Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

menu 1
Kültür - Sanat
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / İLKEL YARATIĞA ÖFKE!
İLKEL YARATIĞA ÖFKE!

İsmail UĞUR'un haberi...

Sol militanların vurdulu kırdılı eylemlerini bile “demokratik tepki” olarak yansıtmaya çalışan kartel medyası ve laikçi zevatın, kutsal emanetlere ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı'nda içki içilmesini protesto eden Alperenleri “yaratık” ve “barbar” olarak nitelendirmesi, laikçi azgın azınlığın demokrasiyi yalnızca kendi çıkarları için kullandıkları bir araç olarak gördüklerini bir kez daha gözler önüne serdi.

KARTELE VE GÜNAY'A SERT TEPKİ
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, piyanist İdil Biret'in Topkapı Sarayı'nda verdiği konser sırasında yaşanan gerginlikle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a atfen basında yer alan ifadeleri eleştirdi. Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, olayın ardından Bakan Günay'a atfen basında yer alan ifadelerin “Kurum olarak BBP ile ilişkilendirilerek basında ajite edecek şekilde manşetlere taşındığını” kaydetti.

Yalçın Topçu, Bakan Günay'a eleştiriler yönelttiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Buradan Ertuğrul Günay'a sesleniyorum: Sayın Bakan, bu ülkenin yetiştirdiği değerlere ayar vermeye çalışmayı bırakın. Her iktidarın bir ömrünün olduğunu, o koltukta bugüne kadar bir sürü politikacının oturduğu ve oturacağını unutmayın. Kendi yetki ve salahiyet alanınızdaki beceriksizliği ve başarısızlığı, sağda solda verdiğiniz ve makamınıza yakışmayan beyanatlarla kapatmaya çalışıyor ve eski tabanınıza şirin gözükmeye çalışıyorsanız nafile. Muhalif düzlemde siyaset yaptığınız dönemlerinizin yüzü suyu hürmetine iki dakika susun Sayın Bakan. Lütfen ulu orta konuşmayın, lüzumu yok. Biz artık sizden hizmet istemiyoruz. Zaten çalışıyor gibi gözüken ama hiçbir taşın altına elini koymayan sizin gibi yöneticilerin Kültür Bakanı olduğu bu ülkede kültüre ait her şey yer ile yeksan olmuştur. Artık toplum vicdanında bir kanaat olarak yaftalanmış şekilde, vitrin malzemesi olarak siyaset yapmaktan gurur duymaya ve egonuzu doyurmaya sözümüz yok. Ama bizleri ağzınıza aldığınızda kullandığınız cümleleri ‘kültür' açısından herhangi bir analize ihtiyaç duymadan, seçerek kullanın.”

TEPKİ KONSERE DEĞİL, İÇKİ İÇİLMESİNE
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, söz konusu eylemin Alperen Ocakları'nın kurumsal bir eylemi olmadığının altını çizerek, “Gençlerin tepkisi oradaki konsere değildir. Kutsal emanetlerin bulunduğu ve 24 saat Kur'an-ı Kerim okunan bir mekanda içki içilmesine tepki gösterilmiştir” dedi. Topçu, “Osmanlı ordusunun sefere çıkarken dualarla uğurlandığı, yanında kutsal emanetlerin bulunduğu, 24 saat Kur'an-ı Kerim okunan bu mekanda içki içiliyor” derken, “Çaykovski ne zamandan beri mindere yayılarak ve şarap içilerek dinlenir oldu. Bu ezber neden bozduruluyor?” diye sordu.

DEMOKRATİK EYLEMİ BARBARLIK OLARAK SUNMAK İKİYÜZLÜLÜKTÜR
Topçu, bazı medya gruplarının saray önünde yapılan eylemi barbarlık olarak sunmalarına da tepki göstererek, “Sol örgütlerin yakıp yıkarak gerçekleştirdikleri eylemleri bile demokratik hak olarak görenlerin, bir grup gencimizin son derece insani ve demokratik ölçüler içinde gerçekleştirdikleri eylemi barbarlık olarak nitelemeleri, çirkin bir ikiyüzlülüktür” diye konuştu. Topçu, “Memleketi, milleti bölmeye yönelik eylemler yapan eli kanlı teröristi bile topluma kazandırma çareleri arayanların, milli ve manevi duyarlılığı olan gençlerin demokratik tepkisine adeta bir koro halinde linç girişiminde bulunmaları hangi insafa, hangi adalete sığar” diye sordu.

MANEVİ DEĞERLERE SALDIRANLARA KARŞI SUSULSUN MU?
“Milli değerleri sahiplenenlere saldırmak ahlaksızlıktır, alçaklıktır” diyen Topçu, kartel medyasının, “Vakit hedef gösterdi. Alperenler saldırdı” şeklindeki yaklaşımının çok çirkin olduğunu belirterek, “Gazetelerimiz manevi değerlere saldıranlara karşı hiç bir şey yazmasın mı? Bizim gençlerimiz, değerlerine karşı yapılan saldırılara karşı tepkilerini göstermesinler mi? Elbette demokratik ölçüler içinde tepkilerini ortaya koyacaklardır. Şunun altını çizerek söylemek istiyorum; hiçkimse Alpereneleri kışkırtmaya, sindirmeye ve susturmaya kalkmasın. Bizim gençlerimiz en insani ölçüler içinde milletimizin manevi değerlerine saldıranları protesto edeceklerdir” dedi. Kartel medyasının saptırmalarının milli ve manevi duyarlılıkları yok edemeyeceğini de vurgulayan Topçu, “Bir bardak suda fırtına kopartmak isteyenler şunu bilmelidirler ki; bu devlet ve bu millet var oldukça, milli ve manevi değerlere karşı hiç kimse ulu orta saldıramaz. Bu vatanın duyarlı insanları, manevi değerlerine saldırmaya kalkanlara ve bunu alışkanlık haline getirenlere karşı her zaman insani ölçüler içerisinde tepkisini ortaya koyacaktır” şeklinde konuştu.

VAKİT

Papa'ya sıcak Müslüman'a soğuk

Eski CHP'li Ertuğrul Günay'ın yönetimindeki Kültür Bakanlığı'nın tuhaf işlerine bir yenisinin daha eklendiği ortaya çıktı. Pek çok Müslüman Türk büyüğünün doğum ya da vefat yıldönümlerini sınırlı etkinliklerle kutlayan bakanlığın; Papalığın, Birleşmiş Milletler kararı olmaksızın kendi kendine ihdas ettiği “Aziz Paul'u Anma Yılı” kapsamında ise bir yıldır anma etkinlikleri düzenlediği belirlendi.

 

 

BİR TELAŞ BİR TELAŞ
Kültür Bakanlığı'nın 2009 bütçesinde, “Doğumunun 2000'inci yılı olması dolayısıyla 28 Haziran 2008-29 Haziran 2009 tarihleri arası Vatikan tarafından ‘Aziz Paul Yılı' olarak ilan edilmiş ve başta doğduğu yer Tarsus olmak üzere, pek çok şehrimizde etkinlikler gerçekleştirilmiştir” denildi. Bakanlığın bu açıklamasının yanı sıra, turizm sektöründen pek çok isim de, etkinliklerin içeriğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

“AZİZ PAUL'UN YOLUNDA” İSİMLİ FİLM ÇEKMİŞLER 

Bakanlık, Tarsus başta olmak üzere pek çok şehirde Aziz Paul adına etkinlikler düzenlerken, bir de belgesel çekti. TRT ile işbirliği yapan Kültür Bakanlığı, İçel, Konya, Karaman, Silifke, Mut, Nevşehir ve Yalvaç'ta çekimler gerçekleştirdi. “Aziz Paul'un Yolunda” isimli belgesel projesiyle Hıristiyanlığın Anadolu'daki seyri Aziz Paul çerçevesinde işlendi.

KÜLTÜR MÜDÜRLÜKLERİ SEFERBER OLDU 
Aziz Paul'la ilgili olarak geçen yıl Haziran ayından bu yılın Haziran sonuna kadar pek çok il Kültür Müdürlüğü de bir dizi etkinlik düzenledi. Bu çerçevede; Konya, İçel, Karaman, Antalya, Denizli, Hatay, Isparta ve Nevşehir kültür müdürlükleri bir yılı aşkın bir süreye yayılan “Aziz Paul yılı çalışmaları” gerçekleştirdiler. Bu kapsamda; yol düzenlemeleri, sergiler, toplantılar, broşür dağıtımı ve benzeri çalışmalar gerçekleştirildi.

YENER DÖNMEZ/VAKİT

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 14 Temmuz 2009 Salı 15:43

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri