Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim
ÜYELİK

 

İLÇELER
Önemli Linkler
ÜYELİK

 

Kayseri Kent Portalı > KAYSERİ > KAYSERİ İLÇELER > Hacılar
 Rakamlarla HACILAR 
Kuruluş Yılı 
 1990
Rakım 
 1350 mt
 Yüzölçümü (km2)
 208
 İl Merkezine Uzaklığı
 11 km.
 Toplam Nüfus
 20.896
 İlçe Nüfusu
 19.915
 Belediye Sayısı
 1
 Köy Sayısı
 2
 Posta kodu
 38210
 İlçe Haritası
 
 KAYMAKAMLIK 
 İlçe Kaymakamı
 Harun ÖKSÜZ
 Santral
 (352) 442 15 01
 Fax
 442 34 77
 e-posta
 
 web
 
 BELEDİYE 
 Başkan
 Ahmet HERDEM
 Santral
 0 352 442 12 25
 Fax
 0 352 442 10 04
 e-posta
 aherdem@hacilar.bel.tr
 web
  İLÇEDEKİ BELEDİYELER, MAHALLELER VE MUHTARLARI
  Hacılar (Merkez)
Mahalle Muhtar Telefon
BEĞENDİK Mahmut GÜNEK 4467570
AKDAM İbrahim AKTAŞ 4421032
AKYAZI Osman KIŞ 4421006
YENİ Ramazan CİNGİL 4421453
YUKARI Ahmet HERDEM 4421032
YEDİAĞAÇ Fevzi KUŞ 4422957
ORTA Salih AYKUT 4421719
AŞAĞI Şükrü YILIDIRIM 4421334
ERCİYES Hamit AYSU 4423919
Hürmetçi Mh. Muharrem KEMER 4450085

HACILAR İlçesine Bağlı Köyler

 KARPUZSEKİSİ  SAKARÇİFTLİĞİKÖYÜ

HACILAR İlçesi İle İlgili Aternatif Web Siteleri
Hacılar Belediyesi : www.hacilar.bel.tr 
İLÇENİN TARİHİ

Kayseri İline uzaklığı yaklaşık olarak 11 km. olan ilçenin merkez rakımı 1350 m. olup, ilçe halkının Oğuz Türklerinin Kayı Boyu’na mensup olduğu rivayet edilmektedir. Hacılar halkı ilk defa 1411-1500 yılları arasında, ilçe sınırları içerisindeki Beğendik mahallesinin Dört Kuyular mevkiine yerleşmiş olup, daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı 1726 yılında yerleştikleri Dört Kuyular mevkiini terk ederek şu anda bulunulan yere yerleşmişlerdir.

 


COĞRAFİ YAPI

İlçe arazisi küçük ekim alanları ve bahçeleri dışında genellikle volkanik kaya ve tepelerden oluşmaktadır. Arazi, yapı itibariyle güneyden kuzeye, batıdan doğuya doğru eğimlidir. Ancak doğa güzelliği , mesire yerleri, bağ ve bahçeleri ile gezilip görülmeye değer bir ilçedir. İlçenin 208 km2 yüzölçümü bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde kayda değer akarsu ve göl bulunmamaktadır. İlçemiz tipik bir karasal iklime sahiptir.Yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.Ayrıca ilçemizin bitki örtüsü bozkırdır.

Hacılar Çevresinde yer alan dağlarımız :

Erciyes Dağı, Lifos Dağı, Çarık Dağı, Selim’in Kartın Dağı, Sesli Dağı, Boz Dağı, Süt Donduran Dağı, Oğlakkıran Dağı, Kefeli Dağı, Peri Kartını Dağı, Yanık Dağı, Kızıl Tepe Dağı, Hasan Dağı, Üç Tepeler Dağı, Guskunkıran Dağı,


İDARİ YAPI

İdari bakımdan önceleri Kayseri Merkez İlçeye, daha sonra ise Melikgazi İlçesine bağlı olan Hacılar, 18.05.1990 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 3647 sayılı kanunla ilçe olmuş ve 09.09.1991’de resmen faaliyete geçmiştir.

İlçe, Kayseri İlinin güneyinde, Erciyes Dağı eteklerinde kurulmuştur. Erciyes Dağının önemli bir bölümü ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. İlçenin kuzey ve doğusunda Melikgazi İlçesi, güneyinde Develi İlçesi, batısında İncesu İlçesi bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde Erciyes Dağı dahil olmak üzere irili ufaklı 15 civarında dağ bulunmaktadır.

Hacılar İlçesi Merkez Belediye, 10 Mahalle ve 2 Köy Muhtarlığından oluşmaktadır.

a) Belediye: Merkez Belediyesi haricinde belediye yoktur. Belediye sınırları içerisinde 3800 hektar alanın harita yenilemesi yapılmakta olup, bunun 1650 hektarının imar planı mevcut olup, 2200 hektarlık alanın planlaması düşünülmektedir.

Kaçak ve çarpık yapılaşmayı önlemek için imar çalışmalarına gerekli hassasiyet gösterilmektedir.2006 yılı ilk altı ay içerisinde 23 adet inşaat ruhsatı 13 adet yapı kullanma izni verilmiştir.

İlçe merkezindeki 10 adet mahallenin isimleri şöyledir:

 1. Akdam Mahallesi

 2. Akyazı Mahallesi

 3. Aşağı Mahalle

 4. Beğendik Mahallesi

 5. Orta Mahalle

 6. Yediağaç Mahallesi

 7. Yeni Mahalle

 8. Yukarı Mahalle

 9. Erciyes Mahallesi

 10. Hürmetçi Mahallesi (5216 sayılı yasa ile köyden mahalleye dönüştü)

b) Köyler: İlçe Merkezine bağlı 2 köy ve 4 mezra bulunmakta olup, isimleri şöyledir

1-Sakar çiftliği Köyü

2-Karpuz sekisi Köyü 

| Gelbula Mezrası - Kuyucak Mezrası | Kızlar pınarı Mezrası | Kaya önü Mezrası

Hürmetçi Mmahallesi ve Karpuzsekisi köyleri birbirine çok yakın olup ortak sınırları paylaşmaktadırlar.

İlçe merkezi ve köyleri arasında ulaşım için yol bağlantıları mevcuttur. Bunların tamamı asfalt seviyesinde bitirilmiştir. Bütün köylerde elektrik , telefon ve su şebekesi vardır.

Köylerimizdeki halkın geçim kaynağı genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.


EKONOMİK YAPI

Halk önceleri bağcılık, tarla ziraat, hayvancılık ve el sanatları ile meşgul iken, günümüzde sanayii ve ticaret ön plana çıkmıştır.
Bu gün ilçemizde gözlenen, tarla bitkileri ve meyvecilik alanındaki faaliyetlerin ekonomik önemi bulunmamaktadır.

Karpuzsekisi köyü ve Hürmetçi mahallesinde de geniş meralar bulunup büyükbaş hayvan yetiştiriciliği bakımından önemli potansiyele sahiptir.


SOSYAL YAPI

DİE 2000 Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre, İlçenin toplam nüfusu 20,896 kişidir. Bu nüfusun 19.915’ü ilçe merkezi sınırları içerisinde bulunmakta olup, 981 kişisi’sı ilçe merkezine bağlı 2 köyde yaşamaktadır. İlçenin genel olarak nüfus durumu aşağıda gösterildiği gibidir:

SIRA NO

YERLEŞİM BİRİMİ

İL-İLÇEYE UZAKLIK

1997 NÜFUSU

2000 NÜFUSU

1

Merkez

11 km

16.799

19.915

2

Karpuzsekisi Koyü

18 km

500

651

3

Sakarçiftliği Köyü

7 km

286

330

 

TOPLAM

17.585

20.896

Sosyal Durum:

İlçede Yukarı Mahalle, Orta Mahalle, Aşağı Mahalle konut bakımından eski ve taş binalardan oluşmaktadır. Ayrıca İlçemizin konut problemine çözüm üretmek, planlı kalkınmaya katkıda bulunup, orta gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmaları için ilçemizde yakın zamanda bir çok yapı konut kooperatifi kurulmuş bunların bir kısmı faaliyetlerini tamamlayarak İlçe Halkının hizmetine sunulmuştur. Yeni Mahalle, Erciyes ve Akyazı Mahallelerinde betonarme konutlar inşa edilmektedir. Ayrıca Beğendik, Yediağaç ve Akdam Mahalleleri yerleşim itibariyle bağ ve bahçeleri ile dikkat çekerek güzel bir görünüm sergilemektedir.

Düzenli olarak gıda kontrol, çevre sağlığı çalışmaları su kontrol, ve aşı çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim ve Kültür Durumu:

İlçe merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, l Anadolu Lisesi, l Çok Programlı Lise ve 7 İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Merkeze bağlı köylerde toplam 2 İlköğretim Okulu ve Karpuzsekisi Köyüne bağlı Gerbula Mezrasında da l İlköğretim Okulu vardır.

İlçe merkezinde bulunan 6 İlköğretim Okulundan dördünü ve köylerde bulunan okulları muhtelif tarihlerde hayırsever vatandaşlar yaptırmıştır. Ayrıca, Ayşe Simitçioğlu İlköğretim Okulu olarak inşaatına başlanılan, inşaat tamamlandıktan sonra Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime geçen Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi’nin bazı giderleri, hayırsever Baki SİMİTÇİOĞLU tarafından karşılanmıştır.

Çok Programlı Lise’nin inşaatına 13.03.l993 tarihinde başlanmıştır. 19.08.l996 tarihinde eğitim ve öğretime geçmiştir.

Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi l997 Yılı Mayıs ayında kendi binasına taşınarak öğretime başlamıştır.

Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi l993 yılında hizmete açılmış olup, bu güne kadar temel giyim, makine nakış, bilgisayar, el sanatları okuma yazma, kumaş boyama, halk oyunları, iğne oyası, teknik arıcılık gübre ve gübreleme, bağcılık, ÖSS LGS, İngilizce, Bilgisayarlı Muhasebe, Arapça, Ev mefruşatı, Aerobik, halk müziği dallarında kurs düzenlenmiştir. 2006 yılı itibariyle 18 branşta kurs açılmış,30 kurstan 229 kursiyere bitirme belgesi verilmiştir.

İlçe Sağlık Durumu :

İlçe genelinde 2 Sağlık Ocağı ve 2 Sağlık Evi bulunmakta olup, buralarda ilçe halkına poliklinik hizmeti verilmektedir. Gıda kontrol ve çevre sağlığı çalışmaları, su kontrol çalışmaları yapılmaktadır. Sağlık ocaklarında düzenli bir şekilde aşı çalışmaları da devam etmektedir.

Kültür ve Turizm :

Hacılarda halk tarafından ziyaret edilen ve kutsal sayılan yerler

 1. Erenler Türbesi : Erenler Mevkisindedir.
 2. Hasan Dede Türbesi : Hasın Dağı Mevkisindedir.
 3. Sakar Dede Türbesi : Beğendik Mahallesinde ve Dört Kuyular Mevkisindedir.
 4. Sesli Dede Türbesi : Sesli Dağı üzerindedir.
 5. Şıh Arslan Dede Türbesi : Şıh arslan Dağı üzerindedir.
 6. Gelincik Kayası : Kelyazı Mevkisindedir.

Din Hizmetleri :

Müftülüğümüz binasının mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait olup 971m2 bahçe içerisinde 150m2 oturumlu tek katlıdır.

İlçemiz genelinde merkezde 23 camimiz bulunmaktadır.


 

Firma Tanıtımı
YERDEN ISITMA BORUSU YERDEN ISITMA STRAFORU HAK ENERİ YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ
Yerden ısıtma borusu modern bir ısıtma sistemi olarak günümüzde konutlarda ve işletmelerde tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinde tesisat kurulumu için bir nevi boru bağlantısı sağlanmaktadır. Bilhassa sulu yerden ısıtma sistemleri için gereken bu malzeme, farklı özellikler ile tercih edilerek ısıtma sistemi içerisinde kullanılmaktadır. Sağlıklı bir yerden ısıtma sistemi elde edilebilmesi için zeminin özelliklerine, kurulan sistemin boyutlarına ve kullanım ömrüne bağlı şekilde Hak Enerji olarak uygulamalarımızda gibi güçlü markaların güvencesi ile  yerden ısıtma straforu bu malzemelerin kullanımını sağlıyoruz. Bu kullanım sırasında yerden ısıtma borusu için markanın sunduğu farklı boru çeşitleri ve özellikleri ile değişen ürünler arasında tercihler gerçekleştiriliyor.
YERDEN ISITMA ALTTAN ISITMA ZEMİN ISITMA İSTANBUL YERDEN ISITMA ORG
HAK ENERJİ hizmet çerçevesi içerisinde temel olarak sulu yerden ısıtma ve elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile birlikte ev ısıtma sistemleri gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu hizmet kategorilerini uyguladığımız noktalar kapsamında da bağımsız konutlar, apartmanlar, villalar, müstakil yapılar, stadyumlar, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, ibadethaneler ve hamamlar gibi birçok yapı yer almaktadır. Bu yapılarda yerden ısıtma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamızın geniş ve uzman kadrosu tesisat ve mekanik işlemler konusunda sizlere teknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da alttan ısıtma altyapı konusunda birçok farklı konut ve çalışma alanında eknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da sulu yerden ısıtma altyapısı sağlıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır sunduğumuz güvence ile birlikte bugün önemli kurumlar ile bağlantılı şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde de yerden ısıtma ve altyapı hizmetleri sağlamaya devam ediyoruz.
MUHASEBE PROGRAMI SERVİS TAKİP PROGRAMI PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI SA YAZILIM
Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, %100 yerli kodlama ile sizlere işletmeniz için verimlilik katacak yazılım çözümleri sunuyoruz. SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Program arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Program arayış süreciniz de tam destek yanınızdayız. Sistemimizi tanımaya çalışırken demo kurulum esnasında sizlere yardımcı olup,  program
tanıtım hizmeti sağlamaktayız. Muhasebe programı, servis takip programı ve perakende satış programı gibi yazılımlar ile pratik & avantajlı yazılım çözümleri üretmekteyiz.  
MOTORLU CAM TAVAN GİYOTİN CAM ROLLİNG ROOF SİSTEMLERİ ALMES YAPI
2003'den beri 80 den fazla nitelikli Personeliyle daima daha kaliteli sürdürebilir bir hayat sirketmizde öncelik olarak elimizde bulunan imkanlarla siz degerli müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet sağlamak önceliğimizdir. giyotin cam ve Rolling Roof gibi ürünler ile; Misyonumuz Almes Yapı olarak yüksek kalitede ürün üretmeyi hedeflemekte olup profosyonellik içinde montaj servis hizmetini sürdürmek, çevreye uygun projeler üretmek bilgi birikimimizi sizinle paylaşmak ve müşteri mennuniyetini ön planda tutmak olup; Vizyonumuz Almes Yapı olarak yüksek standartlarda ürün üretmek kaliteli iş anlayışı ile profosyonel ekiple çalışmak işinde mazeret değil çözüm üreten anlayışı ile çevre dostu çözümler üretmek sunmaktır. İsteğinize bağlı olarak tüm motorlu cam tavan alüminyum profiller naturel eloksal yada RAL Renk Kodlarına göre elektro statik toz boya ile boyanır. Polikarbon, Reflekte, Renkli vs. camlar da uygulanabilir.
BİMS BLOK BİMS FİYATLARI BRİKET KAYBİTAŞ DUVAR SİSTEMLERİ

1990 yılında Kayseri' de kurulan KAYBİTAŞ A.Ş olarak; Mimarsinan O.S.B de 50.000 m2 alanda VİBROBLOK markalı ürünlerimizle bims blok, beton parke, beton bordür, üretimleriyle de inşaat sektörüne hizmet vermekteyiz. bims fiyatları ürünümüzün kalite standartlarına uygun olmaktadır.  Vizyonumuz inşaat sektöründe Türkiye'nin en kaliteli ve sağlıklı bimsblok ve beton  taşlarını üretmek olup misyonumuz; Kalite ve hizmet anlayışımızı sürekli geliştirerek bims sektöründe yeniliklere öncülük etmek, sağlıklı yaratılmasında katkıda bulunmaktır.

ÖZEL OKUL KAYSERİ KOLEJ ÖZEL OKULLAR GENÇ SULTAN KOLEJİ
Kayseri'nin butik okulu Genç Sultan Koleji; 16 kişilik sınıflar, bire bir eğitim imkanı, sosyal okul olarak misyonumuz Geleceğe güvenle
bakabilen, akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal alanda tam donanımlı, toplumsal faydayı ön planda tutan, milli ve manevi değerlerine sahip yaşantısı ile hayata değer katacak, özgüveni yüksek lider şahsiyetler yetiştirmek olup özel okul kayseri, Kayseri özel okullar, kayseri kolej bünyesinde Yaptığımız örnek çalışma ve projelerle sürekli takip edilen ve örnek alınan, ülkenin lider kurumu olmak vizyonumuzu kapsamaktadır.
ALUMİNYUM DOĞRAMA KAYSERİ DIŞ CEPHE KAPLAMA KOMPOZİT KAPLAMA ALTUNYILDIZ ALUMİNYUM
Altunyıldız Aluminyum olarak kayseride hizmet veren firmamız; Aluminyum doğrama, dış cephe kaplama, fotoselli Kapı, kompozit kaplama çalıştığımız alanların başında gelmektedir. Silikon Cephe, bina giriş kapıları, bina içi rüzgarlık kapıları, fotoselli Kapılar, kepenk sistemleri, ofis bölmesi, panjur sistemleri gibi hizmetler ile Alüminyum Sektöründe hizmet, yenilik ve kalite konusunda öncü gelen
firmamız, ürünleri ve kaliteli hizmeti ile bilinmektedir.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2021 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri