Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
 
ANASAYFAKAYSERİFİRMA REHBERİSERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR HABER ARŞİVİ RESMİ REKLAMLARKÜNYE
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kategoriler > IS & EGITIM / TEOG'un Yerine Yeni Model Önerisi!
TEOG'un Yerine Yeni Model Önerisi!

TEOG sınavının kaldırılmasının ardından yeni bir arayış içinde olan eğitim sistemine, Sakarya üniversitesi tarafından büyük adım atıldı. TEOG sınavının kaldırılmasının ardından 2017-2018 eğitim-öğretim yılında daha elverişli bir eğitim için gerek hükümet gerekse akademisyenler tarafından çeşitli adımlar atılıyor. Tam da bu noktada Sakarya üniversitesi bir ilke imza attı ve konuya bir çözüm olan 'BüyükAile' modelini oluşturdu ve pilot uygulamaya başladı.

     Eğitim-Öğretim'de köklü değişiklikler yapılıyor. TEOG sınavının kaldırılmasının ardından yeni bir arayış içinde olan eğitim sistemine, Sakarya üniversitesi tarafından büyük adım atıldı. Sakarya üniversitesi rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, kalıcı olması hedeflenen 'BüyükAile' modeli hakkında Ülke TV'ye canlı yayında açıklama yaptı.

'ANASINIFINDAN EĞİTİMİN TÜM KADEMELERİNDE YÖNLENDİRİLECEKLER'

     Elmas, 'Türkiye'de ve dünyada uzun süreden beri tartışılan bir konu. Okul öncesinden, üniversiteye kadar bir öğrenci bir üst sınıfa gidecekse bir öncekinde kazandığı bilgi, beceri ve yetkileri ortaya çıkarmalıdır. Bu modelle ilgili dünyada da yapılan çalışmalar var. Biz ülkemizin hem atmosferine hem değerlerine uygun model geliştirelim istedik. Anasınıfından başlayıp eğitimin tüm kademlerinde buna göre yönlendirilsin. Bunun özü de şudur: Artık eğitim ve öğretim hocayla öğrenci arasından olmaktan çıktı. Öğretmeden öğrenmeye geçti. Bu sürecin içinde okul, öğretmen, aile... herkes var. Dolayısıyla hem bütünleşik hem de esnek. Burada öğrencinin fiziklse, sosylojik ve psikolojik tüm gelişimleri dikkate alınarak bir üst kademeye geçeceği zaman bunların dikkate alındığı bir ortam oluşturmak. Kişinin kendisini tanımasını sağlamak. Bunu da bir bilişim teknolojisi ile gerçekleştirmek için arkadaşlarımız özel bir program geliştirdi.  Buna göre de eğitim süreçlerini takip etmek, denetlemek ve yönlendirmek artık daha kolay. Bizim amacımız pilot okul tarafından hayata geçirilen bu modeli yaygınlaştırmak. Bize düşen model oluşturup çözüm sunmak ve biz de 'BüyükAile' modelimiz ile buna adayız.' diye konuştu.

'FAKÜLTE OLARAK BU PROJEMYİ ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ ARASINA ALDIK'

     Sakarya üniversitesi eğitim fakültesi dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan da şu açıklamada bulundu: Fakülte olarak bu projeyi öncelikli hedeflerimiz arasına aldık. Oluşturma, işleme ve değerlendirme anlamında çalışmalarımız için her alandan uzmanların dahil olduğu bir bilim kurulu oluşturduk. Ayrıca oluşturmuş olduğumuz bir yürütme kurulu da vakıf okulumuzdaki pilot çalışmayı an ve an takip etmekte ve sonuçları değerlendirmektedir. Önümüzdeki dönemde tüm milli eğitim sistemine önemli katkılarda bulunacağına inanıyoruz.

'TEOG'UN KALDIRILMASI YÜRÜDÜĞÜMÜZ YOLUN DOĞRULUĞUNU BİR KEZ DAHA TEYİT ETTİ'

     Sakarya üniversitesi eğitim bölümleri bölüm başkanı Doç. Dr. Tuncay Ayas da, 'BüyükAile' modeli ile ilgili çalışmalarımız TEOG kaldırılma sürecinden çok daha önce başladı. Çünkü, tek sınava dayalı modelin ortaya çıkardığı sakıncalardan hareketle yeni bir model oluşturma düşüncesi eğitim camiasındaki herkesi ilgilendiriyordu. Bu sebeple biz de bu yönetimi bilimsel temellerini, alt yapısını sağlamlaştırarak uygulamaya koyduk. TEOG'un kaldırılmış olması da yürüdüğümüz yolun doğruluğunu bir kez daha bize göstermiş oldu. Çünkü artık çocuklar kendilerinin farkına varacak, aileler çocukalrın her yönünü biliyor ve ona göre yönlendiriyor olacaktır.' dedi.

SOSYAL HAYATLARI DA DEĞİŞECEK

     'BüyükAile' öğrenme esnekliğine dayalı bütünleşik kalıcı öğretim modeli koordinatörü PDR uzmanı Doç. Dr. Mustafa Koç ise şu açıklamalarda bulundu: Cevdet Tellioğlu tarafından teorisi oluşturulan 'BüyükAile'de dersler her öğrencinin öğrenme biçimine uygun olacak şekilde modellendi. Sistemde asıl amaç olan 'iyi insan' yetiştirmek için 'BüyükAile'ye özgü değişken liderlik, paydaşların aynı platformda olmaları, tüm paydaşların anlık iletişim kurabilmeleri ve eğitim ve öğretimdeki her etabın ölçülebilir olması modelin olmazsa olmazıdır. Böylece çocuklarımız yarış atı olmaktan kurtulup, kendi öğrenme özelliklerine göre kendilerini aşabilecekler ve gelecekte elde edilecek olan verilerle öğrencinin yönlenmesi de sınavsız olarak sağlanmış olacaktır. Hem de öğrenci başkalarıyla yarıştan kendi ile yarışa dönecek, oluşturulmuş hayal köşesinde kendisini ifade edebilecek, olumluyu ve olumsuzu bilecek, yargılayıcı yapıdan uzak durabilecek ve gerçekten kendisini tanıyarak tercihlerini bilerek gerçekleştirmiş olacak. Bu modelin en önemli noktalarından birisi; başlangıç dahil olmak üzere öğrencilerin her etapta teste tabi tutulması ve bunun üniversitenin sistemi üzerinden yapılmasıdır. Üstelik okul öncesi 0-5 yaş arası için de hazırlanan setler de bu modelde önemli bir yer tutmaktadır.

'ÇOK GÜZEL SONUÇLAR ALINIYOR'

     Sakarya üniveristesi Vakıf okulları kurucu temsilcisi Kemal Sarı ise, 'BüyükAile' modelinin bu yıl 6 sınıfta uygulamaya geçildiğini ve hem öğrenci hem öğretmen hem de veli açısından çok güzel sonuçlar alınmaya başlandı. Özellikle çocukların sınıfların yeni tasarımıyla aidiyetlerinin kolay oluşması, pekiştirme sınıfıyla bireysel başarının arttırılması, velilerimizce de alkış aldı. Anlık sınavlarla değil, tüm öğretim döneminde okul içi ve okul dışı etkinliklerin performansa tabi olması da bu sistem açısından önemli bir yön.' diye söyledi.

 

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Oluşturma 04 Ekim 2017 Çarşamba 09:50

 

Firma Tanıtımı
Çocuk Oyun Grupları Parmosan Çocuk Oyun Grubu
Çocuk oyun grupları, parklar, bahçeler veya oyun alanları gibi açık hava ortamlarında yerleştirilen Parmosan tarafından özel tasarlanmış oyun alanlarıdır.
Otobüs Durağı Fiyatları Parmosan
Otobüs durağı fiyatları dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüne göre değişebilir. Kullanılan malzemelere bağlıdır. Kaliteli bir otobüs durağı fiyatı, en dayanıklı malzemelerin kullanılarak tasarlanır.
Kayseri Avukat Duran Hukuk Kayseri Boşanma Avukatı
Hukuk dünyası her geçen gün daha karmaşık hale geliyor ve bu nedenle Kayseri avukat ve Kayseri boşanma avukatı hizmeti veren Duran Hukuk Bürosu sizlere en iyi avukat hizmetini sağlıyor. Hukuki sorunlarla karşılaştığınızda, size rehberlik edecek deneyimli bir hukuk bürosu. Bu makalede, Kayseri avukatlarına ve hukuki sorunlarınıza nasıl çözüm bulabileceğinize dair önemli bilgiler bulacaksınız.
Kayseri Cam Balkon Ertek Alüminyum Doğrama Kayseri Alüminyum Korkuluk
Kayseri'de cam balkon, alüminyum doğrama ve alüminyum korkuluk hizmetleri sunan Ertek Alüminyum firması estetik, dayanıklılık ve işlevselliği bir araya getirerek iç mekanlara daha fazla doğal ışık ve ferahlık sağlar. Kayseri cam balkon açılır kapanır cam panellerle donatılmıştır ve hava koşullarına karşı koruma sağlar. Kayseri alüminyum doğrama, inşaat sektöründe dayanıklılığı ve estetiği bir araya getiren bir malzeme olarak tercih edilir. Kayseri alüminyum korkuluk ise yüksek yerlerde güvenlik sağlamak için kullanılır ve hafif, dayanıklı ve bakımı kolay alüminyum malzemesiyle üretilir.
Kayseri Vinç Kiralama Afoğulları Grup Platform Kiralama Kayseri Vinç
Kayseri vinç kiralama ve kayseri platform kiralama ihtiyaçlarınız için doğru adrestesiniz. İnşaat, taşımacılık ve endüstriyel projelerinizde güvenilir ve etkin çözümler sunuyoruz. Hem ağır yükleri kolayca taşımak hem de yüksekten güvenli çalışmak için kayseri vinç hizmetlerimiz sizleri bekliyor. İşiniz için en uygun ekipmanı bulmak ve projelerinizi verimli bir şekilde yönetmek için Afoğulları Grup vinç ve platform kiralamanın avantajlarına hemen göz atın!
Autoglas Wien Windschutzscheibe
autoglas wien sind wir Ihre vertrauenswürdigen Experten für Windschutzscheiben-Reparatur und -Austausch. Unsere modernen Techniken ermöglichen es uns, die Integrität Ihrer autoglas wiederherzustellen, ohne sie komplett austauschen zu müssen. Das spart Ihnen Zeit und Geld. autoglas services in Wien ist Ihre verlässliche Wahl für Windschutzscheiben-Reparatur und -Austausch.
Bakırköy Psikolog Gülcem Yıldırım Ataköy Psikolog Bahçelievler Psikolog
bakırköy psikolog servisi olarak hizmet veren kliniğimiz birçok farklı alanda çalışabilmektedirler. ataköy Psikolog Gülcem Yıldırım farklı alanlarda çalışabilmektedir. bahçelievler psikolog hizmetini sizlere en iyi şekilde veriyoruz.
Ozon Tedavisi Dr Zafer Yılmaz Klinik Bitkisel Tedavi ve Hacamat
ozon tedavisi, hacamat istanbul ve bitkisel tedavi alanlarında uzmanlaşmış olan Dr Zafer Yılmaz tüm Türkiye'ye hizmet vermektedir.
Yerden Isıtma mı Kalorifer mi?
Bu makalede günümüzde yaygın olarak kullanılan yerden ısıtma sistemi ile petekli kalorifer sisteminin karşılaştırılmasını inceleyeceğiz. Avantajları ve dezavantajları bu makalenin içerisinde. yerden ısıtma straforu ve yerden ısıtma borusu hakkında makalelerin linklerini detay sayfasında bulabilirsiniz.
Windschutzscheibe Cindi Autoglas Wien
Obwohl wir immer versuchen, Schäden an der windschutzscheibe zuerst zu reparieren, kann es manchmal notwendig sein, die gesamte Windschutzscheibe auszutauschen. Es ist wichtig, Originalqualitätsprodukte für den Austausch der Windschutzscheibe zu verwenden. Der Austausch wird fachgerecht und problemlos von Cindi autoglas durchgeführt. Cindi autoglas wien bietet seine Dienstleistungen in ganz Österreich an. Bei der Autoglasmontage verwenden wir Originalausrüstungsprodukte.
Karaman Temizlik Şirketleri Hilal Temizlik Firması
Hilal temizlik karaman temizlik şirketleri arasında favori firmadır. Müşteri memnuniyeti ile müşteri portföyü her geçen yıl artmaktadır. Ev temizliği , iş yeri temizliği, cam temizliği, inşaat sonrası temizlik alanlarında uzman personeli ile hizmet vermektedir.
Karaman Elektrikçi Efem Elektrik Arıza Bakım Onarım
karaman elektrikçi Efem elektrik ev iş yeri ve inşaat elektrik işleri yapmaktadır. evlere arıza bakım onarım için servis hizmeti vermektedir. Profesyonel ekibimiz alanlarında uzmanlaşmış ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Kayseri Copyright © 2007 - 2023 Kayseri Haberleri Kayseri Firmaları www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri  yerden ısıtma  www.hakenerji.com.tr  www.yerdenisitma.com.tr www.yerdenisitma.org


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri