Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / 'PARTİ KAPATMA YERİNE KİŞİLERİN CEZALANDIRILMASI GEREK'
'PARTİ KAPATMA YERİNE KİŞİLERİN CEZALANDIRILMASI GEREK'

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Tecrübe Konuşuyor" adlı programa katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli uygulamalar ve yetki yorumlarındaki farklılıklardan dolayı ortaya çıkan bazı sorunlar olabileceğini, ancak bunları "kurumlar arası çatışma" olarak tanımlamanın doğru olmayacağını söyledi.

CNN Türk'te Cengiz Çandar ve Hasan Cemal'in hazırladığı "Tecrübe Konuşuyor" programına katılan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin doğru yönde güçlenerek ilerlediğini, çevresine istikrar yaydığını ve ilham kaynağı olduğunu söyledi. "Kurumlar arasında çatışma olduğu" görüşlerine katılmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, çeşitli uygulamalar ve yetki yorumlarındaki farklılıklardan dolayı ortaya çıkan bazı sorunlar olabileceğini, ancak bunları "kurumlar arası çatışma" olarak tanımlamanın doğru olmayacağını
söyledi.

"HAKİM KARŞISINDA DEVLET SIRRI OLMAZ"

Cumhurbaşkanı Gül, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'ndaki arama ile ilgili sorulara ise şöyle cevap verdi:
"Yasaların emrettiği neyse o oluyor. Şüpheli bir davranış söz konusu olmuş, savcılar bununla ilgilenmişler. Bağımsız yargı çerçevesinde soruşturma devam ediyor. Birkaç sene önceki yasal yapımız askeri mahkemelerin, sivil mahkemelerin baktığı olayları farklı şekilde tasnif ediyordu. Şimdi yasa değişikliği ile bugünkü geçerli nizam bu oldu. Onun gereği olarak bunlar yapılıyor. Herhangi bir zorlama değil. Bu yasa çerçevesinde bağımsız yargı, hakim karşısında devlet sırrı söz konusu değildir. 'O fotokopi
alamaz...' Bunun kuralları bellidir. Orada inceleme yapar ve buna da herkesin saygısı var. Bunu 'kurumlar arası çatışma' olarak yansıtırsak yanlış olur."

"YAŞANANLAR NORMALLEŞME"

Devletin anayasal kuruluşları arasında eşgüdüm sağlanmasına herkesin katkı yapabileceğini belirten Gül, bugün yaşananların "normalleşme" olduğunu kaydetti. "Bunlar yapılırken hatalar, yanlışlar olabilir" diyen Cumhurbaşkanı Gül, gizli bilgilerin yayınlanması gibi yanlışlıkların düzeltilmesi gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Gül, "Türkiye'nin çok güçlü bir ordusu var. Bununla gurur duyuyoruz. Bu hepimizin dikkatle koruması gereken ve övünmesi gereken bir kurumdur" diye konuştu.

"HİÇ KİMSE ÖZ YURDUNDA KENDİSİNİ GARİP HİSSETMEYECEK"

Bugün terörün bitirilmesiyle ilgili tarihi bir fırsatın bulunduğunu savunan Cumhurbaşkanı Gül, uluslararası konjonktürün buna müsait olduğunu ve bölgede teröre artık yer olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, sözlerine şöyle devam etti:
"Geçmişte devletin yanlışları, noksanlarımız şüphesiz ki olmuştur. Bunları niye saklayacağız ki. Şimdi bütün bunlardan ders alarak yanlış yapmamak önemli. Nihayetinde şu bir gerçek, hepimiz bu ülkenin eşit vatandaşlarıyız, bu ülkenin kurucu unsuruyuz. Bu ülkede iki halk söz konusu değil. Bu ülkede bir millet var. Farklı özelliklerimiz, zenginliklerimiz, kültürümüz var. Asıl yanlış olan şey bunları reddetmek. Hepimizin sorunları derken Diyarbakır'dakinin ayrı oluyor, Kayseri'dekinin ayrı oluyor. Bütün bunları demokratik standartları yükselterek çözmenin doğru yol olduğuna inanıyorum. Hiç kimse öz yurdunda kendisini garip hissetmeyecek."

"PARTİ KAPATMA YERİNE KİŞİLERİN CEZALANDIRILMASI GEREK"

Parti kapatmayla ilgili soruları da cevaplayan Cumhurbaşkanı Gül, ilke olarak parti kapatmaya karşı olduğunu, suç işleyenlerin cezalandırılması gerektiğini söyledi. Bunun için anayasa değişikliği gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, bu konuda TBMM'deki siyasi partiler arasında bir mutabakat gördüğünü kaydetti. Cumhurbaşkanı Gül, mevcut hukuk kurallarının siyasi partileri de bağladığına da dikkat çekerek, "Partinin genel başkanı 'PKK var oluş nedenimizdir' derse mahkeme ne yapsın" dedi.

"DEVLET POLİTİKASINDA TEREDDÜT OLMAZ"

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile müzakere yapan bir ülke olduğunu ve bu açıdan 2010 yılında daha ümitli olunabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, "Bu yol bizim için iyi değilse bu yola hiç girmememiz gerekir. Bütün partilerin, bütün hükümetlerin, herkesin, neredeyse toplumun büyük kısmının kabul ettiği ve devlet politikası haline gelmiş bir şey. Bu devlet politikası haline gelmiş ise burada bir tereddüt söz konusu olmaz" ifadelerini kullandı.

AB yolunda sadece siyasi konularda değil; ulaştırma, çevre, sağlık, enerji, eğitim, ziraat gibi bütün alanlarda gelişmenin Türkiye için önemli bir adım olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, şöyle devam etti:
"Sonunda ne olur, onu bilemem ama bu kararlılıktan vazgeçmemek gerekir ve bunu böyle bir anlayış içinde götürürsek şüpheler de azalır. Sadece sivil-asker konularına, demokratikleşme gibi sadece bir meseleye bakarsanız o zaman bu, süreci zayıflatır. Ama bir genel bir büyük bir reform sürece içinde bütün bunlar yapılırsa insanlar daha rahat olur. O bakımdan bu süreci hızlandırmak lazım."

TBMM'YE AB MESAJI

Kıbrıs, Heybeliada Ruhban Okulu, Türkiye-Ermenistan ilişkileri gibi konuları AB ile bağlantılı görmediğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, "AB diye bir şey olmasa bunlar bizim kendi meselelerimizdi. Bunlara biz AB bağlantısından bakarsak, o zaman iş zor açıkçası" dedi. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin Kıbrıs meselesinde 2004 yılında bütün iyi niyetini gösterdiğini hatırlatarak, "Ümit ederim ki, 2010 yılında Meclisin AB ile ilgili konularını ayrı bir yöntemle götürürler. Ayın mesela belli haftası olabilir veya AB ile ilgili kanunlar ayrı bir usulle ele alınabilir. Özel şekilde ele alınması gerekir" dedi.

"TÜRKİYE, ÇEVRESİ İÇİN İSTİKRAR DAĞITAN BİR JENERATÖR GİBİ"

Türkiye'nin komşuları ve Kafkaslarla ilgili bir soruya, bu tip konuların, yılların çok hassas konuları olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, "Bütün Kafkas bölgesinin istikrar, huzur ortamı olması, büyük bir iş birliği alanına dönmesi sanlarımız şüphesiz ki oçok önemli. Hangisine giderseniz gidin, kendinizden bir parça bulursunuz bu ülkelerde. Kafkasları doğu ile batıyı ayıran bir duvar olmaktan çıkarmak için çok çalışmak gerekiyor. Donmuş meseleleri kendi haline terk ederseniz nelerin olduğunu görüyorsunuz" diye konuştu.

Türkiye'nin devlet olarak vizyonunun, bütün bölgeyi istikrarlı hale getirmek olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin, çevresi için "istikrar dağıtan bir jeneratör gibi" olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül, "Türkiye, herhangi bir komşu ülkesinin yumuşak karnı varsa 'Orada benim elim olsun da günü geldiğinde lehine kullanayım' diye davranmıyor. O ülkeye, problemini çözücü, istikrar getirici katkılarda bulunuyor. Bu da Türkiye'yi güçlü kılıyor" dedi.

"2010 KRİZDEN ÇIKIŞ YILI"

2010 yılı ile ilgili beklentilerinin sorulması üzerine, dünyanın 1929 yılından bu yana en büyük ekonomik buhranı yaşadığını, bunun etkisinin Türkiye'de de görüldüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, "Bana verilen bilgiler, raporlar ve yabancı raporlar, 2010 yılında Türkiye'nin bu krizden çıkacağını gösteriyor" diye konuştu.

En büyük sorunun işsizlik olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, bununla ilgili büyük bir mücadele yapılması gerektiğini vurgulayarak "Herkesin çok çalışması gerektiği bir yıl içinde olacağız" dedi.

CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN GAZETECİLERE "TÜRK BASINI" SORUSU

Programın sonunda Cumhurbaşkanı Gül, kendisinin de Cemal ile Çandar'a soru sormak istediğini belirterek, şunları söyledi:
"Türk basınının genel trendini nasıl görüyorsunuz? Ben burada herhangi bir basın yayın organını ele alarak söylemiyorum, genel olarak söylüyorum, alıyorum dünyanın diğer ülkelerindeki gazeteleri onların sayfalarına bakıyorum, bizimkilere bakıyorum tamamen neredeyse siyaset, tamamen günlük siyaset. Ne sanat sayfaları, ne kültür sayfaları var, ne teknoloji ile ilgili önemli şeyler var."

Hasan Cemal'in "Anladığım kadarıyla Türk medyasının genel hallerinden hiç memnun değilsiniz" cevabı üzerine Cumhurbaşkanı Gül, "Teknoloji olarak belki çok ileri, muhakkak çok başarılı şeyler var; ama genel olarak sansasyona dönük bir hava görüyorum" karşılığını verdi.

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 05 Ocak 2010 Salı 14:11

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri