Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / ERDOĞAN: CAM ÇERÇEVE İNDİRİN DEMEDİM
ERDOĞAN: CAM ÇERÇEVE İNDİRİN DEMEDİM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan IMF toplantısında yaptığı çağrının Taksim’deki gösterilerle bağdaştırılmasına tepki gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'dışarıdaki protestolara kulak vermeliyiz' yönündeki açıklamalarının yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirterek, "Taksim'deki, İstiklal Caddesi'ndeki mağazaların bankaların çerçevelerini indirenleri kast etmiyorum. Ben, dışarıdaki mağdurların protestolarını kast ediyorum. Protesto saldırı değildir, protesto cam çerçeve indirmek değildir. Siz orada bir eylem yaparken, yeni mağdurlar meydana getiriyorsunuz, oradaki esnafın ne günahı var" dedi.

Başbakan Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin 2009-2010 Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katıldı. Konuşmasında, eğitim üzerindeki baskı ve kontrol arzusunun, aynı derecede olmasa bile demokratik ülkelerde dahi zaman zaman hayata geçirilmek istendiğini, bu arzu ve niyetin her zaman tartışma konusu olduğunu belirten Erdoğan, "Ülkemizde gerek ilk ve orta öğretimin, gerek üniversitelerin bu bağlamda sıkça gündeme geldiği zamanları hepimiz hatırlıyoruz. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde kimi temsilcilerle görüş ayrılıklarımız oldu. Bu normal. Milli eğitim sistemi, üniversiteler tartışma konusu oldu. 7 yıllık süreçte eğitimin kalitesini artırmak, üniversitelerimizin dünya ile rekabet edebilecekleri bir zemini inşa etmek ve üniversitelerimizi özgür düşüncenin merkezi haline getirmek en büyük hedeflerimizden biri olmuştur. Herkes bizim gibi düşünecek diye bir derdimiz asla yok. Tartışmalar olacak tabii Biz hakikat güneşini bulalım, onunla bütünleşelim" dedi.

Başbakan Erdoğan, tek tipi dayatanların, Türkiye'de insanlara büyük zarar verdiklerini ifade etti. Bu ülkenin her bir vatandaşının birinci sınıf vatandaş olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, "Rengi ne olursa olsun, düşüncesi ne olursa olsun birinci sınıftır. Bunun üzerinde kimse spekülasyon yapamaz, yapmamalıdır. Herkesin emaneti şu anda bulunduğumuz konum sebebiyle bizim omuzlarımızdadır.

Biz efendi değiliz, hizmetkarız. Öyleyse bu kavga, bu dayatma niye. Herkesin yaşam tarzı, bizim emniyetimiz altındadır. Herkes beni de sorgulasın, beni de eleştirsin. Bana, partime yönelik düşüncelerini serbestçe dile getirsin ama hakaret etmesin. Ayrıldığımız nokta burası, eleştirsin bunda bir sıkıntımız yok ama hakaret etmesin. Demokrasi, hukukun ve ifade özgürlüğünün hukukun gereği de budur, ifade özgürlüğünün de bir sınırı vardır. Vatandaşın özgürlük alanına müdahale ettiğiniz anda siz de dayatmacı durumuna düşersiniz. Özgürlük alanlarına saygılı olmak suretiyle özgürlüğümüzü kullanacağız, daha ileriye
gidersek dayatmacı konumuna düşeriz" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı 'dışarıdaki protestolara kulak vermeliyiz' yönündeki açıklamasının yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirtti.

Sözleriyle, mağdurları ifade ettiğini belirten Erdoğan, "Taksim'deki, İstiklal Caddesi'ndeki mağazaların, bankaların çerçevelerini indirenleri kast etmiyorum. Ben, dışarıdaki mağdurların protestolarını kast ediyorum. Protesto saldırı değildir, protesto cam çerçeve indirmek değildir. Siz orada bir eylem yaparken, yeni mağdurlar meydana getiriyorsunuz, oradaki esnafın ne günahı var. Onun belki de o haftalık, belki de bir aylık kazancına bedel. Bunu yapmaya hakkınız var mı. Ne adına bunu yapıyorsun" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, IMF protestoları için 14 ayrı nokta tahsis edildiğini hatırlatarak, herkesin tahsis edilen o noktalarda tepkisini rahatça dile getirebileceğini belirtti. Gösteriler sırasında kullanılan demir misketlere de değinen Erdoğan, "Eğer protesto edeceksen gel megafonu al eline, bağır çağır. Tahsis edilen 14 nokta var. Git orada ne istiyorsan yap ama gelip de cam çerçeve indirme. Bunu hiçbir şeyle ifade edemezsin. Başkasının özel alanı, esnaf, tüccar, oradan ekmeğini kazanacak. Siz onu gidiyorsunuz, orada bu duruma düşürüyorsunuz. Dün bunu tabi ifade ettiğimde bugün de yazılı ve görsel medyada baktım ki ciddi olarak yer almış. Onlar yine işi farklı yerde değerlendiriyor. Misketler kullanıyorlar ki, demir misketler. Bu misket bir vatandaşa isabet etse, Allah göstermesin onu orada komaya sokar. Bunun kalkıp da insani olduğunu söylemek, hak olduğunu söylemek haksızlıktır" açıklamasında bulundu.

Sözlerinin sonunda, üniversite öğrencilerinin daha iyi şartlarda eğitime devam etmeleri için burs ve yurt imkanlarını önemli ölçüde iyileştirdiklerini belirten Başbakan Erdoğan, "Üniversite öğrencileri detaylı araştırma yapmadan tepki ortaya koyuyor. Talep eden kim olursa olsun burs, kredi kesinlikle veriyoruz. Geri döndürme yok. Daha güçlü olduğumuz zaman bunu daha da artıracağız" dedi.

'Başbakanlık kendisi için yer ayarlama noktasında' yönündeki tartışmalara da cevap veren Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hamdolsun bizim yıllar yılı İstanbul'da bir sorunumuz vardı ama Dolmabahçe sarayının uzantısı olan eski Beşiktaş kaymakamlığının olduğu köşkü bize tahsis ettiler. Bir ucube inşa etmişlerdi, yıktık ve düzenledik. Oraya yerleştik. Başbakanla görüşmek isteyen basın mensupları, ofisimizin ne durumda olduğunu görsünler. İlime bu kadar önem veren bir medeniyetin torunları olacaksın, 'hayır burada ofisim olsun, oturayım' diyeceksin. Yok öyle bir şey. İlime çok önem veren bir medeniyetin torunlarıyız, ilim tahsil edenlere saygısızlığımız olmaz. Dolmabahçe'deki yerde ben, bakan arkadaşlarım görüşmelerimizi rahatlıkla yapıyoruz."

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 08 Ekim 2009 Perşembe 11:20

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri