Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / BAŞBAKAN: BİR KÜFÜR ETMEDİKLERİ KALDI
BAŞBAKAN: BİR KÜFÜR ETMEDİKLERİ KALDI

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendiriyor...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratik açılımla sorunları çözmeye çalıştıkları için kendilerini ayrımcılıkla, sorunu derinleştirmekte itham edenler olduğunu belirterek, "İşte bu söylem ve iftiralar sorunun derinleşmesine ve yıllar içinde kronik bir hal almasına sebep olan söylem ve ithamlardır. Bugün çözüme direnenler, sorunu bu hale getirenlerdir" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin yeni yasama yılında gerçekleşen ilk grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, demokratik açılım konusunda, 2 aydır süren çalışmalar ve bu çalışmalara yönelik kamuoyu ilgisinin Türkiye ve gelecek adına son derece umut dolu bir tablo ortaya koyduğunu belirtti.

Gerek içeride, gerekse dışarıda her yerde bunun olumlu etkilerin gördüklerini ifade eden Erdoğan, herkesin içerde dualarını, dışarıda da başarı dileklerini duyduklarını söyledi. Süreç içinde aceleci yorumlar da yapıldığına işaret eden Erdoğan, "Milli birlik sürecinin kapsadığı sorun alanları Türkiye'de dün ortaya çıkmış meseleler değil. Son derece köklü, girift, yıllar içinde karmaşık bir hal almış, kökleşmiş sorunların üzerine birlikte gidiyoruz. Terörle mücadeleden tutun, etnik, dini, mezhebi grupların sorunlarına, azınlıkların meselelerinden işsizliğe kadar çok geniş bir alanda farklı sorun alanlarını bir bütün olarak masaya yatırıyoruz. Yani, hedefimiz bu sorun alanlarını minimize etmek, asgariye indirmek" dedi.

Uzun vadede sorunun Anayasa deşikliği ile çözüleceğini belirten Erdoğan, "Yani Anayasa değişikliği deyince, kardeşim Anayasa değişikliği yapılamaz mı? Yapılması, mümkün olmayanlar burada konuşulmuyor ki, niye onları hemen hedef olarak gösteriyorsun? Anayasa'da bu sorun alanlarıyla ilgili yapılabilecek değişiklikler nelerse o değişiklikleri yine bir ortak akılla, bir dayanışma içinde yapalım istiyoruz. Ve sorunların yapısı zaten mümkün kılanı neyse bunu yapacağız, ama mümkün kılan eğer
gerçekleştirilemezse, engelleniyorsa, orada da yapacak bir şeyimiz yok" diye konuştu.

"ÇÖZÜME DİRENENLER, SORUNU BU HALE GETİRENLERDİR"

Bu sorunların artık inkar edilebilecek, üzeri örtülecek, ertelenemeyecek bir boyut kazandığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu sorunları çözmeye çalıştığımız için bizi ayrımcılıkla, sorunu derinleştirmekte itham edenler oldu. Bu söylemlerin, bu ithamların, bu iftiraların son derece önemli olduğunu, üzerinden mutlaka düşünülmesi gerektiğini dikkatlerinize sunmak istiyorum. Zira işte bu söylem ve iftiralar sorunun derinleşmesine ve yıllar içinde kronik bir hal almasına sebep olan söylem ve ithamlardır. Ortada hiçbir şey yokmuş gibi davranmak, sorunu görmezden gelmek, bu meselelere sırtını dönmek, üzerini örtmek işte sorunu bugünkü boyutuna taşıdı. Madem ortada böyle bir sorun yok, bundan 20 yıl önce niçin kitapçıklar yazdırdınız, komisyonlar kurdurdunuz da bu konularda çalışmalar yaptırdınız? Demek ki bir sorun var da bunu yaptırdınız. Kendi kendileriyle çelişkiye düşen bir yapı var. Bugün çözüme direnenler, sorunu bu hale getirenlerdir. Geçmişte bununla ilgili kitapçıkları onlar hazırladı. Bugün çözüm iradesini ağır şekilde suçlayanlar, onlarca yıldır yaşanan acılara sebep olan politikaları üreten siyasi zihniyetler."

AK Parti olarak, hükümet olarak, kendilerinin de bu sorunu görmezden gelebileceklerini, risk almayabileceklerini ancak bunu yapmadıklarını belirten Erdoğan, "Ancak o zaman tarihimize de, milletimize de, gelecek nesillere de verebilecek bir hesabımız olamazdı. O zaman milletimizin huzuruna alnımız ak, başımız dik şekilde çıkamazdık. Bizden önceki hükümetler sorunu bu kadar kronik hale getirmek, çözüm için çaba harcamamak yoluyla tarihe ve millete karşı ağır bir eziklik içindedirler. Biz bu hataya düşmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

"YÜRÜTÜLEN BİR NİFAK KAMPANYASI VAR"

Başbakan Erdoğan, yürütülen bir 'nifak kampanyası' olduğunu vurgulayarak, "Ne yazık ki bu nifak kampanyası tüm vücuda sirayet etmese de, artık bünyeyi etkiler bir hale gelmiştir. Doğu'dan ve Güneydoğu'dan gelen şehit haberleri belli istismarların da neticesi olarak, öfkeleri kabartarak yükseltiyor. Kimi yayın organları, kimi siyasetçiler bu nifak kampanyalarına durmadan su taşıyorlar" dedi.

İnkar edilemez, es geçilemez bir aşamada bulunulduğunu ifade eden Erdoğan, "Milli birlik süreci başarılı olmak zorundadır. Biz bu mesuliyeti taşıyoruz. Bu meselenin derdini samimi şekilde taşıyoruz. Aziz milletimizin bu noktada özellikle düşünmesini, vicdanına kulak vermesini istiyorum. Terör örgütünün bu saldırıları, Doğu ve Güneydoğu illerimizde polise taş atan çocuk manzaraları, kepenkleri kapalı dükkan görüntüleri, gerilimi tırmandıran siyasetçi demeçleri aynı ortak hedefe yöneliktir. Tüm bunlar
benim batıdaki, kuzeydeki, güneydeki vatandaşlarımı tahrik etmeyi ve milli birlik sürecini bu yolla yaralamayı hedefliyorlar" diye konuştu.

Toptancı bir yaklaşımla, toplumun bir bölümüne yönelik suçlayıcı ifadelerde bulunanların, ancak terör örgütünün amacına katkıda bulunduğunu belirten Erdoğan, "Ne terör örgütü, ne de onun uzantılarzpalım istiyoruz. Ve sorunları benim Kürt kökenli vatandaşlarımın temsilcisi değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Ne terör örgütünün tahrikleri ne de bazı siyasilerin sorumsuz beyanları, bizi bu demokratik yürüyüşümüzden alıkoyamayacak ve bizim Kürt kökenli vatandaşlarımızla aramızı asla açmayacak ve açamayacaktır" dedi.

"ZATEN BİR SİNKAFLI KÜFÜR ETMEDİKLERİ KALDI"

Bir parti genel başkanının çıkıp kendi tabanından bahsederken, 'inlerinden çıkmayacaklar' dediğini aktaran Başbakan Erdoğan, "İfadeye bak, 'inlerine çekilmeyecekler'. Hafta sonunda yine bu ülkenin Başbakanına yönelik olarak ağza dahi alınmayacak ifadeler kullandılar, avaneleri. Burada bunları kullanamam. Onun için mecburen bunları yargıya taşıyorum. Bunlar önce bir edep adap dersi almalı. Önce bir edep adap dersi alarak bu kürsülerden nasıl konuşulacağını öğrenmeli. Bunu bilmeden bu ülkede bu insanlar birlikten, beraberlikten, kardeşlik ikliminden bahsedemezler. Bir taraftan geleceksin, bu hakaretleri yapacaksın, zaten bir sinkaflı küfür etmedikleri kaldı. Onu da kendi özel toplantılarında, bu ifadeleri kullananlar muhakkak yapıyordur. Böyle siyaset mi olur? Bu hakaretlere karşılık verirsek, tahriklere boyun eğmiş, biz tuzağa düşmüş sayılırız. Biz bu üslubu kullanmayacağız. Biz seviyeli üslup kullanmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim aldığımız terbiye bunu gerektirir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yeni yasama yılında bütün siyasetçilere de çağrıda bulunarak, bu yeni yılın yapıcı, demokratik olgunluk ve seviyeli üslubun yılı olmasını istedi.

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 13 Ekim 2009 Salı 17:01

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri