Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

menu 1
Kültür - Sanat
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / TOPLU TAŞIMADA TARİHİ GÜN
TOPLU TAŞIMADA TARİHİ GÜN

Kayseri Raylı Sistemi'nde yolcu taşımacılığı başladı...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin dev projelerinden biri olan ve şehir içi ulaşımda yeni bir dönemi başlatacak olan Kayseri Raylı Sistemi (KAYSERAY) düzenlenen programla yolcu taşımaya başladı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Raylı Sisteme ait Depo Sahası'nda açılış kokteyli verildi. Kokteyle, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanısıra Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya, ilçe ve belde belediye başkanları, sanayi, ticaret, kültür-sanat ve basın çevresinden çok sayıda davetli katıldı.

Burada davetlilere slaytlar eşliğinde raylı sistemin 30 yıllık tarihi hakkında görsel brifing veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 1970'li yıların sonlarında başlayan raylı sistem hayalinin birçok engellemeye rağmen bugün gerçeğe dönüştüğünü ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladığı 1998 yılına kadar geçen süre içinde raylı sistemle ilgili çok sayıda proje çalışması yapıldığını kaydeden Başkan Özhaseki, özellikle bu tarihten sonra çalışmaların hızlandırıldığını belirterek, "Hazırlamış olduğumuz projeler dönemin bakan ve hükümetleri tarafından kabul görmesine karşın hep Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) takıldı. O dönemde bize nüfusu 1 milyonun altında olan yerlerde bu sistem ekonomik değil gerekçesiyle olur verilmezken, aynı dönemde nüfusu 400 bin olan Eskişehir'e proje onayı verildi" dedi.

2004 genel seçimlerinin ardından hükümeti kurmakla görevlendirilen şu anki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başbakanlığı döneminde Kayseri Raylı Sistem Projesi'nde yeni bir sayfa açıldığının altını çizen Başkan Özhaseki, 2005 yılında açılan ihale ile Raylı Sistem yapım ihalesinin Yapı merkezi-Ansaldo Breda ortak konsesyumuna verildiğini ifade ederek, 3 yıl içerisinde tamamlanan ilk etap çalışmaların bugün sonlandığını ve sistemin hizmete girdiğini kaydetti.

Raylı Sisteme yönelik olarak yapılan eleştirilere de açıklık getiren Başkan Özhaseki, Avrupa'nın çeşitli kentlerinde çekilen raylı sistem fotoğraflarını göstererek, dar alanlarda dahi raylı sistem uygulamasının tercih edildiğini söyledi. Güzergahın belirlenmesinde şehrin büyüme yönünün dikkate alındığını ve yapılan pek çok çalışma neticesinde Kayseri için en uygun taşıma sisteminin hafif raylı sistem olduğu sonucunun ortaya çıktığını ifade eden Özhaseki, "Avrupa ölçeğinde yaptığımız çalışmalar neticesinde Kayseri toplu taşımacılığında en uygun sitemin raylı sistem olduğu kanaatine vardık. Konunun uzmanı kuruluşlar en yoğun saatlerde gözlem, anket uygulama gibi çalışmalar yaptılar. 2050 yılında dahi Hafif Raylı Sistem'in Kayseri'ye yeterli olacak" dedi.

İlk etapta hizmet verecek 22 araçtan 19'unun geldiğini belirten Başkan Özhaseki, kalan 3 aracın ise önümüzdeki 10 gün içerisinde Kayseri'ye geleceğini kaydederek, 2. etap proje çalışmalarının tamamlandığını ve kısa bir süre sonra hattın İldem-Beyazşehir'e kadar uzatılacağını söyledi.

 

'KONUŞMAK KOLAY, İŞ YAPMAK ZORDUR'

Başkan Özhaseki, yaklaşık 10 yıl önce Kayseri Raylı Sistemi, Atıksu Arıtma Tesisleri, Doğalgaz ve şehir içi içme suyu şebekeleri ile kanalizasyon hattının tamamlanması konusundaki projelerini rüyası olarak anlattığını ve o dönemde yapılamaz şeklinde eleştirilen projelerin geçen zaman içinde tamamının gerçeğe dönüştüğünün altını çizerek, "Yapılamaz denilen, hayal denilen bütün projeler gerçekleştiği gibi, bunların yanında stadyum, terminal ve kongre merkezi gibi dev tesisler de tamamlandı. Şehirler de insanlar gibi bakım istiyor. Yenilikler takip etmek gerekiyor. Biz yolumuza bakıyoruz. Ufuktaki Kent Kayseri adı altında açıklamış olduğum projelerin de gerçeğe dönüştürülmesinin gayreti içindeyiz. Konuşmak kolay, herkes konuşur ama iş yapmak zordur" şeklinde konuştu.

Başkan Özhaseki'nin ardından kürsüye gelen Ak Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ise yaptığı konuşmada, Kayseri'de gerçekleştirilen başarılı çalışmaların ardında sanayici, işadamları, Sivil Toplum Kuruluşları ve esnafıyla şehirde uyumlu çalışmanın yattığını kaydederek, "Başkan Özhaseki rüya gördüm diyor, dört dev proje hayata geçiyor. Bu tempoyla az önce söylediği 10 rüyası da 34 gerçekleşmiş projeye dönüşecek. Uzun yıllar boyunca gelen başkanların hayalini dahi kuramadığı Erciyes Projesi yakın bir zamanda gerçekleşmiş olacak" dedi.

Milletvekili Elitaş'ın konuşmasının ardından Raylı Sistem personeline yönelik olarak verilen eğitimi başarıyla tamamlayanlara şilt ve başarı belgeleri verildi.

Burada tamamlanan programın ardından Başkan Özhaseki'ni yanısıra,  Milletvekilleri ve beraberlerinde bulunan davetliler raylı sistem aracına geçti. Başkan Özhaseki, Organize Sanayi Bölgesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar olan yaklaşık 12 km'lik mesafe boyunca Raylı Sistem aracını kullanarak vatmanlık yaptı.

Meydanda Büyükşehir Belediye Bandosu'nun verdiği konserle birlikte merakla bekleyen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan raylı sistem aracında bulunan Başkan Özhaseki, beraberinde bulunanlarla birlikte tören alanına geçti, Kayseri eski Müftüsü Necmettin Nursaçan'ın burada yaptığı duanın ardından da Kayseri Raylı Sistemi yolcu taşımacılığına başladı.

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 03 Ağustos 2009 Pazartesi 16:23

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri