Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kategoriler > IS & EGITIM / Dünya Gençliğinin Merkezi İstanbul Olacak
Dünya Gençliğinin Merkezi İstanbul Olacak

Temelleri 1994 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu dönemde atılan ve 2005 yılında Kadir Topbaş ile birlikte yeni bir yapılanmaya giren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, 5. döneminde etkinliğini giderek artırıyor. Bugün itibariyle İstanbul’un 39 ilçesindeki bütün gençleri kapsayan bir anlayış içinde olan İBB Gençlik Meclisi, uluslararası arenada da Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı saylıyor.

     Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, İstanbul’u dünya gençliğinin merkezi yapmayı hedeflediklerini söyledi. Bu çerçevede çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini ifade eden Ağırbaş, “Ocak ayında Türkiye’nin ev sahipliği ve önderliğinde Dünya Gençlik Meclisleri Birliği’ni kuracağız. Merkezini de Türkiye yapacağız. Cumhurbaşkanımızın önderliği ve belediye başkanımızın katkılarıyla bölgemizdeki bütün BM gençlik ofislerinin merkezlerini İstanbul’a taşımak istiyoruz” dedi. İBB Gençlik Meclisi’nin yaptığı çalışmalar hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

     Gençlik Meclisi olarak yabancı dil, kariyer eğitimleri, çalışma hayatına yönelik eğitimler olmak üzere yaklaşık 50 farklı branşta eğitimler veriyoruz. Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 15'den fazla kulüp kurduk. Bünyemizde Balıkçılık, Sağlıklı Yaşam, Satranç, Trekking, Tasarım, Sosyal Sorumluluk, Bisiklet, Havacılık, Kent Dizaynı ve Kentleşme, Gezi, Kod Yazma ve Teknoloji kulüpleriyle sınırsız imkanları gençlerle buluşturuyoruz.

      Eğitim programlarını nasıl belirliyorsunuz?

      İstanbul’da yaklaşık 5 milyon genç bulunuyor. Bu gençlerimizin hepsi aynı eğitim şartlarına ve aynı finansman şartlarına sahip değiller. Programlarımızı buna göre belirliyoruz. Bugün itibariyle lise, üniversite ve özel sektörde çalışan genç kardeşlerimizin(15-25 yaş aralığındaki) faydalanabileceği programlarımız mevcut. Bu programları belirlerken İstanbul’un 39 ilçesinin demografik yapısını, ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını göz önünde bulunduruyoruz. Yani Fatih’teki bir eğitim programıyla Şile’de yapılan bir eğitim farklılık gösteriyor. İstanbul 8 bin yıllık bir tarihe sahip. Bu nedenle de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. İstanbul’u oluşturan toplumun içinde farklı ırk ve dine mensup birçok insan var. Ermeni, Musevi gibi farklı dine mensup genç arkadaşlarımız için de azınlık birimimiz var. Amacımız uluslararası bir yapı oluşturmak.

       Gençlik Meclisi’ne nasıl üye olunur?

      Gençlik Meclisimiz olarak 5. dönemimizde İstanbul’daki her gencin sürece dahil olabileceği yeni bir yapılanmaya gittik. Bunun için tüzüğümüzü de değiştirdik. Eskiden sadece 310 üyeye sahip bir yapı vardı. Şuan İstanbul’daki bütün gençlerimiz sürece dahil olabilir. Herhangi bir sayı sınırlamamız yok. Bugün itibariyle 49 bin gönüllü arkadaşımız var. Yılda 700 bin gençle çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın öncülüğünde yılda 100 bin gencimizi çeşitli gezilerde bir araya getiriyoruz. Bunların içinde İstanbul’da yaşayıp da denizi görmeyen arkadaşlarımızın yanı sıra İstanbul’u tanımayan arkadaşlarımız da var. Şehir içi gezilerimizin dışında ‘Annemle bir gün’ ve ‘Babamla bir gün’ gezi programlarımızla gençlerimizi aileleriyle şehir dışına da götürüyoruz. Şahsi olarak dezavantajlı bölgelerimizde haftada 3 tane liseyi ziyaret ediyorum. Bu bölgelerde yaşayan genç arkadaşlarımızdan bölgede ne gibi çalışmalar yapabilirizi konuşuyoruz.

       GELECEĞİN YAZILIMCILARINI YETİŞTİRİYORUZ

      İBB Gençlik Meclisi’nin yaş skalası 15-25 ancak İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın yönlendirmeleriyle çocuklara yönelik de eğitimler veriyoruz. Çocuklara yönelik 2 yıl önce başlattığımız Coding İstanbul programıyla 7-12 yaşları arasındaki çocuklarımıza kod yazmayla alakalı eğitimler vermeye başladık. Bugün itibariyle 5 binden fazla öğrencimiz var. Bunu fen ve matematik gibi alanlarla genişleteceğiz. Yatırımı en kolay iş teknolojidir. Sadece bir bilgisayarla istediği yerde bu iş üzerine çalışabilir. Küçük yaşlardaki kardeşlerimizi bu işle tanıştırıyoruz ki bir aşinalıkları olsun. Bu eğitimlerin üniversitede verilmesinin çok geç olduğunu düşünüyoruz. Başarı gösteren kardeşlerimizi daha ileri seviyelerdeki eğitimlere dahil ediyoruz. Bu kardeşlerimizi önemli üniversitelerde eğitim gören üyelerimiz sayesinde meslek yönlendirme programlarımızla başarılı oldukları alanlara yönlendiriyoruz.

       GENÇLİKTE İSTANBUL MODELİ'Nİ TÜM TÜRKİYE'YE YAYACAĞIZ

Belediye başkanımızın yönlendirmesiyle Gençlikte İstanbul Modeli’ni tüm Türkiye’ye yaymak için Mayıs 2016’da başkanlığını yaptığım Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi’ni kurduk. Böylece Türkiye’nin 81 ilindeki gençlik meclislerini bu yapıya dahil ediyoruz. Bunun için çeşitli ziyaretlerimiz oluyor. En son Güneydoğu’ya ziyaretlerimiz oldu. Bölgedeki vali, belediye başkanı başta olmak üzere gençlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik. Bu bağlamda ayda 3 ilimizi ziyaret etme hedefimiz var. Bu ziyaretlerdeki amacımız bölgede yaşayan gençlere yönelik bir kalkınma planı oluşturmak. Bu konuda neler yapabilir diye bölgedeki etkin ve yetkin kişilerle görüş alışverişinde bulunuyoruz. En başta da tabi ki eğitim geliyor. Bu bölgedeki gençlerimizin Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde eğitim almaları için neler yapılabilirizi konuşuyoruz.

       Uluslararası arenada da çok etkin olduğunuzu biliyoruz…

       SIRADA AFRİKA VAR

      İBB Başkanı Kadir Topbaş Dünya Belediyeler Birliği başkanlığı yaptı. Şuanda ise BM Yerel Yönetimler başkanı. Bizde başkanımızın vizyonuyla yerelden başladık. Bu bağlamda İBB bünyesinde Uluslararası Öğrenci Merkezi’ni kurduk. İstanbul’a gelen bütün uluslararası öğrencilerin sıkıntılarıyla direkt ilgileniyoruz. Ülkemize gelen öğrencilerin problemlerini ortadan kaldırmak için gönüllü personelimiz ilgileniyor. Bu arkadaşlarımızı etkinlerimize de dahil ediyoruz. Böylece hem Türkiye’yi hem Türk kültürünü öğreniyorlar. Kısacası arkadaşlarımızı Türkiye dostu yapıyoruz. Bunun yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Somali başta olmak üzere farklı ülkelerden getirdiği genç subaylarla ilgileniyoruz. Son olarak Kenya’da bir organizasyonumuz oldu. Bu ziyaretteki amacımız İstanbul’da uyguladığımız modeli Tüm Afrika’da uygulamak. Ocak veya Şubat ayında bununla alakalı bir protokol imzalanacak.

      DÜNYA GENÇLİĞİNİN MERKEZİ İSTANBUL OLACAK

      İBB Gençlik Meclisi Birleşmiş Milletler’den ödül alan ve BM’deki tek akredite gençlik merkeziyiz. Daha öncede BM’de birçok görevde bulundum. Aktif olarak görev alamaya devam ediyorum. BM ile Dünya Gençlik Meclisleri Birliği’nin kurulması için protokol imzaladık. Ocak ayında Türkiye’nin ev sahipliği ve Türkiye’nin önderliğinde Dünya Gençlik Meclisleri Birliği’ni kuracağız. Merkezini de Türkiye yapacağız. Cumhurbaşkanımızın önderliği ve belediye başkanımızın katkılarıyla bölgemizdeki bütün BM gençlik ofislerinin merkezlerini İstanbul’a taşımak istiyoruz. Dünya gençliğinin merkezi İstanbul olacak. Böylece Türkiye üzerinde oynanan oyunların dünya kamuoyunda bilinirliğini artırabiliriz.

       15 Temmuz’da bu binada neler yaşandı?

       15 Temmuz’da Türkiye’nin unutamayacağı bir süreç yaşadık. FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması Türkiye’ye büyük zarar verdi. Darbe girişimi haberini alır almaz bütün üyelerimize, arkadaşlarımıza telefonla maille ulaşmaya çalıştık ve meclis binamızda toplandık. Burada çok yoğun bir mücadele verdik. Şehit ve gazilerimiz oldu. Binamızda 100’den fazla kurşun izi vardı. Bunlardan bir tanesini muhafaza ederek bizden sonra göreve gelecek olan veya İBB gençlik meclisinde görev alan arkadaşlarımızın FETÖ’nün ne kadar hain bir yapı olduğunu görmeleri. Bu saatten sonrada Türkiye’nin haklı olduğunu ve FETÖ’nün gerçek yüzünü dünyaya anlatmamız gerekiyor. İBB Gençlik Meclisi olarak 16 Temmuz itibariyle bütün dünyaya bunu anlatmaya başladık. Cumhurbaşkanımızın yalnız olmadığını bilsin istiyoruz.

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 27 Aralık 2016 Salı 09:22

 

Firma Tanıtımı
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan Ender 3D
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri