Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

menu 1
Kültür - Sanat
Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri Kültür Sanat > Genel Kültür & Maneviyyat / 'ABD Mallarını Almak Haramdır' Prof. Dr. Vehbi Zuhayli
<<Önceki  Sonraki>>
"ABD Mallarını Almak Haramdır"
Prof. Dr. Vehbi Zuhayli ile İslam Dünyası’nın yaşadığı problemleri, modern kültürü, Ramazan’ı ve Suriye ile İsrail arasında son zamanlarda yaşanan gerilimi konuştuk.
Şam Üniversitesi Şeriat Fakültesi eski Dekanı olan İslam Hukuku Profesör’ü Vehbi Zuhayli, Orta Asya’dan Afrika’ya kadar bütün İslam Alemi’nde bilinen bir isim. Türkiye halkının ise İslam Fıkhı Ansiklopedisi vesilesiyle yakından tanıdığı Zuhayli’yi, Şam’daki evinde ziyaret etme imkanı bulduk. Zuhayli ile İslam Dünyası’nın yaşadığı problemleri, modern kültürü, Ramazan’ı ve Suriye ile İsrail arasında son zamanlarda yaşanan gerilimi konuştuk. Fıkıhda otorite olarak kabul edilen bir alim ile sohbet etme imkanı yakalamışken, Türkiye’de çokça tartışılan bir takım fıkhi meseleleri de kendisine sormadan edemezdik. Zuhayli; zaruretler nedeniyle başörtüsünün açılıp açılamayacağı, sigara içilmesinin haram mı yoksa mekruh mu olduğu, ABD mallarının kullanılmasının hükmü ve benzeri meselelerle ilgili sorularımıza net cevaplar verdi. İlginize sunuyorum:
ADEM ÖZKÖSE-ŞAM / a_ozkose@yahoo.com

-İslam Dünyası bugün Batı’dan gelen yoğun bir kültürel kuşatmayla karşı karşıya. Müslüman toplumlar modern kültürün bu kuşatmasını nasıl etkisiz hale getirebilirler?

Karşı karşıya olduğumuz bu kültürel kuşatmanın etkisiz hale getirilmesi için dinimize, kültürümüze ve tarihimize güvenmemiz gerekiyor. Son yüzyılda Müslüman toplumların içinden Batı taklitçisi bir topluluk çıktı. İslam Dünyası bugün çalkantılar yaşıyorsa bunda Batı aşığı bu topluluğun çok büyük payı var. Ortaya çıkan sonuç ise Batı projesinin tamamen iflas ettiğini, İslam Dünyası’nın Batı’dan alınan kültürle asla feraha eremeyeceğini açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Müslümanlar olarak, insanların ihtiyacı olan yegane kültürün İslam Kültürü olduğuna kuvvetli bir şekilde inanmalıyız. Bugün Müslümanlara zarar veren her noktada Batı kültürünün etkilerini görüyoruz. Batılılar “kültür alışverişi” diye bir kavram ürettiler. Bu kavramı kullanarak, bütün dünyayı kendi kültürlerinin tahakkümü altına almaya çalışıyorlar. Özellikle de İslam Kültürü medya vasıtasıyla hayatlarımızdan tamamen çıkarılmaya çalışılıyor. Bu çok büyük bir tehlike. Bu hileye karşı dikkatli olmalıyız. İslam’ın kendine has bir topluluk anlayışı ve şahsiyet tipi vardır. İslam, kendi insanını oluşturacak ve toplumunu kuracak güçte bir kültüre sahip. Batı’nın kültürel kuşatmasını da ancak İslam’ın bizden istediği topluluğu yeniden oluşturarak yenilgiye uğratabiliriz.
 
-İslam Dünyası’nın Batı karşısında zayıflamasına sebep olarak neleri görüyorsunuz?
Evet biz bugün Batı karşısında sanayi ve teknolojide zayıfız. Bunu itiraf ediyoruz. Zayıflığımızın hem düşmanlarımızdan, hem de bizden kaynaklanan sebepleri var. Düşmanlarımız, İslam toplumunu geri bırakmak için bir çok hileli yola başvurdu. Ülkelerimizi işgal ettiler, bizi parçalara ayırdılar. İslam Toplumu hilafetin düşmesiyle dünyanın dört bir yanına dağıldı. Zayıflığımızın en büyük sebeplerinden biri, yeryüzünde parça parça oluşumuzdur. Parça parça olmak zayıflığın, bütün olmak ise gücün ifadesi. Bizden kaynaklanan sebep ise, Müslümanların çağımızda tembel olmaları. Tembellik doğu toplumlarında zararlı bir kültüre dönüştü; hatta benimsendi. Batı eğer sanayi ve üretimde öne çıktıysa, bu bir çabanın neticesinde oluştu. Güçlü bir çabanın içine girersek; ancak o zaman zayıflığımızı ortadan kaldırabiliriz. Allah çaba göstereni kuvvetli kılıyor. İslam Toplumu tarihte olduğu gibi günümüzde de büyük bir atılım gerçekleştirebilir. Biz de bu atılımı oluşturabilecek kültür, alim ve fikir adamları mevcud. Ben bu atılımın gerçekleşmeye başladığına inananlardanım.

-Danimarka gazetelerinden sonra İsveç medyasında da peygamber efendimize yönelik hakaretler içeren yayımlar yapıldı. İslam peygamberine saldırarak ne yapmaya çalışıyorlar. Niçin böyle bir yol kullanmaya başladılar?
Batı İslam Dünyası’nı bir pazar haline getirmek, sömürmek istiyor. Bunu da Afganistan’a ve Irak’a müdahele ederek yapmaya çalıştı. İşgaller başarıya ulaşamadı. Hiç beklemedikleri bir mukavemetle karşılaştılar. Askeri müdaheleler başarılı olamayınca çıldırdılar, aptallaştılar.
Bu sefer de Peygamber Efendimizi hedef almaya başladılar. Bu saldırı alçakça bir saldırıdır. Onları bu denli kötü davranışlara iten bir başka sebep ise şirk içerisinde olmalarıdır. Kafirler şirk içindedir. Onlardan başka bir şey de bekleyemeyiz. Peygamberimize saldırarak bizi aciz ve zayıf bir konuma sokmak istiyorlar. Biz aciz ve zayıf değiliz. Bunu yakında daha iyi anlayacaklar. Şayet yeryüzünde gerçek adalet olsaydı, bu saldırıları yapanlar en şiddetli cezalara çarptırılırlardı. Fakat yeryüzünde adalet yok. Mahkemeler şu an onların elinde. Zaten Müslümanların Batılıların adaletine ihtiyaçları da yok. Dinimize ve peygamberimize en iyi şekilde bağlanmak bana göre, bu aptallara verilecek en güzel cevap olacaktır.

- Suriye ile İsrail arasında bir gerginlik yaşanıyor. Hatta Batı Medyasında savaş söylentileri dolaşıyor. Suriye ile İsrail arasında bir savaş çıkarsa Suriye’li alimlerin tavrı ne olacak?
Elimizden gelen bütün güçle onlara karşı direniriz ve halkımızı düşmana karşı koymaya çağırırız. Allah’a hamdolsun ki Suriye ve İran, İsrail’e karşılık verecek güce sahip. İsrail de bunu biliyor.
-İsrail savaş uçaklarının son tacizleri sizce neyi hedeflemiş olabilir?
İsrail Hizbullah karşısında uğradığı hezimetin acısını çıkarmaya çalışıyor. Çünkü biz, Lübnan’daki savaş esnasında açıkça Hizbullah’ın yanında saf tuttuk. Eğer İsrail ve Amerika bu tür tacizlerini sürdürürlerse , karşılarında kendilerini yokedecek, alçaltacak bir direniş bulacaklar. Irak’ta, Afganistan’da, Lübnan’da aldıkları hezimetin daha da beterini yaşayacaklar. Araplar İsrail ile bir çok kez savaştılar. Fakat artık zafer mevsimi geldi. Bu noktadan sonra inşallah Müslümanlar İsrail’e karşı zaferler kazanacaklar. Biz bütün Arapları ve Müslümanları İsrail ve Amerika’ya karşı şerefli bir duruş sergilemeye çağırıyoruz.

- Ramazan ayına girdik. Bir İslam Alimi olarak Müslümanlara Ramazan’ı nasıl geçirmelerini tavsiye edersiniz?
Ramazan bir okuldur. Ramazan okulundan hepimizin öğreneceği çok faydalar var. Bu ay herşeyden önce Kur’an’ın nazil olduğu şerefli bir aydır. Müslümanlara Ramazan’ı özellikle Kuran’la geçirmelerini tavsiye ediyorum. Bu ayı vesile kılıp kitabımızla ve Peygamber Efendimizin sünnetiyle bütünleşme çabasına girelim. Müslümanlara iyilik yapalım, zor durumdaki kardeşlerimizi hatırlayalım ve bol bol af dileyelim. Allah Azze ve Celle Kur’anda “Ey iman edenler, oruc sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılınmıştır. Umulur ki muttakilerden olursunuz.” diyor. Takva ise bir Müslüman’ın uğradığı güçlük ve zorluklara karşı, onu kuvvetli tutacak en etkili silahtır. Bu ay ayrıca Müslümanların nefislerini terbiye etme, sabretme ve güzel ahlak edinme noktasında da bir vesiledir.
- Hocam sohbetimizin bu bölümünde size Türkiye’de çokça tartışılan bir takım meselelerle ilgili sorular soracağım. İlk sorum başörtüsü ile ilgili. Başörtüsü yasağı olan ülkelerde genç kızlar başlarını açarak okuyabilirler mi? Veya başlarını açarak doktorluk, öğretmenlik, memurluk yapabilirler mi?
Başörtüsü farzdır. “Başörtüsü emri bir takım durumlarda terkedilebilir denilmesi” ise kesinlikle caiz değildir. Hiç kimse İslam’ın haram kıldığını değiştirip, helal kılmaya çalışamaz. Başörtüsünün farziyeti kesin naslarla bellidir. Kesin naslarla farz olan bir emri reddetmek kişiyi günaha sokar. Çünkü bu farziyet bir şer’i hükümdür. Biz kızlarımızın cahil kalmasını tabiki istemiyoruz. Fakat buna rağmen ben başörtüsünün açılmasına helal diyemem. Müslüman aileler kızlarını eğiteceklerse haram olmayan yolları tercih etmeliler. Ne İslami, ne de gayri İslami bir ülkede başörtüsünü açmak, başörtüsünü çıkarıp bir takım meslekleri icra etmek caiz değildir.
-ABD ve İsrail mallarını alıp kullanmak kişiyi günaha sokar mı?
Müslümanlar bugün Amerika ve İsrail’le bir savaş halindeler. Bu savaşın illa silahlarla olması gerekmiyor. Onlar bizim ekonomimizi çökertmeye çalışıyorlar. Biz de onların ekonomilerine zarar vermeliyiz. Bir Müslüman Amerika ve İsrail’in mallarını alırsa, İslam Toplumu’nun savaş halinde olduğu düşmana yardım etmiş olur. Bu ise çok tehlikeli bir durumdur. Bundan dolayı Müslümanların kanlarını akıtan Amerika ve İsrail’in mallarını almak, onların mallarına para ödemek şeran haramdır. Hatta Müslümanlar olarak Peygamber Efendimize karikatürler aracılığıyla hakaret eden ülkelerin mallarını da terketmeliyiz.

-Sigara içmek haram mı, yoksa mekruh mıdır?
Mala zarar verdiği için geçmiş ulemanın ekseri sigaraya mekruh diyordu. Fakat bugün tıp sigaranın zararlarının geçmiş de bilinenden çok daha fazla olduğunu keşfetti. Sigara insanı kansere, kalp hastalığına ve daha bir çok hastalığa sürüklüyor. İnsan sigara içerek Allah’ın emanet verdiği vücudu yavaş yavaş mahvediyor. Benim bu konudaki görüşüm zararlarının çok büyük olması nedeniyle sigaranın haram olduğu olduğu yönündedir.

-Batılılar tarafından canlı bomba eylemleri olarak nitelendirilen saldırıların İslam’daki hükmü nedir? Bu tür eylemler intiharla eş tutulabilir mi?
İntihar insanın kendini bir hedef gözetmeksizin öldürmesidir. Bizim Müslümanlar olarak “istişhadi eylem” dediğimiz, Batılıların ise “canlı bomba”saldırıları dedikleri eylem biçiminde bir amaç güdülüyor. Bu amaç Allah’ın düşmanlarına zarar vermektir. Eğer cephede savaşan Mücahidler düşmanları karşısında askeri olarak zayıflarsa ve yapılacak istişhad eylemi düşmana en çok zarar verecek bir yöntemse bu tür eylemler zaruretten dolayı caiz olur.Hatta bu feda ediş kişiyi şehadete ulaştırır. Çünkü gaye Allah’ın dininin güç bulmasıdır.
-Hamas ve İslami Cihad’a bağlı direnişçiler zaman zaman İsrail’li sivillere yönelik ölümcül saldırılar düzenliyorlar.
Bu nedenle Filistin’li direniş grupları sivil İsrail’lileri öldürdükleri için bir takım İslami çevreler tarafından eleştiriliyor. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?

Düşmanın illa üniformalı veya asker olması gerekmiyor. Düşman her haliyle düşmandır. İsrail halkı Filistin’i işgal ederek bu gün Müslümanlara savaş ilan etmiş durumdadır. Onlar düşmanlıkda en üst seviyeye çıktılar. İsrail halkının tümü şu an işgalci hükmündedir. Çünkü onlar Filistin’e yerleşmek için kendi topraklarını terkettiler. Ayrıca İsrail’li siviller ellerine fırsat geçince Müslümanlara en üst düzeyde düşmanlık yapıyorlar. Bu nedenlerden dolayı İsrail’li sivillere yönelik yapılan saldırılar haklı saldırılardır. Müslümanlar tarafından kınanamazlar.
GERÇEK HAYAT

 

Firma Tanıtımı
Kutu Harf Kayseri Reklam Tabela Umay Reklam
Kutu harfler, çeşitli alanlarda kullanılabilirler. kutu harf üreticisi Umay Reklam uygulama alanları İşletme tabelalarında, fuar ve etkinliklerde, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla görebiliriz.
Kayseri Yüzme Havuzlu Fitness ve Spor Salonu İyc Spor Merkezi
kayseri fitness arayanlar için İYC kayseri spor salonu, mükemmel bir seçenek. Tesis, şehir merkezinde, ulaşım açısından kolay bir konumda yer almaktadır. kayseri yüzme havuzuna ve diğer spor olanaklarına sahiptir.
Çatılı Piknik Masası Parmosan Piknik Masası
Piknik yapmak, açık havada keyifli vakit geçirmenin harika bir yoludur. Ancak güneşin veya yağmurun sizi rahatsız etmesini istemiyor musunuz? Parmosan çatılı piknik masası devreye giriyor! Çatılı piknik masaları, açık hava etkinliklerinizi daha keyifli hale getirmenin mükemmel bir yolunu sunar.
Ahşap Köpek Kulübesi Parmosan Köpek Kulübeleri
Evcil dostlarımız, ailelerimizin vazgeçilmez üyeleridir ve onların mutluluğu ve rahatlığı bizim için önemlidir. Onlara sağladığımız konforlu bir yaşam alanı, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olabiliriz. Ahşap köpek kulübesi, bu ihtiyacı karşılamak için mükemmel bir seçenektir. Bu makalede, ahşap köpek kulübelerinin neden popüler olduğunu ve evcil dostlarınız için neden mükemmel bir seçenek olduğunu inceleyeceğiz.
Çocuk Oyun Grupları Parmosan Çocuk Oyun Grubu
Çocuk oyun grupları, parklar, bahçeler veya oyun alanları gibi açık hava ortamlarında yerleştirilen Parmosan tarafından özel tasarlanmış oyun alanlarıdır.
Otobüs Durağı Fiyatları Parmosan
Otobüs durağı fiyatları dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüne göre değişebilir. Kullanılan malzemelere bağlıdır. Kaliteli bir otobüs durağı fiyatı, en dayanıklı malzemelerin kullanılarak tasarlanır.
Kayseri Avukat Duran Hukuk Kayseri Boşanma Avukatı
Hukuk dünyası her geçen gün daha karmaşık hale geliyor ve bu nedenle Kayseri avukat ve Kayseri boşanma avukatı hizmeti veren Duran Hukuk Bürosu sizlere en iyi avukat hizmetini sağlıyor. Hukuki sorunlarla karşılaştığınızda, size rehberlik edecek deneyimli bir hukuk bürosu. Bu makalede, Kayseri avukatlarına ve hukuki sorunlarınıza nasıl çözüm bulabileceğinize dair önemli bilgiler bulacaksınız.
Kayseri Cam Balkon Ertek Alüminyum Doğrama Kayseri Alüminyum Korkuluk
Kayseri'de cam balkon, alüminyum doğrama ve alüminyum korkuluk hizmetleri sunan Ertek Alüminyum firması estetik, dayanıklılık ve işlevselliği bir araya getirerek iç mekanlara daha fazla doğal ışık ve ferahlık sağlar. kayseri cam balkon açılır kapanır cam panellerle donatılmıştır ve hava koşullarına karşı koruma sağlar. kayseri alüminyum doğrama, inşaat sektöründe dayanıklılığı ve estetiği bir araya getiren bir malzeme olarak tercih edilir. kayseri alüminyum korkuluk ise yüksek yerlerde güvenlik sağlamak için kullanılır ve hafif, dayanıklı ve bakımı kolay alüminyum malzemesiyle üretilir.
Kayseri Vinç Kiralama Afoğulları Grup Platform Kiralama Kayseri Vinç
Kayseri vinç kiralama ve kayseri platform kiralama ihtiyaçlarınız için doğru adrestesiniz. İnşaat, taşımacılık ve endüstriyel projelerinizde güvenilir ve etkin çözümler sunuyoruz. Hem ağır yükleri kolayca taşımak hem de yüksekten güvenli çalışmak için kayseri vinç hizmetlerimiz sizleri bekliyor. İşiniz için en uygun ekipmanı bulmak ve projelerinizi verimli bir şekilde yönetmek için Afoğulları Grup vinç ve platform kiralamanın avantajlarına hemen göz atın!
Autoglas Wien Windschutzscheibe
autoglas wien sind wir Ihre vertrauenswürdigen Experten für Windschutzscheiben-Reparatur und -Austausch. Unsere modernen Techniken ermöglichen es uns, die Integrität Ihrer autoglas wiederherzustellen, ohne sie komplett austauschen zu müssen. Das spart Ihnen Zeit und Geld. autoglas services in Wien ist Ihre verlässliche Wahl für Windschutzscheiben-Reparatur und -Austausch.
Bakırköy Psikolog Gülcem Yıldırım Ataköy Psikolog Bahçelievler Psikolog
bakırköy psikolog servisi olarak hizmet veren kliniğimiz birçok farklı alanda çalışabilmektedirler. ataköy Psikolog Gülcem Yıldırım farklı alanlarda çalışabilmektedir. bahçelievler psikolog hizmetini sizlere en iyi şekilde veriyoruz.
Ozon Tedavisi Dr Zafer Yılmaz Klinik Bitkisel Tedavi ve Hacamat
ozon tedavisi, hacamat istanbul ve bitkisel tedavi alanlarında uzmanlaşmış olan Dr Zafer Yılmaz tüm Türkiye'ye hizmet vermektedir.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri yerden ısıtma www.hakenerji.com.tr www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri