Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

SPOR
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KAYSERİDE SPOR > Erciyes Spor / SPORUN YENİ ADRESİ: KAYSERİ!
SPORUN YENİ ADRESİ: KAYSERİ!

Derlenen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı dönüşüm projesi kapsamında 60 yıllık emektar stadın yeri karşılığında 10 adet modern spor tesisi yaptırıldı.

Yaklaşık 60 yıl önce yapılan ve artık ihtiyaca cevap veremez hale gelen Atatürk Stadı, Başkan Mehmet Özhaseki'nin uğraşları sonucu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Büyükşehir Belediyesi, yıkılan emektar stadın arazisini 100.5 milyon TL karşılığında Multi Turkmall şirketine sattı. Bu şirket, stat arazisi üzerinde alışveriş merkezi, otel ve rezidans yapmak için inşaat çalışmalarına başladı. Böylece, bir taraftan eski stat arazisi yerine sosyal mekanlar yapılırken, diğer taraftan Kayseri yeni spor tesislerine kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi, stat arazisinin satışından elde ettiği gelirle 10 adet modern spor tesisi yaptırdı. Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi, Atatürk Spor Kompleksi içinde Kadir Has Stadı, olimpik yüzme havuzu, bin kişilik spor salonu, bin 500 kişilik futbol sahası, atletizm pisti, tenis kortları ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü hizmet binası ile Talas ve İncesu ilçelerinde spor salonu spor hayatına kazandırıldı.

TÜRKİYE'NİN EN MODERN STADI
Dönüşüm projesiyle birlikte kazandırılan spor tesislerinden Kadir Has Stadı, Türkiye'nin en modern stadı olarak inşa edildi. Yaklaşık 33 bin kapasiteli, saha zemini ve tribünleri ısıtmalı stat, milli maçlara ev sahipliği yapmaya başladı.

Kayserispor ile Fenerbahçe arasında 8 Martta oynanan Süper Lig maçı ile sporseverlere 'merhaba' diyen Kadir Has Stadı, daha sonra 2 Haziranda Türkiye ve Azerbaycan A milli futbol takımları arasında oynanan özel maça ev sahipliği yaptı.

Milli maçtan alnının akıyla çıkan stat, 5 Eylül'de 2010 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye-Estonya maçıyla ilk resmi milli maçına da imza atacak.

Kayseri'yi Anadolu'nun spor merkezi haline getiren bir diğer tesis de Fuar Kültür Park içinde yaptırılan Kadir Has Kongre ve Spor merkezi oldu. 7 bin 200 kişilik salon, geçen yıl hizmete açıldıktan sonra uluslararası spor organizasyonlarını ağırlamaya başladı.

Teknosa Bayanlar Basketbol Türkiye Kupası Müsabakaları 12-14 Nisanda Kadir Has Spor Salonu'nda yapıldı. Avrupa Bayanlar Voleybol Ligi Finali de 11-12 Temmuzda yine aynı salonda gerçekleştirildi.

Gelecek yıl düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası'nın da Kayseri'de düzenlenmesi için girişimler sürüyor.

Öte yandan, Türkiye Yüzme Şampiyonası da 31 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde Atatürk Spor Kompleksi bünyesindeki olimpik havuzda yapılacak. 2010'daki Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'na da Kayseri aday oldu.

KAYSERİ MODELİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamada, ticaret şehri olarak bilinen Kayseri'nin, ekonomideki başarılarının ardından son dönemde spor alanında da adından söz ettirmeye başladığını belirtti.

Türkiye'nin Avrupa ile karşılaştırıldığında spor tesisi yönünden fakir bir ülke olarak bilindiğini hatırlatan Özhaseki, yaptıkları yatırımlarla bu imajı sildiklerini kaydetti.

Spor tesislerini Kayseri ve Türkiye sporuna kazandırırken izledikleri yöntemin model olarak benimsendiğini ifade eden Özhaseki, şunları söyledi:
''Her şeyi devletten beklememek gerekiyor. Devletin imkanları her zaman yeterli olmuyor. Bunun için ciddi bir dönüşüm projesi hazırladık. Bu proje ile eski, emektar, ihtiyaca cevap veremez hale gelen stadı binbir güçlük çekerek devraldık. Karşılığında 10 tane modern spor tesisi yapmayı taahhüt ettik. Eski stadı yıkarak arazisini sattık. Buradan elde ettiğimiz gelirle de 10 tane modern Avrupa standartlarında spor tesisi yaptık. İzlediğimiz bu yöntem, Kayseri modeli olarak Türkiye'ye örnek oldu. Bu tesisler sayesinde Kayseri Anadolu'nun spor merkezi haline geldi. Birçok uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptık. Bundan sonra daha büyük organizasyonlar Kayseri'ye gelecek. Kayseri, bundan sonra spor alanında ilk akla gelen şehir olacak.''

GENÇLİK SPOR GENEL MÜDÜRÜ
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de, Kayseri'nin son yıllarda yakaladığı ivmenin, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin uyumlu çalışmasının bir sonucu olduğunu belirtti.

Akgül, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde başlatmak istediği dönüşüm projesinin en güzel örneğini Kayseri'nin oluşturduğunu söyledi.

Yunus Akgül, şöyle devam etti:
''Kayseri birçok yönüyle Türkiye'ye örnek bir kent. Spor tesisleri yenileme çalışmalarında ve dünya standartlarında spor tesisleri oluşturmada Kayseri son yıllarda Türkiye'nin en önde giden kenti konumunda. Bu özellik kente hem tanıtım hem de ekonomik getiri anlamında avantaj sağlayacak. Son birkaç ayda birçok uluslararası müsabaka Kayseri'de yapılmış oldu. Sırada daha çok uluslararası müsabaka var. Kentin konaklama altyapısı hazır. Kayseri halkı çok misafirperver olduğu için uluslararası müsabakaların yeni adresi... Bir başka deyişle İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerin alternatifi artık Kayseri'dir diyebiliriz.''

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit1656
Oluşturma 04 Ağustos 2009 Salı 14:11

 

Firma Tanıtımı
YATAY SONDAJ YÖNLENDİRİLEBİLİR YATAY SONDAJ YATAY GEÇİŞ 2M YATAY SONDAJ
Yatay sondaj üst yapıya zarar vermeden, yerin altından kılıf boru döşeme işidir. Yatay Sondaj genellikle karayolu, otoyol, trafiğe açık alanlar, göl, göller, nehirler, tren yolu, uçak fistleri kısacası kazımı yüksek maliyet veya zor olan alanlarda kullanılması tercih edilir. yönlendirilebilir yatay sondaj bunun en öncelikli amacı oturmuş hem zemini kepce ve ekskavatör yardımı ile asfaltı bozmak yerine Yatay Geçiş işlemi ile hiç bir yere zarar vermeden maliyeti daha uyguna getirerek yapılan çalışmadır.
YERDEN ISITMA BORUSU YERDEN ISITMA STRAFORU HAK ENERİ YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ
Yerden ısıtma borusu modern bir ısıtma sistemi olarak günümüzde konutlarda ve işletmelerde tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinde tesisat kurulumu için bir nevi boru bağlantısı sağlanmaktadır. Bilhassa sulu yerden ısıtma sistemleri için gereken bu malzeme, farklı özellikler ile tercih edilerek ısıtma sistemi içerisinde kullanılmaktadır. Sağlıklı bir yerden ısıtma sistemi elde edilebilmesi için zeminin özelliklerine, kurulan sistemin boyutlarına ve kullanım ömrüne bağlı şekilde Hak Enerji olarak uygulamalarımızda gibi güçlü markaların güvencesi ile  yerden ısıtma straforu bu malzemelerin kullanımını sağlıyoruz. Bu kullanım sırasında yerden ısıtma borusu için markanın sunduğu farklı boru çeşitleri ve özellikleri ile değişen ürünler arasında tercihler gerçekleştiriliyor.
YERDEN ISITMA ALTTAN ISITMA ZEMİN ISITMA İSTANBUL YERDEN ISITMA ORG
HAK ENERJİ hizmet çerçevesi içerisinde temel olarak sulu yerden ısıtma ve elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile birlikte ev ısıtma sistemleri gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu hizmet kategorilerini uyguladığımız noktalar kapsamında da bağımsız konutlar, apartmanlar, villalar, müstakil yapılar, stadyumlar, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, ibadethaneler ve hamamlar gibi birçok yapı yer almaktadır. Bu yapılarda yerden ısıtma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamızın geniş ve uzman kadrosu tesisat ve mekanik işlemler konusunda sizlere teknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da alttan ısıtma altyapı konusunda birçok farklı konut ve çalışma alanında eknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da sulu yerden ısıtma altyapısı sağlıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır sunduğumuz güvence ile birlikte bugün önemli kurumlar ile bağlantılı şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde de yerden ısıtma ve altyapı hizmetleri sağlamaya devam ediyoruz.
MUHASEBE PROGRAMI SERVİS TAKİP PROGRAMI PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI SA YAZILIM
Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, %100 yerli kodlama ile sizlere işletmeniz için verimlilik katacak yazılım çözümleri sunuyoruz. SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Program arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Program arayış süreciniz de tam destek yanınızdayız. Sistemimizi tanımaya çalışırken demo kurulum esnasında sizlere yardımcı olup,  program
tanıtım hizmeti sağlamaktayız. Muhasebe programı, servis takip programı ve perakende satış programı gibi yazılımlar ile pratik & avantajlı yazılım çözümleri üretmekteyiz.  
MOTORLU CAM TAVAN GİYOTİN CAM ROLLİNG ROOF SİSTEMLERİ ALMES YAPI
2003'den beri 80 den fazla nitelikli Personeliyle daima daha kaliteli sürdürebilir bir hayat sirketmizde öncelik olarak elimizde bulunan imkanlarla siz degerli müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet sağlamak önceliğimizdir. giyotin cam ve Rolling Roof gibi ürünler ile; Misyonumuz Almes Yapı olarak yüksek kalitede ürün üretmeyi hedeflemekte olup profosyonellik içinde montaj servis hizmetini sürdürmek, çevreye uygun projeler üretmek bilgi birikimimizi sizinle paylaşmak ve müşteri mennuniyetini ön planda tutmak olup; Vizyonumuz Almes Yapı olarak yüksek standartlarda ürün üretmek kaliteli iş anlayışı ile profosyonel ekiple çalışmak işinde mazeret değil çözüm üreten anlayışı ile çevre dostu çözümler üretmek sunmaktır. İsteğinize bağlı olarak tüm motorlu cam tavan alüminyum profiller naturel eloksal yada RAL Renk Kodlarına göre elektro statik toz boya ile boyanır. Polikarbon, Reflekte, Renkli vs. camlar da uygulanabilir.
BİMS BLOK BİMS FİYATLARI BRİKET KAYBİTAŞ DUVAR SİSTEMLERİ

1990 yılında Kayseri' de kurulan KAYBİTAŞ A.Ş olarak; Mimarsinan O.S.B de 50.000 m2 alanda VİBROBLOK markalı ürünlerimizle bims blok, beton parke, beton bordür, üretimleriyle de inşaat sektörüne hizmet vermekteyiz. bims fiyatları ürünümüzün kalite standartlarına uygun olmaktadır.  Vizyonumuz inşaat sektöründe Türkiye'nin en kaliteli ve sağlıklı bimsblok ve beton  taşlarını üretmek olup misyonumuz; Kalite ve hizmet anlayışımızı sürekli geliştirerek bims sektöründe yeniliklere öncülük etmek, sağlıklı yaratılmasında katkıda bulunmaktır.

ÖZEL OKUL KAYSERİ KOLEJ ÖZEL OKULLAR GENÇ SULTAN KOLEJİ
Kayseri'nin butik okulu Genç Sultan Koleji; 16 kişilik sınıflar, bire bir eğitim imkanı, sosyal okul olarak misyonumuz Geleceğe güvenle
bakabilen, akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal alanda tam donanımlı, toplumsal faydayı ön planda tutan, milli ve manevi değerlerine sahip yaşantısı ile hayata değer katacak, özgüveni yüksek lider şahsiyetler yetiştirmek olup özel okul kayseri, Kayseri özel okullar, kayseri kolej bünyesinde Yaptığımız örnek çalışma ve projelerle sürekli takip edilen ve örnek alınan, ülkenin lider kurumu olmak vizyonumuzu kapsamaktadır.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2021 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri