Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / ARAP BASINI: YENİ TÜRKİYE
ARAP BASINI: YENİ TÜRKİYE
Arap basınında bugün İsrail'i Anadolu Kartalı tatbikatından silen Türkiye, Suriye ile geliştirdiği yeni stratejik ilişkileri ile gündeme oturuyor. Öte yandan her ne kadar ertelense de Goldstone raporunun İsrail üzerindeki olumsuz etkileri ele alınıyor.

Arap basınını bugün en çok meşgul eden konu İsrail'e karşı ardarda attığı beklenmedik adımlarıyla dünyanın ilgi odağı haline gelen Türkiye. Son yıllarda AB'ye girmekten yana ümidini kestiğine işaret edilen Ankara'nın artık Batı yerine Doğu'ya yönelen yeni bir anlayışı benimsediği bu bağlamda da İsraille stratejik ilişkileri yavaş yavaş koparmaya gittiği ifade ediliyor. Diğer yandan İsrail'e bir kar olarak döneceği düşünülen Goldstone raporunun ertelenmesi meselesinin tahmin edildiğinin aksine İsrailliler üzerinde yine de olumsuz etki yaptığı, İsraillilerin büyük bir psikolojik baskı ve şok yaşadıklarına dikkat çekiliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden yayımlanan Daru'l Haliç gazetesi bugünkü ''Yeni Türkiye'' başlıklı yorumunda şu ifadelere yer veriyor; ''Türkiye'nin son olarak ABD'nin de katılacağı ortak Anadolu Kartalı tatbikatına İsrail'in katılmasını iptali kararına yüzeysel bir bakışla değil Türkiye'nin senelerdir; özellikle de Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara geldiğinden bu yana Tel Aviv ile Ankara arasındaki stratejik birliğin etkilerini kısıtlamaya yönelik eğilimleri açısından bakmak gerekir. Türkiye'nin bu değişiminin zirvesi ise Gazze'ye yönelik Siyonist saldırı, işgal askerlerinin yaptıkları soykırım ile Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos Ekonomik Forumunda Siyonist varlığın cumhurbaşkanı Şimon Peres'in yüzüne karşı konumda ve diğer Türk liderlerinin tavırlarında kendini gösteren ayaklanmada yaşandı.

Bugün Türkiye'nin Siyonist varlık ve Arap devletleriyle ilişkilerinin dünkü gibi olmadığı açıktır. Orada çıkış noktasını Türkiye'nin coğrafik konumundan ve tarihi rolünden alan Doğulu bir siyasete dayanan yeni bir Türkiye yaklaşımı bulunmaktadır. Bu yaklaşım sayesinde Türkiye, konum ve rolünü yansıtacak şekilde bölgesel yönelim ve konumların belirlenmesinde merkezi bir rol oynayacaktır.
İsrail bu ''Türk devrimi''nden aşırı endişe duymaktadır. Siyonist varlık liderleri Türkiye'nin Avrupa ve ABD'deki çıkarlarına zarar verip intikam almaya çalışmaktadır. Arap ülkeler Türkiye'nin savaşına girdiği bu sahnede yerini muhakkak almalıdır. Çünkü bu bizim bölgemizin sahnesidir ve bu savaşın sonuçları, getirecekleri bizi direk ilgilendirmektedir.

Orta Doğu'da yeni bir birliğe doğru

Londra'dan yayımlanan El-Kudsu'l Arabi gazetesi bugünkü ''Suriye-Türkiye-İran Üçgeni'' başlıklı yorumunda şu ifadelere yer veriyor; ''Suriye-Türkiye ilişkileri her alanda hızla gelişiyor. Dün iki ülkenin serbest ticaret bölgesi kurulması ve iki ülke vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılmasını içeren bir anlaşmaya imza atması da bu gelişmenin canlı ve pratik olarak şekillendirilmesini ifade ediyor. Dikkat çekici olan nokta ise Türkiye-Suriye ilişkilerinin gelişmesinin Türkiye-İsrail ilişkilerinin zayıflamasıyla eşzamanlı gelmesidir. Öyle ki Türkiye liderliği, göklerinde Amerika'nın gözetiminde ve ABD uçaklarının da katılımıyla gerçekleşecek ortak tatbikata İsrail uçaklarının katılımını iptal etti.
Türkiye ayrıca, bazı Avrupa devletlerinin ırkçılığı ve 70 milyondan fazla vatandaş barındıran Beyaz Hıristiyan locasında Müslüman bir devletin varlığını istememesi nedeniyle AB'ye girme çabalarının meyvesini vermeyeceğinden emin olduktan sonra eski Osmanlı günlerinde olduğu gibi Doğu'ya yöneldi.

Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırısına karşı koyması ve geçen yıl İsrail cumhurbaşkanını yalancılıkla hükümetini de çocukları öldürmekle suçlayıp İsviçre'de yapılan Davos Ekonomik Forumu'ndan çekilmesiyle Arap kamuoyunda büyük popülarite kazandı.

Eğer yeni Türkiye-Suriye birliğine İran da katılırsa ittifak, etkisi sınırsız bir aşamaya girer. Suriye'nin İran liderliğiyle iyi ilişkileri nedeniyle bu hususta etkin bir rol oynayarak böyle bir ittifakın sağlanması uzak bir ihtimal değil.

Bizler şu an da bölgede Suriye, İran ve Türkiye'yi kapsayan yeni bir bölgesel üçgenle karşı karşıyayız. Bu üçgen belki de bölgede otuz yıldan fazla hüküm süren Suriye-Mısır-Suudi Arabistan üçgenin yerini alır. Suriye bu üçgenden, Orta Doğu bölgesinde yeni bir aşama başlatacak daha geniş bir İslami bölgesel birliğe doğru ayrıldı.

İsrail Goldstone raporunun şokunu yaşıyor

Suudi Arabistan'dan yayımlanan El-Riyad gazetesi yazarlarından Yusuf Alkwylit bugünkü ''Goldstone ve Mitchell arasında İsrail'' başlıklı makalesinde şu ifadelere yer veriyor; ''Goldstone raporu İsrail'de korkunç bir sarsıntıya neden oldu. Çünkü Yahudi diyanetine tabi bir yargıç tarafından hazırlanan bu rapor sadece gerçeği ortaya koyuyor. Ayrıca bu yargıç daha önce Güney Afrika'daki ülkesindeki ırkçı ayrımcılığı kınamış, Sırbistan'da işlenen suçları araştırmaya kalkmıştı. Gazze saldırısının bir savunma saldırısı olmadığı aksine gerçek savaş suçu olduğunu ortaya koyan raporu İsrail'i şok etti. Davanın sahibi Fetih ve Hamas arasındaki anlaşmazlıklar ve kararı erteleyen erteleme bir yana bu rapor siyasi ve manevi değerinden birşey kaybetmiş değildir. Raporun psikolojik ve insani baskısı İsrail'i, uluslararası yasal kovuşturmayı önlemek için ve ülkelerinin sınırlarından çıkmamaları gayesiyle bu savaşı planyayanları, savaşa katılanları ve karar verenleri tutuklamaya zorlayabilir.

Diğer darbe ise Filistinliler ve İsrailliler arasında müzakerelerin sürdürülmesinde başarısız kaldığı için ABD elçisi George Mitchell'in istifa etmesi yönündeki işaretlerdir. Belki İsrail duvarlarına çarpması ve en önemlisi yerleşimin durdurtulması olan gerekliliklerini yerine getirmeyen Amerikan hükümeti tarafından uygunsuz kibarlık tavırlarının sergilenmesi istifasını garantileyen sebeplerdir.

Ancak başarısızlık başkan Obama'nın siyaseti için geçerli olacaktır. Çünkü İrlanda'nın İngiltere ile sorununu çözmekte başarılı olan Mitchell, Orta Doğu davasında sınıfta kalmayı sadece kişisel değerlendirmeler nedeniyle değil aynı zamanda kendisine ve görevine duyduğu saygıdan ötürü kabul etmeyecektir. Kendisinin görevin zorluğunu ve Amerikan hükümetinin doğru çözüm mantık ve kannatine ulaşmak istediğindeki ciddiyetsizliğini idrak eden tek uluslararası elçi olmaması umulur.

Mitchell'in istifa etmesi Amerikan başkanının bölgedeki görevini artıracakve karmaşık sorunları çözmede kabiliyetinin kendisinden başkalarının kabiliyetlerini aşmasını sağlayacak. Ancak neticede mantıksal bir değişim gerçekleşmeyecek. Çünkü İsrail'in Amerika ile sorunu tüm başkanlarıyla, temsilcileriyle ve köklüdür.
 
Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 14 Ekim 2009 Çarşamba 15:48

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri