Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / DİLİPAK'TAN HELİN'E: ÜZERİNİZİ ÖRTERDİM
DİLİPAK'TAN HELİN'E: ÜZERİNİZİ ÖRTERDİM
Abdurrahman Dilipak'la bu söyleşiyi yapan Helin Avşar, "Dilipak eşi dışında hiçbir kadınla bir odada yalnız kalmayacak kadar prensip sahibi bir dindar." diyor. Prensiplerin adamı Dilipak bakın 'uç sorulara' nasıl cevaplar vermiş...
 

Helin AVŞAR'ın röportajı

Abdurrahman Dilipak’la oğlunun Mecidiyeköy’deki işyerinde buluştuk. Oğlu Taha da röportaj boyunca hep yanımızdaydı. Zaten Dilipak eşi dışında hiçbir kadınla bir odada yalnız kalmayacak kadar prensip sahibi bir dindar. Benim onun sınırlarını ihlal ettiğim, onun da sabrının sınırlarını zorladığı bu röportaj çıktı ortaya.

Uzun yıllardır göz önündesiniz. Pek çok insanın sizinle ilgili fikirleri vardır. Peki siz kendinizi nasıl bir kişilik olarak tanımlarsınız?
Hiç kimse beni kavga ederken ya da yumruklaşırken görmemiştir. Katıldığım hiçbir mitingde kavga çıkmamıştır. Hatta “Dilipak varsa kavga yoktur” derler. Savaşa karşıt savaşçıyım.

Nasıl bir ailede büyüdünüz?
Dedelerimden biri müftü biri hatipti. Dindar bir çevrede büyüdüm. Liseden sonra Güzel Sanatlar Akademisi’ne girmek için resim dersleri aldım. Arap ve Fars Filolojisi’nde okudum, Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldum.

Resim dışında başka bir sanat dalıyla uğraştınız mı?
Türkiye de milli sinema tartışmasını başlatan dokuz kişiden biri benim. 70’li yıllarda Milli Türk Talebe Birliği Sinema Kulübü’nde başlattık tartışmayı. Bir de film çekmiştik “Gençlik Köprüsü” diye. Başrollerinde Necla Nazır ile Itır Esen vardı.

Aileniz sizi yönlendirdi mi? Onlardan etkilenerek bugünlere geldiğinizi söyleyebilir misiniz?
Annem, biz çocukken vefat etti. İki kardeşiz. Ailemin hem dindar hem mücadeleci kimliğimde büyük rolü var. Dayılarım 1946 yılından bu yana çoğu dini içerikli organizasyonları yapan kişilerdir. Ailecek her zaman siyaset ve medya dünyasında yer aldık. Adalet Partisi’nin kuruluşunda da bizim aileden isimler vardı.

Kendinize kızar mısınız sık sık? Ya da şöyle sorayım kendinize çok kızıp da yapmaktan vazgeçmediğiniz bir şey var mı?
Hiçbir problemim yok kendimle. 40 yıldır kesintisiz sanığım. Hakkımda açılan davalar arasında 500 yıl mahkumiyetimi isteyen var. Beni yargılayan yargıçlardan daha fazla kıdemim vardır. Her insan hata yapar, keşke “Şöyle böyle olsaydı” der. Ama benim bugüne kadar vahim bir hata yaptığım olmadı.

Hukuki olarak birçok bilgiye sahip olmuşsunuzdur...
Evet artık birçok konuda bilgiliyim.

Sizi kızdıran bir dava var mı peki?
“Sigara içmeyin Mazlumder’e yardım edin” dediğim için izinsiz yardım toplamak suçundan yargılandım. Ama hiç mahkum olmadım, para cezalarına çarptırıldım. “Yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder, Bahriye Üçok ‘da CHP’yi altı oktan edecektir’’ dediğimiz için mahkum olduk.

Neden sizi sürekli mahkemeye veriyorlar?
Çünkü etkiliyim. Biraz beni caydırmak için, biraz da “Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla durumu” yaşanıyor. Bir insana yapılan haksızlık bütün topluma yöneltilmiştir esasen.

Sizin üzerinizden bir kesime mesaj mı veriliyor yani?
Yaşadığım mahkumiyetler bunlardan kaynaklanıyor.

Şu ana kadar yazamadığınız, içinizde kalan bir şey var mı?
O kadar çok ki, aslında istediklerimin birçoğunu yazamadım. Tabii her şeyi yazamıyorsun. Ergenekonu var falan filan. Bir de o kadar çok komplo teorisi dolaşıyor ki ortalıkta, o kadar çok bilgi kirliliği var ki. “Yanlış anlaşılmasın ve dava açılmasın” diye yazamadığımız şeyler oluyor. Bu “Çanakkale geçilmez” demek, herkes bunu söylüyor. Ben de ‘’Çanakkale çoktan geçildi” diyorum. Kitabım çıkmadan üç kere yargılandım. Çanakkale geçilmediyse Mondros Mütarekesi nasıl imzalandı? İstanbul nasıl işgal edildi? Önümüzdeki günlerde İstanbul’un kurtuluşu var. Kimse silah sıkmadan ele geçirdiler şehri o zaman. Üç ordumuz vardı, imkansızlıklar içindeydiler. Ben “Birinci İnönü Savaşı yapılmadı” diyorum. Ama Birinci İnönü Savaşı ile ilgili binlerce doküman var. Bu durum için tek bir cümle edebilirim: Herkesin bir resmi tarihi var. Belki benimki yanlış ama bırakın söyleyeyim.

EŞİMİN BENİ KISKANMASI AFRİKA’DA PENGUEN TEDAVİ MERKEZİ AÇILMASI GİBİ BİR ŞEY

Hiç flört ettiniz mi?

Hayır.

Flört etmek günah mı?
Böyle bir şey yok. Bu sorunun sorulmasını da beklemiyordum. Ben kimseye dokunmuyorum bile söyledim. Biz görücü usulüyle evlendik.

Eşinize çiçek alır mısınız?
Bana hediye edilen çiçekleri eve götürüyorum. Eşim de hep şikayet eder. ‘’Sen al da gel’’ der. Eşim kendisi bir çiçek zaten ama çiçekleri çok sever. Çok sevdiğim bir komşum, “Rabbim şudur senden dileğim yaşadıkça kitap dolu bir ev, çiçek dolu bir bahçe ver’’ demişti, bu cümleyi çok severim. Ayaklı bir kütüphane gibiyim. Evimdeki kitap sayısı eşyalarımdan daha çoktur.

Aşka inanıyor musunuz?
Mevlana’nın anlattığı aşksa evet inanıyorum. Bazıları cinsel tutkuyu aşk zannediyor. Yaratılanda yaratanı görmektir aşk.

Bir erkek birkaç kadınla evlenebilir mi?
Modern hukuka göre tek evlilik esastır ama pratikte poligami var. Bu tuzak bir soru. Peygamber, zamanında dört eşle sınırlandırdı ama genel tercih olarak tek eşliliği tavsiye etti. Mesela eşim bana üç-dört çocuk verdikten sonra yatalak hasta oldu. Ben ne yapacağım? Çocuklarıma, hasta eşime kim bakacak? Kadın nüfusunun fazla olduğu Afrika gibi, Kazakistan gibi yerlerde bu durumun kadınların lehine olduğunu düşünüyorum.

Eşiniz sizi kıskanır mı?
“Arabistan’da penguen tedavi merkezi açmışlar” demek gibi bir şey bu. Bir kadına dokunmayan birisi için nasıl böyle bir şüphe söz konusu olabilir.

KIŞ GELİNCE PARKA, PARA OLUNCA MARKA GİYİLİR

Muhafazakar kesim değişti mi?

Hayat devam ediyor. İnsanlar sürekli değişiyor. Kış gelince parka giyerler, paraları olunca marka.

AKP Hükümeti, Türkiye’yi nereye götürüyor?
AKP Hükümeti veya bir başka hükümet, bir toplumu ne ileriye ne de geriye götürebilir. Toplumlar, layık olduğu şekilde yaşar.

Çarşamba’da açık kadınlara mahalle baskısı var mı?
Mahalle baskısı normaldir, birlikte yaşamaktan kaynaklanır.

Metafizikle ilgileniyor musunuz?
Yaklaşık iki yıl hipnozla ilgilendim. Sizi hipnotize edebilirim.

Son dönemde cennetle ilgili bir sürü şey söylendi...
Bunları doğru bulmuyorum. Farklı bir yerdir, oradan geldik oraya gideceğiz. Her nefis ölümü tadacaktır. Ölümden korkulmaz, ölüm bir bahar ülkesidir, dünya acıların dünyasıdır. Cenneti açıklamak, elması çakıl taşıyla açıklamak gibidir.

Kadın sanatçılardan kimi dinlersiniz?
Müzeyyen Senar’ın şarkılarını dinlerim.

Cemil ipekçi “Muhafazakar eşcinselim” dedi ne diyorsunuz?
Bunu ona sorun.

İslam’da eşcinsellik var mıdır?
İslam’da bırakın eşcinselliği her türlü gayrimeşru cinsel temas haramdır. Tekrar söylüyorum; kadına dokunmayan birine soruyorsunuz bunları, kavga çıkacak birazdan aramızda.

İNSAN BAZEN HAYVANDAN BİLE AŞAĞI OLABİLİR

Ayşe Arman’la program yapmak için teklif almışsınız. Yapar mısınız?

Habertürk’ten böyle bir program yapmak için teklif geldi. Mesela sizinle de aynı şekilde televizyonda bir program teklifi gelse, dekolte giyerseniz kabul etmem. Erkek olsun kadın olsun insan bedenini ortaya çıkaracak bir yaklaşımı hem dinen hem ahlaken hem sosyolojik açıdan doğru bulmuyorum. İnsan bedeni kendine özeldir. Mesela siz bu röportaja da dekolte gelmiş olsaydınız, bir kumaş getirtip üzerinizi örterdim. Ayrıca öyle bir mekanda bile olmak istemem. Beni argo konuşurken bile göremezsiniz.

Gerçekten kadınlardan rahatsız oluyor musunuz?
Yok canım, annem de kadın.

ALLAH’IN YASAK KILDIĞI ŞEYİ KABUL EDEMEM

Açık giyinen kadınlardan rahatsız oluyor musunuz peki?

Kesinlikle... Allah’ın yasak kıldığı bir şeyi kabul edemem. Şeytana tapanların haklarını savunabilirim ama şeytana tapmayı asla kabul edemem. Hoşgörülü de değilim. Bir kadınla asla bir odada yalnız kalmam. Siz buradayken şu kapıyı asla kimse kapatamaz. Beni bu konuda test de ettiler. Kanal D’de çalışırken bütün ekibim bayandı. Kış da olsa asla kapıyı kapatmam, kapatırlarsa gider açarım veya dışarı çıkarım. Mesela Tansu Çiller, başbakan olduğunda elini sıkmadım. Eşim de erkeğe dokunmaz. Keyfi olarak bir kadına parmağımın ucuyla bile dokunmam. Ama yardıma ihtiyacı olursa o zaman durum farklı. Hasta olur, hastaneye gitmesi gerekir o zaman tabii ki yardım ederim. Allah 10 tane emir veriyor. Bir tanesi zina etmeyeceksin, zina etmek adam öldürmekle birlikte zikrediliyor. Çünkü insan bedenini öldürmekle, ruhunu öldürmek aynı şey.

Kadınların çalışması konusunda ne düşünüyorsunuz?
Bir kadının analık vasfı olduğu için ağır işlerde çalışamaz. Fiziki olarak uygun değildir. Yaradılışına uymaz. Kadının inşaat mühendisi olmasından çok mimar olmasını tercih ederim. Doğu felsefesinde Ying Yang’a bakarsak tam bütünlük yoktur. Bir taraf her zaman daha üstündür.

Kadınla erkek eşit midir?
Asla. Kadın kadına eşit mi ki? Bin kadına eşit erkek ya da bin erkeğe eşit kadın vardır. Böyle tartışmalar gereksiz. İnsan vasıflarına göre ayrılır. Bazen hayvandan bile aşağı olabilir.

Nazlı Ilıcak hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kendi yazılarımda olduğu gibi beğendiğim yazıları da oluyor beğenmediklerim de. Beni ilk televizyona çıkaran Nazlı Ilıcak’tır.

Eşinizle nasıl tanıştınız?
Şule Yüksel Şenler, o dönemde başörtüleri yüzünden okuyamayan kızlar için kurs açmıştı. Kız kardeşim ve eşim de o kurstaydı. O vesileyle tanıştık. Allah’tan iyi bir eş diledim, gönderdi. O da bana güzel çocuklar verdi.

Müjde Ar’a neden “Pornocu” dediniz? Niye gönderdiği tekzibi yayınlamadınız?
Şimdi bir bayan sanatçı, Japonya’da profesörüyle duygusal ilişki içinde. Aradan uzun zaman geçiyor, profesörün Avrupa’daki oğlu geliyor. Profesörün oğlu, bayan sanatçının hoşuna gidiyor, onunla birlikte olmaya başlıyor. Kadın bunu anlatıyor, o sırada herkes kinayeli sorular soruyor, ‘’Babayı ne yaptın’’ falan diye... Bana göre çok rahatsız edici bir diyalog. Ben de bu olayı anlatıyorum, medyayı pornoculukla ve teşhircilikle suçluyorum. Gerçi artık bunlar pornoyu da ayıp görmüyor. “Pornocu, homoseksüel, lezbiyen, Lolita takımı” diye devam eden, toplumu ahlaki olarak çözülmeye götüren olayları anlatıyorum. Ve buna benzer şeylerin toplumun zihninde meşrulaştırıldığını söylüyorum. Bunu kendi üzerine alması fiilen mümkün değil. Bu olayı magazin dünyasını anlatmak, genel anlamda değerlendirmek amacıyla kullandım yazımda. Bunu tekzip ediyor, mahkeme reddediyor. Ağır cezaya gidiyor, orası da reddediyor. İnternete bakarsanız bu konuda çok daha ağır yazıların olduğunu görürsünüz.

Hiç Müjde Ar’ın bir filmini seyrettiniz mi?
TRT’de yayınlanan bir dizisini (Aşk-ı Memnu) seyrettim. Ondan başka bir şey seyretmedim.

(Gazete Habertürk)

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 16 Ekim 2009 Cuma 18:24

 

Firma Tanıtımı
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.
Kayseri Yüzme Havuzlu Fitness ve Spor Salonu İyc Spor Merkezi
kayseri fitness arayanlar için İYC kayseri spor salonu, mükemmel bir seçenek. Tesis, şehir merkezinde, ulaşım açısından kolay bir konumda yer almaktadır. kayseri yüzme havuzuna ve diğer spor olanaklarına sahiptir.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri