Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

menu 1
Kültür - Sanat
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat / ULAŞIM HİZMETLERİ
ULAŞIM HİZMETLERİ

ALTERNATİF BİR ULAŞIM: HALK OTOBÜSLERİ UYGULAMASIHalk Otobüsleri Devrede

    Büyükşehirlerde alternatif ulaşımlar her zaman gündemde olmuştur. Halk otobüsleri, raylı sistem, taksi dolmuş v.s gibi.
Belediye otobüs işletmesi gibi tek tip işletmelerde hizmete yönelik çalışmalar her zaman maddi açıdan ekside seyretmiş ve maliyet bakımından sürekli sübvanse edilerek süreklilik sağlanmıştır.
Otobüs işletme birimi personeli ve özellikle şoförler hakkında oldukça yoğunlaşan şikayetler hizmette sürekliliğin artarak daha verimli olmasını sağlayacak rekabet ve çalışma şevkini arttırmak maksadı ile; Şoför maliyeti, mazot ve yedek parça giderleri atölye personel istihdamı dikkate alındığında bu hizmetlerin daha rantabl olduğu görülmüştür.  Kayseri' de gerçekleştirilen dolmuştan halk otobüsüne geçiş süreci 30.07.1999 tarihinde  başlamıştır.

Tek Bilet      Büyükşehir olarak konu üzerinde dolmuşçular odası ile ortak çalışma neticesinde 120 adet dolmuş hattan çekilerek şehir trafiği rahatlatılmıştır.
Büyükşehir Belediyesi ve Minibüsçüler Odası ile yapılan sözleşme ve bu sözleşmenin yasal dayanağını ihtiva eden 30.12.1999 ve 99-1897 sayılı Encümenin ve 22.11.1999 tarih ve 1999/3 sayılı UKOME kararı ile 04.11.1999 gün ve 115 sayılı Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile 60 adet Halk otobüsü işletmeye girmiştir.
Ayrıca; İhale ile 48 araç ve hat daha satılarak halk otobüsü sayısı 108 e ulaştı. 01.01.2005 tarihinde ise Hinterland ile birlikte 53 halk otobüsü daha sisteme girdi ve toplam Halk Otobüsü sayımız 161 oldu.
Otobüs işletmesi ile aynı sistem uygulanmakta olup bilet uygulaması açısından yolcuya ayrıca ek bir yük getirilmemiştir.
Yapılan sözleşme gereği her türlü denetim ve kontrol, Makine İkmal Daire Başkanlığına bağlı bulunan Halk otobüsleri Şube Müdürlüğü ve otobüs işletme Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılmaktadır.
Cezalar son derece caydırıcı ve ağır hükümler içermektedir
Halk otobüsleri uygulanmasında % 5 durak katkı payı bedeli olarak bilet bedellerinden kesilerek Belediyeye bir katkı sağlanmaktadır.
Şu anda şehir içi taşımacılığın % 65 i Halk otobüsleri % 35 ide Belediye tarafından yürütülmektedir.

Akıllı Bilet Uygulaması
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bilim ve teknoloji çağının gerektirdiği anlayışıyla, bir takım hizmetlerin daha kolay ve hızlı şekilde yapılabilmesine imkan sağlayan bilişim teknolojisinden en verimli şekilde yararlanma düşüncesinden yola çıkarak, otobüslerde ücret toplama ve otomasyon sistemine geçmiş bulunmaktadır.

Ücret Toplama ve Bilet Otomasyon Sistemi, Makine İkmal Daire Başkanlığı Bünyesinde 21.09.2000 tarihinde ihale edilip 24.10.2000 tarihinde sözleşmesi yapılarak, 281.525 Euro +KDV'si öz kaynaklarımızdan, geriye kalan 1.458.475 Euro + KDV de Leasing yöntemiyle 24 ayda ödenmek üzere toplam 1.740.000 Euro + KDV maliyetle, Akıllı Bilet Merkezi adı altında Karpuzatan Otobüs Atölyesi içerisinde faaliyete başlamıştır.

Şehrimizde kurulan Ücret Toplama ve Bilet Otomasyon Sistemi hem manyetik ve kontaksız biletlerin aynı anda kullanılabilmesi, hem de Belediye ve Halk Otobüslerinde kullanılıyor olması nedeniyle Türkiye'de bir ilktir.

Şehir içi Ulaşımda Kontaksız Kart (UCUZ KART)

        Şehir içi ulaşımda teknoloji kullanımı ile başlatılan ucuzluk dönemi şimdi kontaksız (proximity) kartların da devreye girmesiyle devam etmektedir.
Bir süre önce kullanıma sunulan kredi yüklemeli İndirimli kartlara ilave olarak, kontaksız tam kartlar satışa sunulmuştur.
İsteyen vatandaşlarımız 5.000.000 Tl kart bedeli karşılığı bilet gişelerimizden edinecekleri bu kartlara, istenilen miktarda kredi yükleterek daha ucuz seyahat edebileceklerdir.
Kontaksız kart edinenler şimdilik Meydan, Hunat, Alemdar ve Hunat-Fakülte gişelerinden kartlarına kredi yükletebileceklerdir. Zamanla Kart sayısındaki artışla birlikte diğer bilet gişelerimizde de kredi yükletme imkanı olacaktır.
Kontaksız kartların kullanımı, halen kullanılmakta olan manyetik biletlere göre daha kolay ve hızlıdır.Kart sahipleri, kontaksız kartlarını otobüslerimizde bulunan kredi değerlendirme makinelerine (validatör) 10 Cm' ye kadar yaklaştırdıklarında, cihazın ekranında kartın içerisinde kalan kredi miktarını görecekler, aynı zamanda duyulan kısa bip sesi ile birlikte yeşil ışık yanacak ve şoför tarafından binişe izin verilecektir. Kart içerisindeki kredi azaldığında veya istenildiğinde bilet gişelerimizden kredi yükletilmek sureti ile kartların kullanımına devam edilebilecektir.
Proximity kartlar, halen kullanılmakta olan manyetik biletlere göre daha ucuz yolculuk imkanı sağlamaktadır.
 

Özürlülere Özel Otobüs
Özürlü vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin şehir içinde daha rahat seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla özel otobüs tahsis edildi.
Orta bölümüne yerleştirilen asansör sayesinde tekerlekli sandalye ile binme imkanına sahip otobüs, sabahları özürlü öğrencileri evlerinden alarak okullarına bırakıyor, akşamları da okul çıkışı yine evlerine teslim ediyor.

Özürlülere Özel Otobüs

Modern Duraklar
Şehir içerisindeki otobüs durakları yenilenerek modern bir görünüme kavuşturuldu.
Duraklar reklam şirketlerine ait olup, yap-işlet-devret modeliyle yaptırılmıştır. Ayrıca üzerine konan reklamlardan da Gelir Müdürlüğü reklam tarifelerine göre ücret alınmaktadır.
Makine İkmal Daire Başkanlığına ait otobüs atölyesinde de durak imalatı yapılmaktadır. Bu şekilde üretilen duraklarda şehrin muhtelif yerlerinde kullanılmaktadır.
 

Modern Duraklar

Büyükşehir Belediyesi Atölyesinde Üretilen Cenaze Yıkama Aracı ve Otobüs Durağı

Hızlı Servis Uygulaması Hızlı Servis Uygulaması
Hızlı Servis Uygulaması
Otobüs işletmesinin Hızlı Servis Uygulaması ile Sabah ve Akşam yoğun saatlerde şehrin uzak noktalarından (Belsin, İldem, Beyaz Şehir, Mimsin vb.) şehir merkezine, şehir merkezinden de aynı noktalara yolcuları çok kısa sürede ulaştırmaktadır. Bu servisin uygulanmasında merkezi duraklar haricindeki ara duraklarda indirme ve bindirme yapılmaz.


 

Tek Bilet Uygulaması Tek Bilet
Otobüs işletmemizin bu uygulamasıyla vatandaşlar bir bilet kullanarak evlerinden Erciyes Üniversitesine kadar, otobüs değiştirmeden seyahat edebilmektedirler. Bu uygulama 22 mahalleden yapılmaktadır. Tek biletle Belsin Beyazşehir'den Cırgalan Beyazşehir'e kadar yaklaşık 25 km lik hatta tek biletle seyahat edilebilmektedir.

 

 
FAKÜLTE BAĞLANTILI MAHALLELER  
   
1 ALTINOLUK FAKÜLTE  
2 ANAYURT FAKÜLTE  
3 ANBAR  FAKÜLTE  
4 BAĞDAT GOP FAKÜLTE TAKVİYE
5 BASIN SİTESİ FAKÜLTE  
6 BELSİN İ.HATİP FAKÜLTE  
7 BEYAZŞEHİR FAKÜLTE  
8 CEVİZLİ İ.HATİP FAKÜLTE   
9 ÇEVREYOL FAKÜLTE  
10 ÇİFTEÖNÜ FAKÜLTE  
11 E.ŞEHİR OSMANLI DANİŞMENT FAKÜLTE  
12 EMEK İNÖNÜ FAKÜLTE  
13 ERKİLET FAKÜLTE  
14 ESENTEPE FAKÜLTE  
15 ESENYURT FAKÜLTE  
16 F.ÇAKMAK ALPASLAN FAKÜLTE  
17 GESİ FAKÜLTE TAKVİYE
18 HACILAR FAKÜLTE TAKVİYE
19 HİSARCIK FAKÜLTE TAKVİYE
20 HÜRRİYET FAKÜLTE  
21 İLDEM  FAKÜLTE  
22 İNCESU  FAKÜLTE TAKVİYE
23 KAYABAŞI FUZULİ FAKÜLTE  
24 KAZIMKARA BEKİR FAKÜLTE  
25 KEÇİTEPESİ FAKÜLTE  
26 KIRANARDI FAKÜLTE TAKVİYE
27 MİMARSİNAN MİMSİN FAKÜLTE  
28 MİTHATPAŞA FAKÜLTE  
29 NATO 200 EVLER FAKÜLTE  
30 SELÇUKLU FAKÜLTE  
31 UĞUR EVLER- YILDIZ EVLER FAKÜLTE  
32 YENİŞEHİR HAKİMİYET FAKÜLTE  
33 YILDIZ  EVLER- UĞUR EVLER FAKÜLTE  
34 ZİYA GÖKALP FAKÜLTE  
35 YENİ MAHALLE FAKÜLTE  
36 KARPUZATAN FAKÜLTE TAKVİYE

 

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 12 Eylül 2007 Çarşamba 11:31

 

Firma Tanıtımı
Eşya Depolama MyDepo İstanbul Eşya Depolama Avrupa Yakası
Evinizde veya ofisinizde yer mi açmak istiyorsunuz? İstanbul genelinde profesyonel eşya depolama hizmetleri sunan MyDepo, tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunuyor. İstanbul eşya depolama ve Anadolu yakası eşya depolama hizmetleri sayesinde, yer kazanır ve eşyalarınızın güvenli bir ortamda korunmasını sağlarsınız.
Enerji Tasarruflu Yerden Isıtma Sistemleri
Hem konforlu bir ortam sağlamak hem de soğuk algınlığı gibi sağlık problemlerinden korunmak için etkili bir ısıtma sistemine ihtiyaç duyarız. Bu noktada, son yıllarda popülerliği artan yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır.
Evde Hasta Bakıcı Alya Danışmanlık İzmir Hasta Bakıcı
Evde hasta bakıcı ve İzmir hasta bakıcı olarakta hizmet veren firmamız İzmir ve çevresinde deneyimli ve uzman ekiple çalışmaktadır. Diğer ev çalışanları temini konusunda profesyonel hizmet sunan firmadır.
Taziye Çadırı İmalatçısı Kayseri Emek Çadır
Taziye çadırı, yakınlarını kaybeden ailelerin taziye için gelen misafirlerini ağırlamalarına imkan tanıyan özel bir mekandır. Kapalı bir alan sunarak her mevsimde pratik bir çözüm sağlar.
3D Yazıcı Pla Filament Matersan 3D Tarayıcı
3D yazıcılar, dijital tasarımları katman katman fiziksel nesnelere dönüştüren harika cihazlardır. Bu teknoloji, endüstriyel üretimden kişisel kullanıma kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. 3D yazıcı, birçok endüstride kullanılmaktadır. PLA filament, polilaktik asit kısaltmasıdır ve doğal kaynaklardan elde edilen bir biyoplastiktir. Bu özellikleri sayesinde çevre dostu bir malzeme olarak öne çıkar. 3D baskıda sıklıkla kullanılan bir filament çeşidi olup, genellikle makul bir fiyatla temin edilebilir.
Basketbol Potası Fiyatları Parmosan Basketbol Potası
Basketbol, dünyanın en popüler sporlarından biridir. Bu spor, hem profesyonel hem de amatör düzeyde oynanmaktadır. Basketbol oynamak için gerekli ekipmanlardan biri de basketbol potasıdır basketbol potası fiyatları, potanın özelliklerine ve kullanım alanına göre değişmektedir.
Modelka Çelik Kapı Fabrikası Ucuz Çelik Kapı Fiyatları Yangın Kapısı
Yangının yayılmasını önleyen kapılar yangın kapısı olarak Modelka tarafından tasarlanmıştır. Güvenli bir çelik kapı fabrikası seçimi önemlidir. Yangın kapısı fiyatları, boyut, malzeme kalitesi ve özelliklere bağlı olarak değişebilir. Güvenliğinizi düşünerek doğru yangın kapısını seçmek önemlidir. Modelka gibi güvenilir firmaları tercih edin.
Kayseri Spor Salonu İyc Spor Merkezi
Kayseri spor salonu İyc spor merkezi, bu alanda kendini kanıtlamış ve spor yapmayı sevenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Spor salonumuz, modern ekipmanları ve uzman antrenörleriyle sizlere en iyi spor deneyimini sunuyor.
Yerden Isıtma Çok Yakar Mı?
Yerden ısıtma mı petek mi daha avantajlıdır? Gibi sıkça sorulan sorular, merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. yerden ısıtma sistemleri petekli sistemlere göre %44 daha az yakıt harcar ve yaklaşık %30 oranında tasarruf sağlamaktadır.
Kamelya Fiyatları Parmosan Kamelya İmalatı
Gölgelik ve oturma alanı sağlayan kamelyalar, hem estetik hem de işlevsel açıdan oldukça faydalıdır. Kamelya fiyatları, ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.
Kayseri Avukat Guga Hukuk Bürosu Kayseri Boşanma Avukatı ve Ceza Avukatı
Guga Hukuk bürosu olarak Kayseri ve çevre illerde kayseri avukat, boşanma avukatı, ceza avukatı, icra avukatı, icra avukatı, tazminat hukuku avukatı, trafik kazası avukatı ve miras hukuku avukatı olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.
Kayseri Yüzme Havuzu İyc Spor Merkezi
Kayseri yüzme havuzu, modern yaşamın yoğun temposundan uzaklaşmanın en mükemmel yollarından biridir. Kayseri yüzme hizmetimiz, bu özel deneyimi sizlere sunuyor.

 

Hak Enerji Yerden Isıtma
Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2024 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri