabın yazarı Ahmet Sıvacı da Türkiye'de bir ilke daha imza atıldığını belirterek, "Kore Savaşları'na Kayseri'den katılan 48 Kore Gazisi'nin anlatıldığı bu kitap, aynı zamanda Türkiye'de bir ilk oluyor. Daha hayattayken gazilerimizin tanınmalarına, yaptıkları işin hakkının teslim edilmesine imkan sağlanıyor. Bu kitaba en başından beri sahip çıkan ve destek olan Başkan Özhaseki'ye teşekkür ediyorum" derken Kore Gazileri adına konuşan Mehmet Karamustafaoğlu da yapılan bu çalışmayı unutmalarının mümkün olmadığını ifade ederek, "81 vilayet arasında ilk kez böyle bir çalışma yapıldı. Daha hayattayken gazilerin değeri ortaya kondu. Daha önce de şehit yakınlarına ev ve arsa veren, gaziler için 'Gaziler Evi'ni tahsis eden belediyemiz şimdi de bu kitapla bizi onurlandırdı. Başkanımız Sayın Özhaseki'ye tüm gaziler adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı ve Onursal Başkanı Metin Özsoy, Başkan Özhaseki'ye eserin yayın hayatına kazandırılmasına sağladığı katkıdan dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

KAYSERİ-KUNURİ HATTI (YAŞAYAN KAYSERİLİ KORE GAZİLERİ)

Ahmet Sıvacı tarafından kaleme alınan kitapta 1950 yılında barışın tesisi için Birleşmiş Milletler bünyesinde Kore'ye giden Türk Askerleri arasındaki Kayserili olan ya da daha sonra Kayseri'ye yerleşen gaziler anlatılıyor. Gazilere sahip çıkmak ve onları gelecek kuşaklara tanıtmak için hazırlanan 288 sayfalık kitapta savaş dönemini yansıtan siyah-beyaz çok sayıda fotoğraf da yer alıyor.

Tanıtılan kitaplardan üçüncüsün yazarı olan Abdullah Ayata da müstesna bir şahsiyet olan Ahmet Sağıroğlu'nun (Deli Ahmet) hayatını anlatan romanın günümüz gençlerine örnek olacak kesitler sunduğunu belirterek, "Ahmet Sağıroğlu namı diğer Deli Ahmet, bu topraklarda doğup büyüyen ve ortaya koyduğu örnek hayat ile gelecek nesiller tarafından bilinmesi gereken müstesna bir şahsiyettir. Onun hayatını içeren bu kitabın yayınlanmasında katkı sağlayan ve bir kültür insanı olan Başkan Mehmet Özhaseki'ye teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

KEŞKE O DELİ BEN OLSAYDIM

Tanınıp bilinen, sevilip unutulmayan kahramanların yanı sıra adları bilinmeyen yaptıkları duyulmayan şahsiyetler de vardır. Onlar, geçici dünya hayatı içinde ömürlerini milletlerine, devletlerine, kutsal değerlere adadıklarından servet ve şöhret edinme gereği duymamışlar, görevlerini yapmış olmanın vermiş olduğu mutlulukla aramızdan sessizce ayrılıp gerçek dünyalarına gitmişlerdir. İşte Ahmet Sağıroğlu da böyle bir şahsiyettir.

1911 yılında ABD'ye işçi olarak gitme hayaliyle bindiği geminin Arjantin'e gitmesi ile başlayan Ahmet Sağıroğlu'nun örnek hayatını anlatan 'Keşke O deli Ben Olsaydım' adlı 315 sayfalık bu romanda; bir insanın vatan hasreti uğruna nasıl tüm geleceğinden vazgeçebileceğini  ve milletinin geleceği için hiçbir karşılık beklemeden tüm mal varlığını devlete nasıl bağışlayabileceği anlatılıyor.

Tanıtım programının ardından kitapların dağıtımı yapıldı. Kitapları alan davetlilerin başta Başkan Özhaseki olmak üzere yazarlara kitap imzalattıkları dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 02 Mayıs 2009 Cumartesi 21:09

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri